Моля за съвет, новия ми GSM спря да работи

  • 2 095
  • 20
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Моля да бъда извинена ако темата не е за тук, но не се сещам къде бих могла да я пусна. Купих си нов мобилен телефон Samsung SHG - D900I от едно магазинче в София. Първо бях разочарована от слабата батерия, в началото издържаше само един ден, а след второто-третото зареждане, по два дни. Не говоря много, нормално и не си играя постоянно с плеъра, радиото, камерата. Днес сутринта тотално изгуби всякакви токове и отказа да работи. Забравих да кажа, че преди два дни, съпругът ми като сипваше в чашата си го напръска неволно с много малко течност. Пише, че гаранцията не важи при такива случаи. Но това бяха само няколко капчици и телефона си работеше. Чак след два дни престана изведнъж.

# 1
  • Мнения: 192
Носи го смело на ремонт. Щом не го е напоил обилно с вода от капчица-две не може да се скапе. Не им казвай в сервиза нищо за водата ще търсят под вол теле.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 985
Нали е в гаранция? Носи го на ремонт. Ако те е страх, че е намокрен - отвори го, изсуши го със сешоар/така ли е пише?/, но не споменавай за мокренето.

# 3
  • Мнения: 4 916
Имаш две години гаранция - какво се чудиш? Явно не е от водата, а от асемблирания апарат.

# 4
  • Мнения: 425
Занеси го на ремонт щом е в гаранция. Ако е някакъв дефект трябва да ти го сменят. Но ако е от водата, дори и да не им кажеш бъди сигурна, че ще разберат.  Може и само батерията да е паднала под необходимия минимум. Най - добре веднага го носи в сервиз.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 032
Надали е от няколкото капчици вода, и на мен ми се е случвало без последствия, а и казваш, че телефонът отпреди е правел проблеми... Занеси го в сервиза и не споменавай за този инцидент! Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нали е в гаранция? Не се чуди.

# 7
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Оставих го за ремонт, пък ще видим.

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Само да ти кажа, че аз съм с D900 и по принцип батерията им е слаба, ден-два най-много, но пък иначе телефона е страхотен Peace не се притеснявай, ще ти го поправят Grinning

# 9
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Вече втора седмица още не са ми поправили телефона. Явно не е от водата иначе досега да са казали.
RS , ти нали имаш такъв телефон ,как се качват теми на този модел?

# 10
  • Мнения: 4 916
Вече втора седмица още не са ми поправили телефона. Явно не е от водата иначе досега да са казали.
RS , ти нали имаш такъв телефон ,как се качват теми на този модел?


Ако ти го забавят над един месец, трябва да ти дадат нов или да ти върнат парите - да знаеш  Peace Ако наистина батерията му е толкова слаба, помисли дали да не го смениш.

# 11
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ами, на 8.01. го дадох за поправка, ама не ми взеха гаранцията. Аз как бих могла да докажа ,че точно на 8 съм го дала?

# 12
  • Мнения: 734
Аз не мога да разбера защо се пускат такива теми....нов телефон, в гаранция, наличие на сервиз, пък някой съфорумец да го оправи от разстояние и със съвет - каузата е предварително загубена. Затова са гаранциите на стоките - за да се носят на сервиз.

Ами, на 8.01. го дадох за поправка, ама не ми взеха гаранцията. Аз как бих могла да докажа ,че точно на 8 съм го дала?

Искай бележка.

Що се отнася до батерията на телефона, трябва да се гледа не само колко дена, а колко часа издържа. Ако за 1 ден се изговарят 3ч. и 30 мин, както му е в характеристиката - няма проблем. Също трябва да е спазено условието за 10-тина часовото зареждане, за да се възбудят всички клетки. Пък и като цяло Samsung-Ите са със слаби батерии. И аз имам един. Човек събира информация и преценява кое му трябва повече - батерия, външен дизайн, красив дисплей, екстри....

# 13
  • Мнения: 1 322
Май всички нови модели са със слаби батерии. Едно време имах Нокиа 8210 и батерията и държеше по една седмица.

# 14
  • Мнения: 734
Май всички нови модели са със слаби батерии. Едно време имах Нокиа 8210 и батерията и държеше по една седмица.

Имам и Nokia, доста добре се държи от към батерия. Поне 5 дена изкарва, при положение, че говоря много....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт