Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

сина ми е на година и три месеца. Струва ми се че му излезе ечемик на окото. Постоянно се чеше и е нервен? Какво мога да направя за да го облекча?
Имаме и друг проблем - понеже смуче биберона, явно кожата му се спарва и му излизат ситни пъпчици около устичката, знаете ли някакво подходящо кремче? Лошото е че ако не се лекуват почват да се разпространяват....
Имали ли сте подобен проблем и знаете ли нещо ефикасно?
Благодаря ви предварително  Confused
« Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 09:35 от Ellypr »
Цитирай

Varna

За оченцето нищо не мога да кажа,но и на малкия ми син,така му излизат пъпчици.Мажа ги с кремче елоком и минават.Ако не ги намажа става като екзема и тръгва и към нослето.
Цитирай

Sandhausen, Germany

За оченцето - най добре го заведи на лекар, а ако е ечемик най добре топли компреси. Но пак след като сте минали през лекар, защото трябва и капки да се слагат.
Цитирай

София

Капчица кърма в оченцето е най- доброто лекарство срещу ечемик. Изпробвано е.
Но първо го заведи на лекар.
Цитирай

Само да кажа ,че кремчето Елоком трябва да се ползва много внимателно и за кратко,защото не е от най безобидните мазила.
 За същите пъпчици мойта докторка ни беше изписала Банеоцин,което антибиотично кремче.
Цитирай

Varna

Да,за кремчето Елоком го ползвам максимум два дена Peace
Цитирай

Бургас

За обривчето прясна отвара от лайка.За оченцето -лекар,но и промивките с лайка/прясна отвара/ пак биха облекчили.
Цитирай

Абсурдистан

Кърма. Помага много.
Цитирай

София

О да , особено ако има бактерия, храни си я................ ooooh!
Цитирай

Под гъбата

Колкото и невероятно да ти се струва една бабешка , но изпитана рецепта ще ти предложа. Вземи златен пъстен и го измий добре. След това натъркай мястото на ечемика ако е повече от външната част на окото разбира се. Днес колкото пъти се сетиш направи така. Утре ако има нужда пак повтори. Невероятно звучи но действа защото златото има бактерицидно действие.
Цитирай

Колкото и невероятно да ти се струва една бабешка , но изпитана рецепта ще ти предложа. Вземи златен пъстен и го измий добре. След това натъркай мястото на ечемика ако е повече от външната част на окото разбира се. Днес колкото пъти се сетиш направи така. Утре ако има нужда пак повтори. Невероятно звучи но действа защото златото има бактерицидно действие.

Точно така,натъркай със злато. Peace
Цитирай

Sandhausen, Germany

Само това не прави, моля те!
Цитирай

И аз не бих рискувала да капна кърма в окото.
А пъпчиците незнам какви са, но може да пробваш с Лоринден - мисля, че е по-безобидно от Елком.
И за двата случая най-добре проведи консултация с лекар. Не се доверявай току-така на мнения от форума.
Цитирай

Варна - Бургас

За ечемика ще ти споделя една бабешка звучаща налудничево рецепта, която при мен помогна, след като бях изпробвала и кърмата, и пръстена. Палец и показалец в позиция "прашка" и  удряш лекичко окото му на мястото на ечемика неочаквано от детето. Знам, че изглежда най-малкото странно, но може да пробваш
Цитирай

София

За ечемика ще ти споделя една бабешка звучаща налудничево рецепта, която при мен помогна, след като бях изпробвала и кърмата, и пръстена. Палец и показалец в позиция "прашка" и  удряш лекичко окото му на мястото на ечемика неочаквано от детето. Знам, че изглежда най-малкото странно, но може да пробваш
Е това напрво ме разби 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора