Заразихме я с варицела

  • 31 672
  • 280
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 506
Ама как беее... станеш ли майка, трябва да си готова на всякакви жертви. Пък било то и да ти стане цялото лице на дупки и след време от всяка дупка да излезе косъм!

 Joy Joy Joy
Оценявам чувството ти за хумор. Но ако прочетеш по-внимателно това, което съм написала, вероятно ще видиш, че цитатът е неуместен. Казвам съвсем различни неща.
Първо, това дали лицето ти ще стане на пъпки няма много общо с това дали ще си гледаш детето болно от варицела, колкото и да ти се иска да се застраховаш. Соррри.
И второ, не съм тръгнала да оценявам кое за кого и колко е важно. Изрично подчертах, че твоят случай може да е различен и обясних, че разсъждавам така, защото едното ми дете би понесло тежко такава раздяла. Не съм обявила състезание по майчин героизъм и е много жалко, че така възприемаш нещата.
Хайде със здраве и дано с това си решение се опазиш от лошата варицела завинаги  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 5 468
Ню, ама ти след като водихте Гери там, въобще ли не си имала контакт с нея или дойде да си вземе багажа поне  Thinking да не стане накрая ти да я изкараш, а детето не  Joy

Мнее Crazy. Събраха багажа, натовариха го в колата и отидоха на гости. От гостито директно подпалиха колата... Казах на мъжа ми, че и от терасата няма да им махна на връщане от Злати Crazy Naughty.
Еееххх, Никол, как ще ми се смееш, ако Гери не я хване, а аз я хвана, а? Е, да, ама не Crossing Arms.

# 92
  • Мнения: 2 556
Това с червеното вино и избиването на пъпките и аз съм го чувала и даже нямах против да дадем 1 глътка червено вино на детето, но той не близва алкохол по никакъв повод и работата пропадна  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 5 468
ще се налага да й мажат пъпките буквално през 2-3 часа, та не знам дали мъжът и майка му ще поемат на плещите си тази тегоба.
Ами той баща й е 100 пъти по-грижовен и пъргав от мен. Аз докато се помръдна, той вече е свършил сума ти работи. За бабата да не говорим, каква е паника и няма да спи, ако трябва... Детето ми е в добри ръце Peace.

защото едното ми дете би понесло тежко такава раздяла
Моето няма да я понесе толкова тежко тази раздяла. Има добри гледачи и забавлители Simple Smile. Изпратила съм й всичко от къщи, което обича..., без мен, разбира се, ама ще се преживее толкова. Ех... пак ще сме заедно.

Хайде със здраве и дано с това си решение се опазиш от лошата варицела завинаги  Simple Smile
Дано Peace.

но той не близва алкохол по никакъв повод и работата пропадна  Mr. Green
хахаха... оставаше и да близва със и без поводSimple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 10 825
Ню, инкубационния период на варицелата е 2 седмици, така че няма да се ошари до ден-два. Аз не бях боледувала от никаква шарка. Точно на Коледа се оказа че съм болна от варицела Shocked Не знам кой ми я лепна. Не съм обезобразена,  Wink Дани си беше през цялото време при мен. До сега все още не се е разболял. Май ще мусе размине, като гледам.

# 95
  • Мнения: 2 556
Според мен шарките имат доста дълги инкубационни периоди. По-миналото лято малката хвана кой знае откъде рубеола и аз въобще не се тревожех за баткото, нали е ваксиниран все пак. Е, тя се изрина на 1 Юли, а той се разболя чак на 18 Юли (въпреки ваксинацията си). Та явно до 3 седмици все има някакъв шанс да изскочи шарката...

# 96
  • Мнения: 5 468
Ню, инкубационния период на варицелата е 2 седмици, така че няма да се ошари до ден-два.
Поне някакви признаци, че е заразена, няма ли да се появят по-скоро? Аз от днес съм зачакала...

# 97
  • Мнения: 2 556
Ню, поне 10 дена спи спокойно, никакви предварителни признаци няма. Просто в един момент детето вдига темп. и това е единствения признак, че нещо има да става. Веднага след това се появява и обрива.

# 98
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
... как ще ми се смееш, ако Гери не я хване, а аз я хвана, а? Е, да, ама не Crossing Arms.
Така и мен ме заинтригува! Дръж ни в течение  Laughing
Няма шанс по-рано да стане, поне две седмици трябва да изчакаш, ако не и повече, като чета другите момичета  ooooh!

# 99
  • Мнения: 24 467
Ами тя, варицелата, до колкото си спомням от 2004 година, когато я кара синът, си идва директно с обрива. Просто сутринта видях, че има пъпка нейде до носа, а когато му надигнах пижамата видях, че има десетина пъпки и по тялото. Горе- долу толкова имаше по време на целия си престой у дома. И температурата никак не е задължителна. При него не е имало, както и при мен, както вече писах, на дърти години.

# 100
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ню,
само малко инфо...
Имам брат с 1г. разлика сме. Той е карал 2 вида шарки + заушка. Аз - Нищо (пу, пу).
И по тоз повод яко се бях ошашкала покрай моите бременности.. Минаха, без шарки.

Лятото на 2007г. след като минаха 5-7 карантини в ДГ, най-накрая и синчето я хвана. Е, как не умрях на място, не знам. Макар, че той дълго време преди появата на пъпките е бил заразен, а аз не съм знаела да го лашна на майка ми... И викам си - това е. ИДЕ мигът  Tired Изминаха близо 3 седмици и тъкмо да почерпя и се изрина щерката. Айде нови 3 седмици треперене...
И иху-аху, минаха и те и аз пак суха от водата.  bowuu

Та може и Герито да не се разболее. Всъщност, дано да не се е разболяло  Praynig

# 101
  • Мнения: X
Просто в един момент детето вдига темп. и това е единствения признак, че нещо има да става. Веднага след това се появява и обрива.

Съвсем не винаги е така.При дъщеря ми например,  обрива се появи десет дена след като беше вдигнала температура.

# 102
  • Мнения: 2 556
Кампари, всичко е възможно, но вашия случай е бил по-скоро изключение Simple Smile Обикновено почти нищо не подсказва нещо да има да става повече от ден - 2 предварително. 10 дена предварително температура си е много дълго време наистина!

# 103
  • Мнения: 2 755
....и може да съм лоша, ама не казах на зълва си, че детето е болно, и тя остави своето да си играят цял ден вкъщи. Когато дойде да си го вземе и съобщих новината, ама вече беше късно Mr. Green. Направих го, защото знам каква е шашната и щеше да го пази цял месец да си стои вкъщи, за да не се зарази. Сега ми е благодарна.
Според мен си постъпила правилно!
Това го видях сега. Shocked rossalinda, пътят към Ада е постлан с добри намерения. Нямаш правото да вземаш решения касаещи чуждо дете. Особено, що се отнася до живота и здравето му. Naughty

# 104
  • София
  • Мнения: 10 825
Ню, инкубационния период на варицелата е 2 седмици, така че няма да се ошари до ден-два.
Поне някакви признаци, че е заразена, няма ли да се появят по-скоро? Аз от днес съм зачакала...

Признаци - не по-рано от 10 дни след заразяването. Изглежда като настинка - лека температура, зачервено гърло, кашлица (при мен и зверски болки в ставите, но мисля че ми беше от температурата). И обикновено до 2 дни избиват и пъпките. Да те предупредя - щерка ти ще е заразна още преди да й избият пъпките - 2 дни преди това.

Общи условия

Активация на акаунт