Заразихме я с варицела

  • 31 704
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 722
Ню, намери си варицела и я прати на 50 км, така ли.  Mr. Green
А те пишех приятелка.  newsm78
Явно ще чакам епидемия в детската за да се "уредя" за малчо. Имунната му система е здрава, не ми боледува, не настива, така че предпочитам да си минем по реда в бебешка възраст.
Въпрос на личен избор.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз не знам дали бих го направила newsm78
Ню, поне седмица трябва да мине от контакта с болното дете, за да се изшари твоето, но може и да не изшари.

# 17
  • Мнения: 205
Не съм карала варицела.Не можаха да ме заразят нито когато половината клас, включително и другарчето, което седеше до мен се разболяха, нито когато спах в една стая с момиче, което на следващия ден и избиха обривите.Но не бих си пратила децата нарочно да се заразяват.Ако им е писано да се разболеят от шарка, това ще се случи и без аз да взимам такива решения.

# 18
  • България
  • Мнения: 106
По миналата година карах варицела ,беше кошмар ,исках дъщеря ми  да я хване ,но не стана .Дано не я изкара като мен на "дърти"години,защото наистина е ужасно.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Ню! Това, че си е играла с болно дете не значи, че задължително ще се зарази. Tired
Ако това стане (дай, Боже!  Embarassed Embarassed), то момата ти може да се разболее до 21 дни, колкото е инкубационния период на варицелата.
Приветствам смелото ти решение! Колкото е по-малка, толкова по-лесно и бързо ще изкара "шишарката"  Laughing Laughing  (както казваше моята племенница!).
А ти се пази, защото като не си я карала ....  ooooh!
Не искам да те плаша, но братовчед ми я кара на 26 години, като прекара в инфекциозна болница 20 дни, а след това се омазваше с мехлеми, които заличават следи от пъпките. ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 413
Аз карах на 21 години, много беше гадно, но зецата също я изкараха сравнително тежко, а като се има предвид как сърби и колко е неприятна комбинацията с температурата не бих се отделила от детето си в такъв момент - то ще има голяма нужда от мен!
Не бих си заразила насила детето Confused

# 21
  • Мнения: 5 468
не бих се отделила от детето си в такъв момент - то ще има голяма нужда от мен!
Еее... има любящи баба и баща, които няма да се отделят от нея Crossing Arms. Защо трябва и аз да съм набутана там, за да се ошаря цялата и с тази бяла кожа, дето я имам, да ми останат някакви дупки, че после да се гръмна? Чак толкова жертвоготовна не съм Naughty.

Ню, намери си варицела и я прати на 50 км, така ли.  Mr. Green
А те пишех приятелка.  newsm78
Joy Ами нали целта беше да не се заразявам аз ooooh!. Отде да знам, че имало и други кандидати за пустата му болежка... Иначе щях да ги пратя да пият едно кафе и с вас след гостенското.

# 22
  • Мнения: 5 877
не съм я заразявала зорлем, но я пусках на градина по време на три карантини - е, не и не!
Последния път бяха останали само тя и едно момченце, което не се беше засичало с болните деца.
И други шарки не е карала -уф, кога ли ще ми се стоварят.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони много тежко я изкара, независимо, че беше на 2 години. Около седмица с Т 40-41 градуса, ужасно много пъпки... Не бих си заразила детето нарочно, наистина има сериозни усложнения варицелата. Но вече сте го решили и шансът да се е заразила е голям, затова мога само да ти пожелая Гери да изкара възможно най-леката форма!

# 24
  • Мнения: 4 588
леле каква смелост само
това да го заразя нарочно никога не бих го направила
вярно е това за усложненията и това че няма гаранция ,че на млади ще е леко, а на стари тежко
поне на стари е осъзнат човек , а сега са си живи бебета аз едни капки за нос едвам слагам , камо ли да се чудя за друго
дано леко да се размине всичко- късмет

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Щом това е целта - дано да се е заразило детето и да я изкара леко като моето. Дариа миналата година мина само с 10-тина пъпки, едната от които й остави белег на клепача обаче... Sick Нито температура, нито други неразположения имаше.

Слава Богу мен не успя да ме зарази. Аз не съм изкарала нито една детска болест и докато ги премине моя звяр всичките  ooooh! ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 567
Ню, аз не бих заразила моята умишлено. Щом обаче сте го направили вече е свършило. Може Гери и да не се е заразила, но ако е, дано кара по леко.
Аз също съм чувала, че възрастните карат тежко шарката. Имам обаче наблюдения от последните две години при възрастен и дете и мога да кажа, че това правило не се оправда.
Детето беше моето. Беше на 8 и изкара шарката изключително тежко.  Висока температура и пъпки, където дори не съм предполагала, че може да има. Преди това не беше почти боледувала, а след шарката получи срив в имунната система и се разболя от още две болести и от тогава не е така здрава както беше  Sad
Възрастният е моята най- добра приятелка. Разболя се на 32. Като разбрах доста се притесних за нея от това, което бях чувала, а и тя доста притеснена беше. Оказа се обаче, че няма за какво. Да е имала най много десетина пъпки и никаква Т. Не разбра, че има шарка. Да не говорим, че си и разчопли пъпките и дори най- малко белече не и остана.

# 27
  • Мнения: 5 468
Ами значи, както при всяка болест... всичко зависи от организма.
Дано я изкара леко Praynig, ако е хванала нещо.

# 28
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Инкубационният пероид е 10-21 дена.Обикновено болестта се проявява между 14-17 ден след контакта. Просто няма как да се ошари утре или вдругиден Confused
Защо не четете преди да правите нещо ,имате интернет, за какво го ползвате? Да си чешете езиците в форума ?newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Ню, имайки предвид инкубационния период, на таткото ще му стигне ли отпуската за двете шарки? Варицелата на моите две момичета продължи общо 5 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт