Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-267 от 267 отговора
Влизам като "Гост",защото така ми е по-удобно да споделя.
Снощи като се къпех напипах мастно топче,всъщност незнам мастно топче ли е или нещо друго,но е топче в едната си срамна устна. Sad
Адски съм притеснена да не е най-лошото. Crying or Very sad
Кажете какво да правя,някой имал ли е подобен проблем.
На лекар че ще се ходи е яно,но какъв-гинеколог ли?
Много съм притеснена,моля ви ако сте били на моето място споделете!
Цитирай

София

Да не е някоя пъпка?Иди на гинеколог,той ще те погледне и не се притеснявай излишно.Не вярвам да е нещо притеснително.Болка имаш ли при пипане на топчето?
Цитирай
Не ми прилича на пъпка и като го пипна не боли(поне за сега).
Малко е...
Цитирай

София

Иди на гинеколог за успокоение.Не мисля,че е нещо притеснително.Понякога се образуват мастни топчета,после изчезват...И аз съм имала такива.
Цитирай
От какво се появява това мастно топче и от самосебе си ли минава?
Цитирай

София

Ами не знам от какво се получава(пъпките от какво се получават?).На мен ми седя,седя...после се възпали и стана като гнойна пъпка(болеше и вече имаше гноен връх...като цирей),пукна се,изтече.Промих го и го намазах с антибиотична паста и това беше....Извинявам се за нагледното обяснение(гадничко звучи),ама нямаше как да ти го обясня по друг начин...
Цитирай
Гадно,не гадно благодаря за обяснението.
Незнам,но си мисля,че е някоя подкожна пъпка или нещо такова,незнам как до вчера го нямаше и извднъж е там....
Или е било малко и расте....
Ох Боже.....
Цитирай

София

Не се натоварвай излишно нали ти казах  Wink Иди на гинеколог и ще видиш,че не е страшно.Страшно е психическото натоварване и стреса,който преживяваш сега.Отивай още днес и до довечера да се успокоиш,че е много гадно да живееш с такъв бръмбар в главата.  bouquet
Цитирай

99% е запушена мастна тъкан (дано не бъркам, но май така се казваше Smile)

Такова имах, когато бях на 18 г., умрях от страх, изчетох всички книги вкъщи и си поставих всевъзможни диагнози  ooooh! даже отидох на гинеколог в съседния град  Embarassed 35

Не е опасно, не си го предизвикала с нищо, махането не боли  Smile ще ти сложат местна упойка и леко ще го цепнат, нищо, освен боцването на упойката не се усеща  Peace

Успех!

Ако имаш въпроси, пиши ми на ЛС  Smile
Цитирай

Пловдив

най-вероятно става въпрос за възпаление на бертолиновата жлеза.Така може да се появи неочаквано това топче както казваш .Къде го откриваш? Вкрая на срамната устна ли?Защото четох че тази жлеза се намира там.Но обезателно отивай на гинеколог!
Цитирай

Абсурдистан

Е добре де колко теми има по въпроса?
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=255148.0

И защо е необходимо да са две?
Цитирай

Varna

az imah po sushtia nachin v osmia mesec , edinia den go niamashe a na sledvashtia beshe tam
i az mnogo se pritesnih no ginekolojkata kaza che ne e nishto seriozno a nai-veroiatno ot edni prashki kojata e reagirala losho
moeto leko me naboliavashe pri dopir
neka da te vidi lekar vse pak, ama edva li e nai-loshoto
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Praynig дано да е това, че и други диагнози има, да не дава Господ  Praynig

Мама "Гост", отивай на д-р. Хич недей да гадаеш какво може да е...
Цитирай

София

Не бой се, няма как да е най-лошото. Не съм чувала за подобен вид рак...
Имаш ли сърбеж? Възможно е от гъбички в тази област да се получат такива "топчета".
Цитирай

Габрово

Много често това се получава когато косъмче започне да расте навътре, а не навън.
Тогава каналчето се запушва и се образува мастна тъкан.
Не боли и самото премахване го наричат манипулация(а не операция)
Така че смело на лекар и без страх.
Цитирай

Какво стана? Беше ли на лекар?
Цитирай

Преди известно време на сестра ми и се появи такова топче. Първо беше едно, но на следващия ден станаха две и т.н Постепенно се увеличиха на брой. Ходи на гинеколог и установи че е стафилококова инфекция. Изписа и Клотримазол и минаха след около седмица и половина. Тя наскоро беше родила, та вероятно от родилното е лепнала това. И нея не я болеше първоначално,но след няколко дена тези топчета станаха болезнени.
Цитирай
имах и според хирурга това е напълно нормално. След около половин година притеснения и чакане да се изчезне само отидох при джипито а тя ме прати при хирург. Моето топче беше някакво гнойно образувание вследствие на изцяло подкожен косъм. Много бавно растеше и не ме болеше но си създава доста дискомфорт. Много често това е резултат от обезкосмяване - независимо от начина. два дни след прегледа при хирург отидох в частната и всичко стана много бързичко. Сложиха ми местна упойка, изряза го и след близо 2 часа вече пиех кафе на центъра с приятелка. Но след като изцяло премина действието на упойката доста си ме болеше - болката е само първия ден.  успех! ако е това няма нищо страшно!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Не бой се, няма как да е най-лошото. Не съм чувала за подобен вид рак...

Н а т и, моля те...
Това, че не си чула, не означава, че няма... През '96г. майка ми беше в стаята с жена с рак на срамните устни. Бяха й изрезали 2/3 от тях.  Tired
Пак казвам, да не дава Господ  Praynig Praynig Praynig

Какво стана? Беше ли на лекар?

същото питам и аз?  Thinking
Цитирай

София

Н а т и, моля те...
Това, че не си чула, не означава, че няма... През '96г. майка ми беше в стаята с жена с рак на срамните устни. Бяха й изрезали 2/3 от тях.  Tired

За пръв чувам за такъв вид рак - явно не е често срещан.
При положение, че има толкова различни и безобидни причини за тези образувания, защо да мислим за най-лошото и да хвърляме авторката на темата в паника. Тя и без друго е достатъчно притеснена.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Н а т и, ние само загатнахме.
И заради теб, си позволих да напиша, че има и такъв вид рак.
1-вия ми пост по темата бе, да не дава Господ да е нещо от тоз сорт Praynig

Е, чакаме я да се включи авторката...
Цитирай

Ами не знам от какво се получава(пъпките от какво се получават?).На мен ми седя,седя...после се възпали и стана като гнойна пъпка(болеше и вече имаше гноен връх...като цирей),пукна се,изтече.Промих го и го намазах с антибиотична паста и това беше....Извинявам се за нагледното обяснение(гадничко звучи),ама нямаше как да ти го обясня по друг начин...
На мен ми се случи абсолютно същото!!!
Цитирай
Сажелявам,че чак сега се включвам...
Ходих на лекар,който ме успокои и каза,че е някаква подкожна пъпка,и ако не мине да отида пак.
Но за мое огромно щастие си мина от самосебе си!
Много ви благодаря,много ми помогнахте! Hug
Цитирай

София

Ееее браво.Много се радвам,че всичко е наред...Изпопритеснихме се тука всичките дето бяхме писали....Още веднъж БРАВО!  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

София

Те момичетата хубаво са описали всичко, ама да се включа и аз.
По принцип имам едни брадавички, които горих, те пак се появяват и така, както и да е... като ми се появи такова топче на ръбчето на срамната устна, че и самото то сърбеше си помислих, че гадните брадавици се разпространяват. Обаче се оказа, че е косъмче, което расте на вътре. Наду се, после се пукна самичко и мина.
Нищо страшно, просто неприятна ситуация.
Цитирай

София/Света на Диска

Иди на гинеколог за успокоение.Не мисля,че е нещо притеснително.Понякога се образуват мастни топчета,после изчезват...И аз съм имала такива.

И аз... Peace
Цитирай
offf na men puk mi se poqvi ne6to kato top4e li e i az neznam kakvo vuv dqsnata 4ast na vutre6nata sramna  ustna nqkoi da e imal ne6to podobno?Ne sum imala polovi kontakti za sega i prosto neznam kvo moje da e na pipane me nabolqva pls help
Цитирай

Разград

Имах такова топче преди време,близо до мястото,където бях зашита след раждането.Първо си помислих,че напипвам самия шеф,но не беше това,и ме болеше.Помислих,че е пъпка и се опитах да я изстискам и нищо не стана.След няколко дни изчезна.И така не разбрах какво е било.
Цитирай

Белгия/София

И аз като Никол, имах даже два пъти като малка, на около 15г да съм била. Не съм ходила на лекар, изчезнаха от самосебе си.  Smile
Цитирай
e hora tva minava  Smile
Цитирай
незнам дали е касно да се впиша и аз в този 4ат , но виждам че в момента ме валнува точно това за което си пишете . В най - горната част на срамната ми устна се появи едно топче наподобяващо папка. Страх ме е да го стискам , мисля да изчакам няколко дена да видя какво ще стане и после да ида на лекар.Какжо бихте ме посаветвали.
Цитирай
Съжалявям, че и аз пиша анонимна обаче и аз имам такива топчета или не знам как да ги нарека. В долната част на вътрешните срамни устни са и са повече. Усещам ги като притисна леко кожата с пръсти-даже изпъкват. Белички, не болят и нищо не изтича...не знам аз си мислех, че са някакви такива мастни , обаче сега като чета и много ме изплашихте  Crying or Very sad Praynig
Цитирай
BB Smile  klk Съжалявям, че и аз пиша анонимна обаче и аз имам такива топчета или не знам как да ги нарека. В долната част на вътрешните срамни устни са и са повече. Усещам ги като притисна леко кожата с пръсти-даже изпъкват. Белички, не болят и нищо не изтича...не знам аз си мислех, че са някакви такива мастни , обаче сега като чета и много ме изплашихте  Crying or Very sad Praynig

Ne e tolkova stra6no az sam Borislava i sam pisala malko predi teb . Moeto top4ence se pukna sami4ko. Sega ve4e ne e naduto. Vtori den sled kato se e spukalo po4ti ne si li4i 4e go e imalo , no za po sigurno , ako tvoite sa ot pove4e vreme otidi da se pregleda6.
Цитирай

на мен ми се е случвало няколко пъти,но винаги си изчезва само.просто не се притеснявай най вероятно е обърнат косъм,или мастна тъкън.ако не изчезва потърси лекар.
Цитирай

София

Ох, ако знаете как се успокоих като прочетох, че не само на мен ми се случва и че е нещо нормално, защото и на мен от няколко години (три-четири пъти ми се е случвало) да ми се появяват такива топченца който отначало са болезнени и нищо не излиза и после се пукат изтича малко течност и си минават - та сега пак ми е излязло такова - та бях започнала да се притеснявам, ама явно си е нещо нормално. Аз за себе си предполагам че ми се получава от дамските превръзки ... ама не знам, че преди 2 дни ми свърши ... Thinking
Цитирай
kaИ аз трябва споделя.Мисля че не е тук мястото ми но все пак ще питам по опитните.Аз също имам нещо като пъпка на срамните устни.Преди около година имах също,но изчезна.Сега мисля че е пак на същото място.

Аз съм на 14.Девствена съм и вземам да се тревожа.Миля Ви помогнете
Цитирай

София/Света на Диска

kaИ аз трябва споделя.Мисля че не е тук мястото ми но все пак ще питам по опитните.Аз също имам нещо като пъпка на срамните устни.Преди около година имах също,но изчезна.Сега мисля че е пак на същото място.

Аз съм на 14.Девствена съм и вземам да се тревожа.Миля Ви помогнете

Иди на гинеколог, след като те тревожи, но аз мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Спокойно и ичакай да мине седмица-две.
Бръснеш ли се? или да се обезкосмяваш по друг начин?
Аз имам точно сега две такива топчета, но понякога ми се случва, когато се бръсна и си знам, че е нормално.
Цитирай
Ами попринцип да,но скоро преди това не бях
Благодаря за съвета   Hug
Цитирай
малък бъмп на темата и с моя проблем
и на мен ми се появи за първи път в живота такова топче
в долната вътрешна част на срамните устни
много боли при допир беше се подуло и изпъкваше и докато отидя на лекар частта която беше над кожата взе че се спука и остана раничка
но под кожата още се напипва че има топчесто образувание
казаха ми че било от бръсненето но на мен ми прозвуча много странно защото отдавна не се бях бръснала а и е излязло на място където не растат никакви косми
така и не разбрах какво е
сега го мажа с йод (как пари и щипе  ooooh! ) и ще видим какво ще стане
Цитирай
здравейте, аз си напипах също топче в долната част на голямата срамна устна, първите два дни не болеше след това започна да боли ужасно и се обадих на личния лекар, който каза, че е най-вероятно подкожен косъм и да го мажа с ихтиол, два дни правих компрес с ихтиол и изби, така че купувайте бързо ихтиол и слагайте!
Цитирай

Пловдив

Случвало ми се е няколко пъти......но за ден- два и само изчезва;не ме боли - само с ръката го усещам и  предполагам, че не е нещо сериозно,но все пак отиди на лекар!
Цитирай

Тука е имало цели две теми за едно и също нещо изчетох ги и съжалявам че и аз го написах като нова тема но никой не споменава доказано ли е чесе пренася на партнйора? Той трябва ли да пие също лекарствата които и ние? Виждам че се получава с времето, и не може да се каже точно кога си се заразил и кога си го пренесъл на партнйора?  как да се пазим? заразно ли е?
Абе не виждам никаква последователност и логика в начина на лечение, освен имаш нещо си което трябва да се кръцне това не ме задоволява като оотговор. Все едно да кажат на един бедняк развържи си кесията и плащай безз да питаш. Ами за кво ми е тази глава като тя задава въпроси мисли и трябва да исе отговорятна въпросите ама никой не ще не мога да плащам само за лекарски грешки. Трябва да знам истината кое как защо. Не иска ли всеки най доброто за себе си и поточно истината как да се лекува и пази без да се зарази отново.
Цитирай
Хора не се тревожете - свързано е с цикъла! Преди години съм чувала oт по-големи от мен за това, а сега е и мой проблем. След цикул отшумява до другия или по-другия месец. Няма връзка с лоша хигиена.
Цитирай

здравейте. преди 2 дена  и на мен ми се получи едно топче,на срамните устни ,точно отдолу.на 15 съм и съм супер притеснена.когато не се докосва до нищо не боли,но ако го докосна си боли.майка каза ,че ще ме заведе на гинеколог,но все пак...прочетох цялата тема и виждам,че не съм само аз, което малко ме успокои.не може да ми е от подкожен косъм,защото там обикновено не ми растат.тогава какво може да е?
Цитирай

Банкя

БАРТОЛИНИТ
Цитирай

Е,тва вече е гадно!Като гледах по разни форуми лечението  за БАРТОЛИНИТ  единственото успешно е премахване на жлезата.С операция.Еми ще видим кво ще става.Дано да отида по-скоро на гинеколог,че да се маха вече това.
Цитирай

здр
да се включа и аз и на мен ми се появи преди 2-3 дни такова  топче,болезнено при допир.Вчера вечер ми се видя че има нещо беличко и го стиснах излезе нещо.....не видях точно защото бях в банята под водата,..и след това изчезна.не го напипвах...като се събудих пак се беше надуло малко и аз пак го истисках....сега на мястото усещам лека болка
някой пробвал ли е да го маха?и мажете ли се с нещо?Ужас нямам търпение ако до утре боли ще хода на гинеколог Rolling Eyes
Цитирай

ами аз мойто реших да не го пипам,защото обикновено като пипам винаги нещо се обърква.но реших да го оставя така и да си увелича малко хигиената.също така ще отида на гинеколог,когато ми свърши цикъла.дано да не е нещо сериозно,защото точно сега нямам време за операции-концерти,изпити,даскало...точно в такива моменти ли трябва да идват проблемите?!
Цитирай

asq79 ходи ли на гинеколог? Rolling Eyes
Цитирай

здравейте:) искам и аз да ви споделя за моя проблем...И на мен така ми излезе топче и понеже си мислих, че е подкожен  косъм не отидах на лекар. От време на време го изтисквах но не излизаше косъм. Дойде един период, в които не можах да спа, защото се беше подуло адски много. (намираше се отгоре на големите срамни устни). Отидах при хирург и ме цепнаха, и много болеше, защото беше във възпалено състояние т.е. се на дува на периоди. Слагаха ми дренаж няколко пъти и готово. Но за мой късмет пак напипах топче на същото място. Казаха ми, че е киста - капсула и с местна упойка я махнаха - разминах се с няколко шева. ooooh! Повтарям, ЗА МОЯ ЛОШ КЪСМЕТ се появи още едно от другата страна ooooh! Другата седмица пак ще ходя като се успокои...
Цитирай
Възпаление на потни и мастни жлези,но все пак се ходи на лекар и изписва антибиотик плюс гентамицин и шампоан за интимните части. Болезнено е много и аз сега го лекувам, дано да мине скоро че е гаднооооо
Цитирай

момичета мойто се махна с помоща на компреси с  отвара от лайка.Дано не се появи отново,но с моя късмет нищо чудно до седмици отново да цъфне...
Цитирай
zdraveite! nqma da kazvam 4e imam su6tiq problem za6toto e qsno 6tom pi6a tuk! mojete li da mi kajete kakvi sa tezi kompresi ot laika i minava li? mene me posavetvaxa da se maja s pasta za zabi i sno6ti go napravix i 6te vidim kakuv e efekta! strax me e da se maja s mazila za6toto vse pak e mnogo osobenno mqsto! blagodarq predvaritelno
Цитирай

ами аз помолих майка ми да ми свари лайка и поставих едно памуче напоено с отварата на мястото.слагах си го преди да легна и така цяла вечер.направих го няколко пъти подред и вече го няма,да се надяваме,че няма д се появи пак Smile
Цитирай

Velingrag

здравейте мили дами,пиша Ви защото съм  много уплашена Crying or Very sad аз също се натъкнах на този проблем днес и незнам какво да правя.Имам малко топче,напипах го днес (ден след месечния  ми цикъл) и просто изпаднах в истерия.Моля Ви,посъветвайте ме какво да правя,защото просто ще полудея от страх PraynigВиждам,че не само на мене ми се е случило,за това Ви мола за съветІблагодаря
Цитирай

София - в последната оцеляла къща зад блока

mseferova, успокой се, няма нищо фатално.
Боли ли те топчето или не? Наблюдавай го дали ще изчезва следващите дни или ще расте.

На мен ми се е появявало подобно нещо, което след няколко дни показа и леко бяло връхче. След внимателно изстискване (разбира се, спазвайки всички хигиенни т.н.) изчезна и не се появи отново.

Ако искаш, отиди на гинеколог да те види, и да те посъветва какво да правиш.
Цитирай

Velingrag

Благодаря,че се включихте  EmbarassedМисля да изчакам поне през почивните дни как ще се развият нещата и тогава да потърся лекар (дано да се размина с него),защото чета,че повечето проблеми са протекли без намесата на гинеколог.Някой ще ме посъветва ли да ползвам ли "Клотримазол"крем или само лайка
Цитирай

Ruse/UK

Аз също съм имала.Появява се само и изчезва няколко пъти.Страх ме е да го пипам.Правила съм компрес с лайка.Дали се е повлияло от нея обаче незнам.А от Клотримазол няма нужда ако няма гъбична инфекция.
Цитирай

София

Такаммм много ви моля за помощ пиша тук защото имам  същият проблем  , тоест аз незнам дали е същият но от  2 дена вече  ми излезна някаква пъпчица и искам да подчертая че мисля че преди да излезе ме болеше точно на това място при лек натиск и на другият ден ми излезна  на 13 съм   и моооже да се каже че съм мнооогo срамежлива че дори на майка ми половин час я чаках да изброява  докато не каже цикъл ли е ? защото не знаех как да и кажа 35 прочетох и тук и в други такива темички че при махане на космите по какъвто и да е начин  незнам  обаче 4 дена някъде преди тва почна да ме боли точно след като се обръснах незнам може да съм се порязала  щото ме заболя малко по едно време но не видях нищо  Blush ма пъпка да се получи ... абе незнам мнооог ви моля за помощ  страх ме е и съм ужастно притеснена  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай
Здравейте.Не мога да повярвам,че открих такава тема.От 2 години ми излизат такива пъпки,които порастват с всеки изминал ден и накрая толкова болят,че не мога да ходя нормално.Първо мислех,че е обратен косъм и чаках сами да се спукат.Спрях да се бръсна.И на другия месец пак ми излезе.Искам да ви кажа,че съм била при двама различни гинеколози - единият беше много жесток(със спринцовка....).Другият ми предписа антибиотици,които не  помогнаха и каза,че може да е от триенето на белъото с кожата.Днес бях на кожен диспансер.Биха ми местна упойка и много болеше.Предписаха ми един мехлем и изплаквания със смрадлика(вид билка) Smile)) Сега се надявам никога повече да не ми се появява,макар че не ми се вярва.
Цитирай

София

при мен е същото  Crying or Very sad Crying or Very sad всеки ден боли повече и става по голяма и адцки много боли и аз едвам ходя  само да те питам смисъл може да прозвучи гнусно ама  то не е едно такова с бял връх вече не прилича на пъпка като го погледнеш от горе  е някакво  жълтеникаво смисъл се едно смесена вода със кръв и даже ми потече малко кръв изпаднах в паника след тва мисля че потече гной мооооля те кажи ми ако е същото и ми кажи дали това което са ти предписали действа  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Хм...аз се чудя дали някой няма ,а не да ли има. Май си е доста разпространено и като гледам на всяка жена се е случвало да има такова нещо. Естествено ,че при всеки е различно ,и аз имам от няколко години,просто се появи и си седи така ,никога не ме е боляло,седи си там и нито расте нито нищо.Аз имам и зад едното ухо,и на двете места се появи като че ли по едно и също време,на размер също са горе-долу еднакви,и си седят така.Не съм се притеснила чак толкова но все си мисля да ида да ги махнат,щото... де да знам,не че ми пречат толкова,ама....  А и ушето маааалко ми клепва заради това. Само че съм забелязала че такова нещо махнеш ли го веднъж,се появава пак и пак,ииииии незнамммм
Цитирай

София

eny_ye,  явно доста си изчакала, но вече е НАЛОЖИТЕЛНО да отидеш на д-р. В Майчин дом има детски гинеколог. Не видях от къде си, но провери за такъв специалист, мисля, че по-малко ще се притесняваш. Това което описваш ми прилича на възпалена Бертолинова жлеза и трябва да вземеш по-сериозни мерки, НЕ отлагай! Само може да усложниш ситуацията.
Стискам палци и да кажеш как си! newsm10
Цитирай

На Края На Вселената

На мен ми се появи такова в 3 месец от бременноста.Гинеколога ми каза,че не е опасно и може да се оправи с едно леко цепване.Естествено тогава не го направихме,причините са ясни.
За протокола,все още си седи,не ме дразни,не го усещам и дори бях забравила за него докато не видях темата.
Цитирай

София

Днес сутринта се събудих явно като съм го стиснала е изтекло каквото е имало ... сега е като раничка сутринта имаше коричка но явно е паднала изобщо не ме боли в момента ии изглежда много по добвре от това което беше Very Happy .... преди в областа където беше  ме болеше много и се беше зачервило ... незнам мисля да изчакам само още ден искам да видя дали ще се махне ..... истината е че вчера заради тая пъпка икли каквото е  сънувах че ме оперират и умрях Very Happy:D:D  ... и като се събудих  се реших че задължително ще отида в скоро време на гинеколог за да види какво е Very Happy незнам ще изчакам до утре ако пак  започне да боли отивам ....
Цитирай

Velingrag

Flutterмомичета,благодарна съм,че ви има HugБлагодарение на вашата подкрепа и съвет това мое "чудо" се махна и на всички,  на които се е случило сега ,мога  само да ви кажа:ползвайте лайка постоянно-бързо,лесно и безболезнено с томпонче ,моето се махна , и дано повече не се появи,че и аз щях да полудея-успех на всички и пак Благодаря  Hug
Цитирай
Хайде и аз с тоя проблем, но явно в по-напреднала фаза.

Преди години започнаха да ми се появяват по едно такова болезнено топче по големите срамни устни. За 2-3 дни ставаше с връх, пукваше се и бързо изчезваше. Тогавашната ми гинеколожка постави диагноза "Херпес"

Сега обаче нещата се влошиха. След края на цикъла имам силен сърбеж и започват да се появяват гадните пъпки. Вече са по 5- 6 топчета с различна големина. Пукват се и преминават. Понякога са болезнени, понякога не достигат до бял връх и остават като подкожно топче, което преминава по-трудно. Това продължава 10- 15 дни вече всеки месец.

Разбира се ходих на лекар. Тя поиска да си направя изследване на кръвна захар. Направих - 5.6 /сутрин на гладно, ама какво гладно като до 2 часа вечерта бях на фъстъци/, а под 5.8 се води в норма. Така и не отидох пак на консултация - къде няма време, къде пари  Confused

Този месец започнах да се мия с един препарат за интимна хигиена с млечна киселина и после да се премивам с Цитросепт разтворен във вода. Сърбежа отшумя много бързо, но пъпките пак се появиха, макар да са безболезнени и само една да стана по-голяма.

В един от предните постове виждам своя случай в лицето на сестрата на пишещата - с диагноза Стрептококова инфекция. Явно трябва да си направя някакви изследвания, но какви?
Цитирай
аз съм на 16 и тази вечер, докато се бръснех и аз набарах такова "топче" в двете си срамни устни. Снощи ми дойде цикъла. Прочетох цялата тема и си мисля все пак да отида на гинеколог, ако до 2 дни не премине. Върнах се назад във времето и осъзнах, че тези неща ми излизат от сигурно година, но аз не съм ги напипвала => са били доста малки. Когато съм в цикъл усещам някаква болка, ама тя е супер лека, не знам как да я опиша сякаш  устната ми е леко притисната или стисната по-точно. Преди всичко траеше около 2-3 дни и преминаваше. Мисля си , че е от превръзките. Все пак ще отида на доктор, ако не мине. Сигурна съм, обаче, че ще мине, защото явно не ми е за 1ви път. Това, че се сетих, че ми се е случвало и преди, но не съм го напипвала ме успокои прекалено много, за да ми възвърне айляка.
Peace \\// аааай
Цитирай

И аз тази сутрин като станах имах едно неприятно усещане като натъртено отдолу и след като се опипах и огледах открих една подутина от вътрешната страна на външните срамни устни. Не ми се вярва да е от косъм, защото там няма окосмение, а и не съм се бръснала скоро. В последните дни на цикъла съм, видях, че доста момичета го свързват с това. Лекаря ми преглежда в четвъртък и ако не мине до тогава, в което се съмнявам, ще отида, а дотогава ще пробвам с тампончета с лайка. Офф, гадни женски истории Sick
Цитирай

Отвъд реката сред дърветата

БАРТОЛИНИТ

Само аз ли видях този смислен пост?
Добре, хайде още веднъж си прочетете всички за киста на Бартолиновата жлеза. Чрез нейния секрет се овлажнява влагалището. Не чоплете топчетата, не ги пукайте, не ги режете, не ги пробивайте и други прилежащи дейности. Може да се окаже киста, което е проблем не за  подценяване. Никой не иска сухо влагалище нали?
Цитирай

Днес бях на лекар и при мен, за щастие се оказа, че няма общо с Бартолиновата жлеза, а е от косъм
Цитирай

София

И какво стана!? Рязаха ли те?
Цитирай

Здравей, въпроса ти е вероятно към мен. Не, не са ме рязали, гинеколога ми ми препоръча да отида на кожен лекар, за да ми кажат с какво точно да се мажа, за да мине по- бързо, но аз все още не съм го направила.
Цитирай

София

Здравей, въпроса ти е вероятно към мен. Не, не са ме рязали, гинеколога ми ми препоръча да отида на кожен лекар, за да ми кажат с какво точно да се мажа, за да мине по- бързо, но аз все още не съм го направила.
ОК.Кажи после какво ти е казала.
Цитирай

Много се радвам че има такава тема във форума. И на мен ми излезе някаква пъпка преди 3-4 дни, точно в последния ден от цикъла. Мислех че е от бръснене, но след като видях че и други дами тук казват че им се е появила след цикъл си мисля че не е толкова безобидна Sad . Пък може да си и от обърнато косъмче, щото преди година някъде ми излезе точно на сгъвката на крака до гениталиите такава пъпка и с компреси с едно гелче( не му помня името в момента, даде ми го аптекарката, тъмно кафяво на цвят, почти черно и много гадно миришеше) за около 2 дни се пукна. Страхувам се да се направя такъв компрес сега защото нястото е по специфично
Сега през почивните дни не мога да отида на гинеколог, но утре ще видя да ида някъде. Проблема е че на всякъде дават часовете с дни напред и ми трябва кабинет където да ида и да ме приемат утре( че почна да расте и да боли вече). Става въпрос за София. Ако някой знае такъв кабинет ще се радвам да сподели Smile

PS:
сетих се за гелчето, Ихтиол се казваше.Компресите с него помогнаха да се пукне и изтече малко гной, но имаше ефект
« Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 11:59 от diva4e »
Цитирай

Здравейте, всички! Аз вече от година се боря с подобно нещо. Явно някои от нас говорим за различни неща. При мен се образува пъпка без връх, която перодично се възпалява, забелязала съм по време на цикъл, заради повишената ни чувствителност през този период. Цепиха ме веднъж, после ме оперираха. Цепенето наистина си боли, поне докато ти сложат местната упойка и по време на превръзките и дренажите. Операцията минава по леко. Но за мой късмет набарах същото и от другата страна и сега повтарям процедурите. Мисълта ми е, че най-добре е да се консултирате с лекари, понеже има разлика от топче до топче.
Цитирай

София

Ето да прочетете малко: http://www.lekar.bg/news-18/info-1293/Фурункулите.-инфекция.или. … илококи.в.кръвта/

А това е рака на кожата:http://arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/2097/alpha/203.html

Няма никакви топчета, а побеляване на кожата.Майка ми е оперирана от това.Другото е мастна тъкан и инфектиране.
Цитирай
Съжалявам,че и аз ще задам въпроса си като анонимна.Всички говорите за образование като пъпка,но до колкото разбирам се отнася за голямите срамни устни.А при мен се появи такова на малките,близо до клитора.Не ме боли.Бяло е на цвят.Имаше го преди няколко месеца,само изчезна за известно време,а сега пак се е повило на същото място,но е и по-голямо.Не знам какво може да е,но се притеснявам.При някоя дама да се е появявало такова нещо?
Цитирай

Русе

На мен преди два дни ми се появи едно малко топче в долната част на входа на влагалището (близо до ануса) и нито ме болеше, нито беше бяло или с връхче. майка ми ме посъвества да го намажа с мед и сода. Така и направих и тази сутрин вече го няма топчето, остана само малко кожичка там. довечера ще повторя  с мед и сода и ще изчакам няколко дни и чак тогава мисля да отида на гинеколог евентуално. Скоро си правих цитонамазка (първа група) и не мисля, че може да  е рак. Правих си и микробиология скоро и се лекувах от гъбички. Вече ми писна от ходене на гинеколог затова ще изчакам. Ако някой има съвет е добре дошъл. Ще следя проблема и ще кажа как са се развили нещата, ако това може да е от полза на някого.
Цитирай
pri men e mnogo po zle az mai s1m zarazena i nemoga da si imam de4kovci! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай

Русе

много съжалявам за това Sad все пак не губи надежда!
Цитирай

Русе

Ходих днес на гинеколог и моето се оказа запушване на каналчето на бартолиновата жлеза (която овлажнява влагалището), но засега ми каза че няма място за притеснение. Проблемите се получават, когато това запушване се задържи за дълго и се получи инфекция. Едно притеснение по-малко засега Smile
Цитирай

София

Така. По принцип съм запозната с темата и съм имала няколко пъти проблеми с врастнали косъмчета -- всички от които реших с Ихтиол.

НО! От няколко дни забелязвам нещо обезпокоително. Не прилича на врастнал косъм (макар че аз си третирах с ихтиол). Топче е -- осезаемо и много болезнено, зачервено, не изпуска секрет, и се намира доооста след бикини линията. Направо на БЕДРОТО. Очевидно проблемът е по-сериозен (запушване от някакъв сорт?) и трябва да тичкам на лекар.

Запушена жлеза? Моля да споделите опит с подобни неща. Още повече, че сега съм в деликатно финансово положение и не зная какво да правя. За какво да си взема направление - гинеколог, дерматолог, хирург?! Вече започнах сериозно да се притеснявам,.. не е косъм, е и в срамните устни не е, но реших все пак да използвам тази тема. Моля вииии, кажете къде да ида  Praynig
« Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 22:31 от Mea_Culpa »
Цитирай

Най - вероятно си е косъм. Имала съм нещо подобно като бях бременна. Има една питка на Ванга /мед, жълтък, брашно/, която изсмуква гнойта и с тази питка за 2 вечери го извадих, макар лекарката ми да смяташе, че ще трябва да се цепи.
Цитирай

София

Oх, ами там е работата, че не мисля, че е косъм. Дори не мисля, че имам косми там. Т.е. не че нямам !!! -- но не са от този тип, който създават проблем при епилация. Сериозно ме боли в момента, защото го разръчках (точно с идеята, че е косъм и ще изкочи), но по всичко личи, че не е.
И се намира на няколко пръста от свивката на крака! Изобщо... не е интимна зона, така че изключвам варианта за бартолинова жлеза. По-скоро е нещо мастно... знам ли...  newsm78

Ооо, бях чела за такива неща и просто не вярвах, че ще се случи и на мен Sad
Цитирай

При топче на големите срамни устни когато се касае за възпаление на Бертолиновата жлеза може да се получи и подуване на лимфен възел на сгъвката на крака. Може да е болезнено, може да има и лека температура. Обикновено се опитва първоначално да се овладее с антибиотик. До операции/дренажи може да се стигне ако се повтаря периодично и не се овладява, но доколкото знам тези процедури не са сложни. Обърнете се към добър гинеколог.
Цитирай

Може да е сляп цирей.
Цитирай
Oх, ами там е работата, че не мисля, че е косъм. Дори не мисля, че имам косми там. Т.е. не че нямам !!! -- но не са от този тип, който създават проблем при епилация. Сериозно ме боли в момента, защото го разръчках (точно с идеята, че е косъм и ще изкочи), но по всичко личи, че не е.
И се намира на няколко пръста от свивката на крака! Изобщо... не е интимна зона, така че изключвам варианта за бартолинова жлеза. По-скоро е нещо мастно... знам ли...  newsm78

Ооо, бях чела за такива неща и просто не вярвах, че ще се случи и на мен Sad

и аз тук  Embarassed
излезе ми миналата седмица
и аз си мислех 4е е косъм
а ето 4е сега се оказа, 4е и мъж ми има същото (нямаме интимни контакти с други хора)
ще се ходи на лекар

пишете какво са ви казали да знам какво може да о4аквам

успех и да ви минава бързо
Цитирай

здравейте , от 17 години имам следния проблем: в областта на бикините в/у окосмената част ми се появява нещо като топче, което след натиск изтича течност-може би е гной, след което се оформя нещо като пъпка която гнои и кърви. Случва се всяка година поне по веднъж.Аз правя компрес с риванол и спирт за да изтича гнойта. (Докато бях бременна и 2 год.след това не ми е излизало до началото на тази година)След поредния кожен лекар ми каза че е фоликул и ми каза да отида на лазерна фотоепилация за да се унищожи коренчето на косъма. Моля, каже те ми това ли е начинът да се отстрани проблема. (вече ме мога да го издържам, на такова място е, че все се опира в бельо и т.н, дразни се , тече, кърви #Crazy).Да не би да е киста, аденом, цирей....Моля Ви ако е възможно да ме посъветвате.
Благодаря Ви предварително
Цитирай

Русе

Мили момичета, знам, че пишейки тук очаквате да получите съвет. Аз също, но в крайна сметка се убедих, че писането по форумите може само да ни поуспокои, но винаги най-доброто решение е посещение при лекар. Наистина от топче до топче има разлика. Хубаво ще е ако след посещение при лекар всички споделят какво се е оказало и какво е било лечението, защото това би помогнало на други. Но пак казвам, след като четем тук трябва непременно да отидем на лекар.
Цитирай

София

Аз реших да не ходя засега.
Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig
Цитирай

Русе

Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig

Ти си решаваш, но ако пак се появи непременно отиди. Аз лично не бих рискувала. Това, че е изчезнало не е гаранция, че проблемът е изчезнал. Надявам се всичко да е наред при теб!!!
Цитирай

Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig

Здравей. Мисля, че знам за какво точно говориш. Лично аз съм минала през това няколко пъти и моят съвет е да отидеш на лекар точно сега - когато е в спокойно състояние. Така ще си спестиш доста нерви. Моят проблем се казва "пилонидална киста".
И все пак се надявам да не е нещо сериозно...
« Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 20:09 от .:Buku:. »
Цитирай

София

Благодаря ви, момичета, но противно на очакванията ми се оказа... косъм.  Embarassed Smile
Излезе си сам, единственото необичайно нещо беше, че имаше доста кръв.  Confused
Надявам се... надявам се да е било просто лошо врастнало косъмче.
Цитирай

Русе

Аз да докладвам. Преди няколко дни пак започна да ми се появява топче на същото място, но по-скоро беше подкожно, не беше избило. Мазах го, но нищо не стана. След няколко дни само си изчезна. Забелязвам, че вече втори път ми се появява около седмица преди цикъла. Засега няма нищо да предприемам. Вече знам какво е и какви са вариантите и затова съм по-спокойна. Ако пак се появи и не изчезне, а нарастне, тогава ще ходя на гинеколог.
Цитирай

Zdr.macki zna4i i na men mi se e poqvqvalo top4e po tozi na4i i kato ti izleze taka vednaga go namaji s ixtiol samo 4e varxo nego nikade drugade i mu sloji edna lepenka i nqkolko dni povtarqi tazi procedura i se maxa
Цитирай

Macki slu4v lo li vi se e kato se obrasnite na imtumnoto mqsto i da vi izleznat sitni pap4ici mn e nekomfortno s kakvo da se namaja ako nqkoi zn s kakvo neka mi kaje
Цитирай

Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Smile
Цитирай

Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Smile

На памуче се слага йод и се налага върху топчето. Ако има гноен връх го изстискай с помощта на огледало и дезинфикцирай с йода, като гледаш да е само на топчето. Купи си витамини да пиеш паралелно.
Цитирай

Здравейте и от мен ! Аз имам същия проблем - и на мен ми се появява такова топче и все не мога да го хвана от какво е (просто не обръщам внимание,защото се панирам) - дали преди или след цикъл,дали от по-тясно бельо..незнам. Виждам,че не съм само аз и в крайна сметка от какво мислите се появява,защото виждам че е доста срещано и следва да бъде нещо нормално. Майка ми много пъти е искала да идем на гинекол,но аз не искам,защото тя не знае,че не съм девствена..Бихте ли ми казали какво ще ми правят ако ида на преглед и има ли начин да разберат,че не съм девствена.Малко се отклонявам от темара..но ако видят,че не съм,мога ли да кажа,че вероятно е от тампоните..има ли възможност да ми повярват ? Благодаря предварително !
Цитирай

София

Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Smile

На памуче се слага йод и се налага върху топчето. Ако има гноен връх го изстискай с помощта на огледало и дезинфикцирай с йода, като гледаш да е само на топчето. Купи си витамини да пиеш паралелно.
Най-голямата грешка е да стискаш. Така се пука  вътрешната капсулка и инфекцията се разнася. Не се учудвайте, ако после зачестят тези прояви.Знам го от лекар.Най -добре посявка, антибиограма и лечение, но проведени от лекар.Мисля,че го пусках този линк, но пак да го пусна.

http://www.lekar.bg/news-18/info-1293/Фурункулите.-инфекция.или. … илококи.в.кръвта/

http://www.evropea.com/boil.html
« Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 10:13 от Тайна »
Цитирай

Здравейте.

Най-голямата грешка е да стискаш. Така се пука  вътрешната капсулка и инфекцията се разнася. Не се учудвайте, ако после зачестят тези прояви.Знам го от лекар.Най -добре посявка, антибиограма и лечение, но проведени от лекар.Мисля,че го пусках този линк, но пак да го пусна.

http://www.lekar.bg/news-18/info-1293/Фурункулите.-инфекция.или. … илококи.в.кръвта/

http://www.evropea.com/boil.html

Благодаря за линковете  Hug
Но това със изстискването и йода е по съвет на лекар. То май всеки лекар собствено мнение има.
Имам и посявка - чиста, а проблема зачести и то сериозно. Сега ще изследвам да не е причината захарен диабет или резистентност.
Цитирай

Нееднократно получавам такова нещо - обикновено преди или след менструация.Името му е бартонилит и е много гадно, но засега аз не съм прибягвала до особени интервенции.Ако се хване навреме - минава лесно.Просто правите силна отвара от лайка и потапяте в нея тампон от грим.С него нежно обхващате устната.Отгоре малко памук и широко бельо.Компресът стои непрекъснато, като се подменя през час-два с нов тампон.Заедно с това пиете три пъти по 1 аулин на ден ( ние го възприемаме повече като обезболяващо, но той е и противовъзпалително средство).Ако нещата се оправят - супер.В противен случай това чудо нараства, в края му се образува бяло връхче, боли при уриниране, пък и въобще и чакаме да се пукне.Отврат!!! Но не се обезкуражавайте и не спирайте компресите, защото облекчават все пак.Ами това е - дано не ми се налага да прибягвам до операции  и занапред.
Цитирай

Здравейте,момичета.
Пиша за втори път.Моят проблем се задълбочава.Излиза ми пъпка вече през 3 дни.Много е болезнена,не мога да ходя нормално.
Това е от 3-4 години.
За първи път отидох в болница по спешност и веднага решиха,че е обратен косъм и трябва да се махне чрез спринцовка.Това е било напълно погрешно.
Бях на гинеколог,който пък ми каза,че е от триенето с белъото и каза да не нося прашки.
Е,добре.Спрях да се бръсна от година,не нося прашки,а боксерки.Когато ми излезе пъпката винаги слагам ихтиол.В продължение на 2-3 дни тя расте докато не се спука.
Ходих на хомеопат.Никакъв ефект,само дето при всяко посещение давах по 20лв!
Най-накрая отидох при друг гинеколог.Направи ми кръвни изследвания.Нищо.Каза,че най-погрешно е тази пъпка да се стиска/цепи,защото така се запалвало огнище на инфекция.
След време пак отидох при него в момент когато нямах пъпка.Взе ми секрет от мястото(а то е точно на сгъвката на бикини-зоната).Оказа се,че имам някакви си бактерии и ми изписа антибиотик,който да ги убие.Бях адски щастлива,че всички мъки ще минат само с антибиотик.
Наистина имаше ефект за 3 месеца ми излезе само веднъж тази пъпка.
Днес пак имам пъпка,а гинеколога ми каза пак да пия антибиотика.Е,пих пак,но тази пъпка си стои.
Вече не знам към кого да се обърна.Чувствам се като в задънена улица.Това цял живот ли ще е така?
Цитирай

София

На мен (също) ми излизат достатъчно често, за да се забележи неприятна тенденцияSad

Но всеки път се оказва косъм. Третирам с ихтиол, ако не помогне, чакам... Ако се налага, стискам. Понякога става сравнително бързо, понякога -- бавно. Последният път изскочи косъмче, дълго сигурно 2-3 сантиметра, бях ужасена и погнусена  Shocked  Crying or Very sad колко ли време е затъвало... Но на вид беше изключително тъничко, т.е. само потвърждава теорията, че не е успяло да 'пробие' на повърхността. (Съжалявам за детайлното обяснение).

Използвам епилатор и знам, че това е причината. Глупавото нещо е виновно за забиването на космите навътре Sad Винаги ми се появяват на едно и също място -- отгоре, на сгъвката на крака, по ръба на бикините. Безкрайно неприятно е, но колкото и тъпо да звучи, свикнах. Също толкова, колкото съм свикнала с епилатора. А явно докато не го оставя, проблемът ще продължава.
Цитирай

здравейте всички
На мен ми излезе  като топ4е близо до как да кажа и аз,4е 4ак ме е срам Embarassedот вътре6ната страна на вън6ните устни,абе да си го кажа до клитора и отна4ало не ме болеше,но после взе да ме наболява и се образува връх като го стиснах излезе гной.Сега стои леко подуто и образува гнойно връх4е,пъпка ли е какво,4удя се направо.Мислех си за обърнат косъм,но на това място косми нямам Rolling Eyesда не е пък цирей,ама той май доста боли не съм запозната изобщо,ако някой може да помогне
Цитирай

Здравейте всички, след продължително лекуване в болница с антибиотици и след това борба с множество циреи(включително оперативно), ми останаха подобни топчета.Никой не успя да ми каже какво да правя, а и аз нямах много време за тревоги, отглеждах три деца сама. Преди 4 месеца поради здравословни проблеми от друг характер направих първия си детокс (виж д-р Михайлов). От втория насам отчитам изчезването на по-голямата част от топчетата, най-голямото (като грахово зърно) се е стопило до 1/3. Предполагам, че при следващите ще изчезне напълно. Разделих се и 30-годишната си сенна хрема и с мигрената. Опитайте! Нито се пие нещо, нито е вредно. Успех!
Цитирай

Varna

Здравейте и от мен Sad Тази сутрин се събудих с болки в слабините. Когато станах да си взема душ реших да видя от къде точно е болката. Мислех, че е от малките срамни устни, но се оказа, че всъщност е от големите, долу при входа на влагалището. Проблемът е следния: когато натисна по-дълбоко с пръст се напипва топче(колкото грахово зърно). До сега не съм имала подобен проблем, и 100% съм сигурна, 4е не е от косъм, защото както казах топчето се усеща много на дълбоко(п.с от другата страна няма такова нещо)? Вече се страхувам да отида на лекар....през седмица съм на цитонамазки защото лекувам раничка на шийката, коки и гъби.... Sad Страхувам се много.......
Цитирай

Варна

Около месец след раждането напипах топче в едната срамна устна а след една седмица сьщото и на другата сьвсем симетрично.Не беше нито обьрнат косьм,нито гнойна пьпка.
Трябваше да ходя на профилактичен преглед 1 месец след раждането и докторката ми обясни,че това са мастни топчета.Те между другото изчезнаха известно време след това,значи ги имах около месец Peace
Цитирай

on a carousel

Възможно е да говорите за киста на Бартолиновата жлеза,не е желателно да се "изсмуква" чрез спринцовка например,появява се пак,необходима е изключителна хигиена ,а при възпаление се налага памуче с риванол-течността изчезва,има си каналчета,от които това става.....при многократн апоява,свързана с изключителен дискомфорт или болка,бартолиновата жлеза се отстранява оперативно....
Цитирай

София

Здравейте, момичета!
Рядко пиша във форуми, но пък чета какво другите са написали, и затова реших, че е редно и аз да напиша опита си ...макар и горчив...
в началото на седмицата напипах топче с големината на половин орех на лявата лабия(голяма срамна устна).Отидох на гинеколог, като тя ми каза, че това е Бартолинова жлеза и се е възпалила.Даде ми антибиотик, крем за слагане-еднократно във влагалището и Микомакс за гъбички. Една седмица от тези медикаменти, жлезата не се повлия, като заедно с това слагах компреси от смрадлика и си правих и промивки от смрадлика. Няколко пъти мазах мястото с йод, което се оказа, че е твърде силно и неподходящо....Топчето не се промени...и ако в началото не ме болеше, то на 6-7 ден започна да ме боли като сядам и ставам, но е е някаква нетърпима болка. Седмица след появата на топчето отидох при др. Карагьозов в Токуда и той каза, че лекарствата са били неподходящи и че трябва да се оперира и да се направи марсупилизация.
Пиша ви след като съм излезнала вече от болницата и се чувствам добре.... Успех на всички с проблема...
Цитирай

Русе

Моят проблем отдавна отмина, но реших да напиша все пак какво стана - след като се излекувах от гъбички (благодаря на гинеколога си, д-р Зарзаланов, който успешно ме отърва от тази напаст и вече 9 месеца се радвам на комфорт) топчето спря да се появява. било е в следствие на запушване на каналчето на бартолиновата жлеза. без гъбички няма замърсяване, няма и запушване Smile раздвам се, че така леко се разминах. надявам се и при всички други с този проблем да е така.
Цитирай

Моят проблем отдавна отмина, но реших да напиша все пак какво стана - след като се излекувах от гъбички (благодаря на гинеколога си, д-р Зарзаланов, който успешно ме отърва от тази напаст и вече 9 месеца се радвам на комфорт) топчето спря да се появява. било е в следствие на запушване на каналчето на бартолиновата жлеза. без гъбички няма замърсяване, няма и запушване Smile раздвам се, че така леко се разминах. надявам се и при всички други с този проблем да е така.

A как протече лечението ти?
Цитирай

Атина

Хайде,срам не срам да се включа и аз....тази вечер-последен ден на цикъл,имах неприятна изненада почти до отвора на влагалището..да,като топченце е,не го усещам,но при пипане леко наболява.. Embarassed/ама как се изразих/..нямам представа от какво е,но се притеснявам защото съм родила със Цезарово..дали има нещо общо?! newsm78
Цитирай

Здравейте и от мен. За съжаление и аз имам същия проблем.. няколко дни след цикъла ми се появиха няколко топчета ,които при напипване болят много  Sad Намират се по големите срамни устни и точно до отвора на влагалището  Crying or Very sad Отначало болката беше много лека но  сега напредва .. Сигурна съм,че не са подкожни косъмчета ...Притеснявам се да споделя с майка си и не искам на гинеколог Sad Дали да не пробвам с промивка от лайка  Confused Искам колкото се може по-бързо да минат,защото мястото наистина много се подува Sad Страх ме е  и ако може дайте съвети какво да правя Sad Благодаря предварително !
Цитирай

София

Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!
Цитирай

Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!

Доста ме е страх и дано да не е нещо сериозно...Още утре ще споделя с майка си и ще отида на лекар.. Уффф  Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Доста ме е страх и дано да не е нещо сериозно...Още утре ще споделя с майка си и ще отида на лекар.. Уффф  Crying or Very sad Crying or Very sad

Няма какво толкова сериозно да бъде  Peace Всичко се лекува най-бързо ако бъде хванато в началото. Няма нищо срамно, в това което ти се е случило.  Hug
Цитирай

София

Няма какво толкова сериозно да бъде  Peace Всичко се лекува най-бързо ако бъде хванато в началото. Няма нищо срамно, в това което ти се е случило.  Hug
Много правилно самолечение няма .
 Здравейте и от мен . Аз имах този проблем преди около 3г. Бучка колкото орех вътре във влагалището .Колкото орех голямо и доста болезнено и май си права палава фея ,че  е до някаква степен и от гъбичките.Това мойто орехче беше възпаление на бартолиновата жлеза. След неуспешно лечение с антибиотик ме оперираха .И да чукам на дърво ,както се казва досега нямам проблеми .
Цитирай

София

Момичета, изчетох цялата тема, но не намерих никой да е споделил за болница, клиника, където да са се справили с проблема ..
ПО КОНКРЕТНО, при мен топчето или по-скоро балонче с гной и топче под него се намира на горна срамна устна, близо до свивката на слабините ... Та явно е за ХИРУРГ, ама къде да го направя това се чудя  newsm78

Можете ли да препоръчате някоя болница или клиника и да работят по ЗДРАВАНА КАСА, че ми писна да си плащам и осигуровки и в болниците пак  #Cussing out

Цитирай

medimed, бременна ли си или това в подписа ти означава друго? Ако си бременна не е сега момента за упойки и лечение.
Мисля, че имам идея за алтернативно премахване на подобно образувание щом е на сгъвката на бедрото. Ако се интересуваш пиши на ЛС.  Peace
Цитирай

София

medimed наистина ако си бременна сега не  е момента ,но е задължително ако си  , да го кажеш на гинеколог който те следи . Hug
 Аз се оперирах в Майчин дом при Др.Филипов - работи със здравна каса , но е необходимо да се срещнеш с него предварително за консултация ,която се заплаща.
 Успех  желая  Hug на теб и другите момичета  Hug Hug Hug
                                     bouquet
Цитирай

София

Момичета, не съм бременна, чакам за Ин ВИтро по фонда ... (подписа значи че чакам да стана мама)

Обаче този балон с сопче, трябва да семахне, че много ми пречи ... (дори на сексуалния ми живот вече)

Майчин дом при Др.Филипов, той е гинеколог-хирург ли? защото си мисля, че то си е за хирург това чудо ....

Чудя се също в Токуда или във Вита, дали ще свършат работа?
Цитирай

София

Момичета, не съм бременна, чакам за Ин ВИтро по фонда ... (подписа значи че чакам да стана мама)

Обаче този балон с сопче, трябва да семахне, че много ми пречи ... (дори на сексуалния ми живот вече)

Майчин дом при Др.Филипов, той е гинеколог-хирург ли? защото си мисля, че то си е за хирург това чудо ....

Чудя се също в Токуда или във Вита, дали ще свършат работа?
Филипов е хирург.Отделението му е на 2 етаж в Майчин дом , а кабинета в който приема е в поликлиниката пак на 2 етаж(предварително се записва час и се заплаща ) ,но престоя там е по здравна каса.Има инфо за него в нета .Аз и при него съм раждала.Ако те интересува пиши на лични  bouquet
 ЛЕК И ПРИЯТЕН ДЕН   bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Здравейте момичета, незнам дали проблема ми е за тази тема, но просто искам съвет
имам бяло течение от 2 дни ми се появиха някакви пъпки, които сърбят, несъм имала полови контакти от 1месец затова това го изключвам като причина, въпроса ми е дали могат да се появят от прах за пране или интимен гел наскоро ги смених и двете или просто е от бялото течение, преди несъм имала такива проблеми, моля да ме посъветвате нещо да отида ли на леар или да опитам с домашни средства.
Цитирай

Най вероятно имаш гъбички. Трябва това течение да го види лекар и да вземат за изследване секрет.  Peace Прави си промивки с лайка и малко сода докато посетиш гинеколога.
Цитирай

По-добре не прави нищо-ще замъглиш картината,оттам и точната диагноза.Преглед при АГ.
Цитирай

София

и мен ми се появяват неколкократно такива топчета...и мисля досега са били от враснали косми. Имаше и доста големи...които минаваха след седмица.Сега на свивката имах едно,усещах го по- вътрешно, леко болезнено, уж беше минало...но след фотоепилация точно там ми стана по- тъмна кожата,като изгорена ooooh! чудя се какво е
Цитирай

Незнам вече какво да ви кажа,до преди седмица лекувах гъбички,сега ми се появиха някакви топчета,първо бяха 2 в края на големите срамни устни-изчезнаха за ден-два.После се появи едно в средата на лявата голяма срамна устна,сега и то изчезна или се е преместило,защото сега имам топче  в близост до клитора.Вси4ко това се случва за седмица.Утре отивам на лекар,но и от това се притеснявам,защото все по често попадам на лекари,които не знаят какво правят...незнам newsm78
Цитирай

Извинявам се предварително за глупавият въпрос но:Ако е киста,знаете ли горе долу как се процедира-пукат я,пие се нещо или.... Embarassedмного ми е притеснено..
Цитирай

avi_88, много трудна работа това да са кисти след като се появяват и изчезват.
Най-вероятно се запушват мастните ти жлези от гъбичната инфекция, която не е излекувана. Не цеди топчетата, не ги пипай много.
Имам един въпрос обаче - колко се движиш дневно? 
Цитирай

София

Момичета, аз да ви кажа за моето Топче-Балонче, какво стана.

Ходих при хирург в ИСУЛ, и човека ми го цепна да изтече, после каза след два дена пак да отида.
Мажех йод през това време и като отидох то вече беше се поизсушило, ама под нега си седи бучка  newsm78. Но доктора вика, че няма нужда сега от операция, а ако пак се подуе и напълни с течност (гной) да отивам директно да го изрежат цялото  ooooh!

Ма то е кофти, че е на най-горните срамни устни и ... знам ли големичко е та се плаша, че бая месце ще махнат и ще ми деформират естетиката на "цветето"  Thinking

Ужасноооо
Цитирай

Ами последните месеци съм безработна и честно казано почти не се движа,или съм пред коптютъра или пред телевизора Embarassed
Цитирай

Възможно ли е това да има нещо общо???
Цитирай

Възможно ли е това да има нещо общо???

На мен поне лекарят така ми обясни - липсата на движение прави така, че и най-малкото възпаление или инфекция да запуши мастните каналчета. Дали е вярно нямам представа, но е факт че и аз съм се обездвижила.
Цитирай

oxx imam sashtiq problem i mnogo me e strax .. Pri men topchetata sa dosta dori i w blizost do anala .. Molq za sawet ..  Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

София

Моя съвет е първо при Гинеколог, ако не помогне, при Хирург. Това е то. Каквото и да мажеш не е ясен причинителя.

Не се плаши от хирурга, те не оперират на всяка цена. Този при който аз ходех първо ме кара да налагам компреси спирт и риванол. Очакваше да се разнесе и да минем без оперативна намеса.
Но то не се разнесе и чак след един месец го цепна да изтече.

Сега пак набира и ще ходя направо да го изрежат, та да се приключи  Mr. Green
Цитирай

Имала съм голямо топче от вътрешната страна на срамната устна,растеше може би седмица и много болеше,пробвах да го изтискам но полудях от болка,на следващия ден то само си направи връхче и излезе всичко без проблем,без паника,но сега имам питане,получиха ми се на венериния хълм,точно в началото на влагалището едно топче,червено,без връхче,опитах да го изтискам потече бистра течност и остана лека раничка,която заздравя,възможно ли е защото бях на кола маска за първи път от години и козметичката ме протърка ужасно,така беше дърпала че имах като протрито на едната срамна устна и много болеше,и си мисля че може да е от това,но сега излезе още едно такова топченце от другата страна..... в цикъл съм и докато ми свърши за да отида на доктор ще полудея моля помогайте  Praynig
Цитирай

Здравейте, дами! След като цяла седмица четох и препрочитах всичко, което намерих в нета по темата, днес най-накрая бях на лекар Smile Умирах от страх, меко казано (аз съм си голяма паника). Едната ми срамна устна се поду и при напипване се усещаше топче като грахово зърно, но не беше долу до влагалището, а горе - в началото на голямата срамна устна. Усещам по-скоро дискомфорт, отколкото болка.
Гинеколожката ме успокои адски много - каза, че там освен косми и мастна тъкан няма друго, така че да не се притеснявам изобщо. Вероятно е мастно топче. Препоръча да правя компреси с риванол - три-четири пъти на ден, докато съвсем се успокои. Аз от вчера започнах с компресчета с отвара от лайка и наистина има ефект - подуването леко спадна, но все пак реших да посетя гинеколога.
Та моят съвет е - не пробвайте да стискате и излишно да разранявате, ако нещо ви притеснява, по-добре на лекар. Ако не друго, то ще ви успокои. А и каквото и да е, хванато на време, 99% е лечимо. Smile Желая късмет и много здраве на всички! Smile
Цитирай

Здравейте,момичета!
Вече ви писах за моя проблем,който е от години и за който не намирам решение.
Днес бях на кожен лекар и ми поставиха диагноза "акне инверса".Това не е обикновено,клинично акне.Казаха ми,че се лекува само с операция,която се прави в София.
Стискайте палци!И успех на всички,защото тези гнойни пъпки не са безобидни!
Цитирай

zdraveite iskam da spodelq 4e to4no na sramnata ustna otgore imam 4erveno leko poduto top4ence i se pritesnqvam kakvo moje da e???
Цитирай

zdraveite iskam da spodelq 4e to4no na sramnata ustna otgore imam 4erveno leko poduto top4ence i se pritesnqvam kakvo moje da e???

Запушена жлезичка. Сложи компрес с риванол няколко пъти на ден и ако не мине до 3-4 дни посети лекаря си.
Цитирай

София

Подкрепям мнението на Д.Дорис!
Цитирай

predi malko napipah topche na klitora...tochno predi 30 min q nqmah...sled kato pravihme sex s priqtelq mi otidah da si vzema dush i q napipah....nqkoi moje li da mi otgovori kakvo e tova???
Цитирай

Какво значи "топче на клитора"?  Shocked Няма как да стане - би било прекалено болезнено. Предполагам е някъде ДО клитора. Я вземи едно огледало и се огледай и пиши какво и къде виждаш.

Защо говориш "Я напипах" и "Я нямах" какво е това нещо в женски род, което предполагаш че имаш?
Цитирай

София

predi malko napipah topche na klitora...tochno predi 30 min q nqmah...sled kato pravihme sex s priqtelq mi otidah da si vzema dush i q napipah....nqkoi moje li da mi otgovori kakvo e tova???
Трябва да отидеш на гинеколог. Аз също така изведнъж го открих! Аз ходих при един лекар, който ми предписа хапчета. Не помогнаха, както и не помогнаха разни компреси, които прочетох в нета.
Наложи се оперативно да се справи следващия доктор с проблема. Това което на мен ми обясниха е че е запушване на Бартелетовата жлеза от където идва овлажняването при жената. Прави се операция, при която се прави изкуствено ново каналче, от където да излиза този секрет!
Операцията при мен мина бързо - и вече година съм ОК без проблем.
Цитирай

На мен също ми се появи такова топче с размера на грахово зърно, но преполагам, че е подкожно косъмче, защото го стиснах и потече кръв и гной, но продължава да е талкова издуто. Всъщност преди около 20дни бях на кола маска, но козметичката не успя да махне космите на срамните устни, защото са били прекалено малки и аз реших да хвана и да ги махна с епилатора, така че предполагам заради него ми е излязло такова нещо.
Проблемът е, че утре имам среща с гаджето и понеже от доста време го мотая, предполагам, че може да правим секс, обаче не знам дали трябва да го правя в това състояние а пък и най-малкото ще ме боли.
Ще съм ви много благодарна, ако някой ме посъветва и то бързо. Smile))
Цитирай

em4illy,едва ли си седяла да чакаш за нашата благословия за секс  Crazy но един съвет от мен - ако има нещо което те притеснява прави секс с презерватив. Отговрността е важна както за теб, така и за партньора.  Naughty
Предполагам вече е минало топето. Ако пак се появи отиди на лекар, за да не се окаже гъбична инфекция и да стане хронична. И ДА - можеш да заразиш приятеля си.
Цитирай

На мен ми излезе една пъпка на голямата срамна устна без връх изчаках да се прибере без да я барам.След известно време се прибра и след това започна един ужасен и нетърпим сърбеж по срамната устна и ми е подута.И интересното е че сърбежът е само вечерта когато си легна и се започва не мога да заспа спокойно и съм ужасно притеснена и ме е страх да ида на лекар да не ми съобщи някоя лоша новина.На някои случвало ли му се е и можете ли да ми помогнете с нещо.Благодаря ви предварително  newsm17
Цитирай

София

Весела, ако не си помогнеш сама като отидеш на доктор, няма кой да ти помогне...
На мен така не ми се беше случвало, но очевидно при теб не става по-добре.... Няма смисъл да чакаш.... отиди на лекар, дори може да ти се наложи да отидеш на повече от един доктори... при мен беше така.
Цитирай

Весела Борисова, това си е стандартна гъбична инфекция. Не чакай а отивай на лекар за да ти изпишат терапия. Предполагам че си или преди или след цикъл. Не използвай никакви вагинални промивки и лечени ена своя глава.
Пиши моля те какво ти е изписал лекаря - интересно ми е. може и на лични  Praynig
Цитирай

Здравейте момичета преди няколко дена си напипах топче на малките срамни устни първоначално не беше болезнено но с всеки изминал ден болката се увеличаваше отидах на гиниколог останови се че е киста изписа ми антибиотик ако не мине ще се оперира.Доста съм притеснена да не се стигне до операция.Пустия ми страх.Някой ако е минал през това нека сподели.
Цитирай

София

При мен не беше болезнено топчето, но беше с големина на половин малък орех. И на мен ми даде една лекарка антибиотик, правих си разни промивки с бабини илачи, но не помогна.
ОТидох на друг лекар, и каза, че е бартолинова жлеза, която се се запушила. Това е жлезата, която овлажнява влагалището. И той ми направи операция с пълна упойка. Цепва се това топче, и после се зашива предпологам, и доколкото ми е обяснил се прави друго каналче, от което да изтича този секрет... И така... Правих го преди 2 години. От тогава съм ОК. Процедурата мисля, че се наричаше Марсупилизация...
Ако има друго- питай... ДА, не е нещо нормално! Страшничко си е като го чуеш, но няма какво да направиш, освен да се оставиш на доктор да те "поправи" ... Не се притеснявай-минава....
Цитирай

Благодаря за коментара, при мен нещата се стекоха по друк начин. Лежах в болницата бях на антибиотик ,обезболяващи и превръзки с реванол топчето изчезна дано повече не се поеви и всичко да е наред .
Цитирай

Zdraveite, molq vi da spodelite koordinati na dobur hirurg i genekolog v Sofia ..
i az imam sushtiq problem .. oburnat kozym v oblastta na dqsnata malka sramna ustna .. izticha gnoi ujasno e i bolezneno... PLEASE HELP :S
« Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 20:30 от BilyanaShtereva »
Цитирай

Не съм от София за това не мога да препоръчам, тичай бързо на гинеколог до като е време, може да се разминеш само с антибиотик.
Цитирай

София

Ох, момичета, случвало ли ви се е подуване, обаче не на срамната устна, а на сгъвката на крака, точно до ..., където минават бикините? Мислех си, че е врастнал косъм, но косъм не се вижда. Като малко топче е, съвсем леко зачервено, не ме боли.  Embarassed
Цитирай

На мен ми се образуват такива подкожни пъпки със събиране на нещо бяло не знам какво е точно обикновенно ги църкам когато мога да издържа на стискането щото боли като стискаш силно и през порите на самата кожа излиза все по нещо бяло все едно е мазна пъпка. Така бая време си я църкам не е точно на сгъвката ами по навътре пъпката ама минава след като изкочи всичко по бавно но явно е подкожна мръсотия нещо.
Цитирай

София

Ох, не мога да го стискам, това ще е зверска болка. Иначе май нещо се белее, но ме е страх да пипам, дали ще мине само?  Embarassed
Цитирай

Ами то по някое време си поузрява и става по податливо на стискане аз щото не мога да го изтрая иначе ако имаш нещо за изгаряне на пъпки ефикасно може да го понамажеш а ако не го пипам се самоприбира но доста време си стои така и когато си реши се прибира само ако не му обръщам много внимание. Но при мен явно е като пъпка щото като го пипна или натисна си ме боли. Сега това място си стои едно като деформирано щото доста пъти ми е образувало разни подкожни мазнотии. В момента няма нищо ама кой знае все си минава време и пак ми се задръства с нещо явно кожата.
Цитирай

Сега видях че и мойто е било на сгъвката точно където минава ластика на бикините явно там се изпотява и задръстват порите по бързо с мазнотии които се отделят от тялото.
Цитирай

София

Когато го пипам и при мен зоната е по-чувствителна, не е точно болка обаче, по-скоро някакво дразнене. За сега съм го мазала само с памуче с розова вода няколко пъти. Иначе по принцип съм с мазна кожа и често ми излизат пъпчици с връх, но това точно там не знам дали има значение.  Embarassed А бръсненето много го дразни също, но понякога е неизбежно.
Цитирай

Велико Търново

И аз имам подобен проблем...
Преди няколко дни видях, че имам малки пъпчици отдолу. И отидох веднага на гинеколог. Каза ми, че според нея само едната от всички е кондилом и го изгори и мисля, че падна като люспичка. Изписа ми вагинални таблетки, защото имам много силно бяло течение + слаб имунитет, което също можело да предизвика тия гадости... Останалите пъпчици са много малки и са тук-там, не са накуп, но ме е страх да не се разраснат докато лекувам това бяло течение и се чудя какво да правя... Чак на 17-18.04 ще ходя отново на преглед, а дотогава ще се побъркам!
Цитирай

София

Моето не е като брадавица. Май си е класически цирей, но ме е страх да го стискам.
Цитирай

Това мойто си е чиста пъпка с мазнотия като цирей нощо такова но както казах го църкам като назрей. На моя мъж цирея на гърба беше 2см огромна дебела пъпка червена с дълбок бял връх ужасно го болеше мазах го с това 10 дни  като църкам върху цялата пъпка и слагам лепенка да не остава на блузата http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=24752
и се сви и изгоря сега я няма вече.
Ето и още едно предложение на друга жена от друг форум "аз да похваля този крем за пъпки http://www.tinydeal.com/gold-aloe-acne-dispelling-plaster-30g-p-61122.html вълшебен е
за акне не знам как ще действа,но за другите пъпки със няколко намазвания и изъхват"

Цитирай

София

О, не минава!  Sad
Цитирай

kiticat, няма какво да е чак толкова на сгъвката на крака. Предполагам, че е враснал косъм, който за сега върви надолу. Запушена пора на това място е слабо вероятно. Добре е да те види кожен лекар, но ако искаш за събота и неделя пробвай следното:

Вземаш един пресен жълтък на яйце /само жълтък/ и толкова колкото е жълтъка мед. Разбъркваш на кашичка и правиш питка като прибавяш брашно. Става колкото детско юмруче като големина. Откъсваш едно парче, сплескваш, налагаш с марля и лейкопласт за през нощта върху мястото. Останалото завиваш с домакинско фолио /прозрачното/ и го държиш в хладилника. На сутринта махаш "питката", измиваш и слагаш малко риванолче на памук за 5 минути.

Това е невероятна  рецепта на Ванга - питка за изсмукване на гнойта. Какво да очакваш? На сутринта самото топче е по-меко и е възможно вече да виждаш гнойта, която в момента не можеш да изчистиш. Принципно до 3-тата вечер на сутринта ще видиш на питката това, което бере вътре в пъпката, като е възможно и врасналия косъм да избие. Като се спука, почисти добре с чисти ръце, дезинфикцирай със спирт и сложи прах за рани.

Предупреждавам, че тази рецепта НЕ СТАВА за топчета и подобни по срамните устни, а само за открити места по кожата.
Цитирай

София

Ами днес случайно видях, че е бяло и че от него е започнало да тече бяло и го доизстисках до пускането на кръв. Мазах със спирт и йодасепт предишната вечер. Сега пак е надутичко, но може би от изстискването, дано да мине. Ще опитам рецептата.
Цитирай

Аз също имам този проблем и в началото бях доста изплашена. Постепенно топчето изчезна и в момента нямам нищо,но четох,че може да се появи отново.Въпроса ми е лекува ли се или хронично?
Цитирай

При самото "цепване" боли ли? Задължително ли е да се прави цялата операция?  Утре май ми предстои това и се притеснявам много..
Цитирай

При самото "цепване" боли ли? Задължително ли е да се прави цялата операция?  Утре май ми предстои това и се притеснявам много..

Не боли, защото се прави с упойка. Абсолютно нищо не се усеща, не се притеснявай.
Не знам дали е задължително, ама за какво ти е да стои и само да го мислиш?

Успех утре  Hug
Цитирай

Здравейте, аз съм на 16 и не съм девствена. Имам същото топче от 2 дена, по принцип не боли, но като го стисна - боли. Купих си Ихтиол и се чудя дали да го използвам на такова деликатно място (вътрешните срамни устни). Не мога да отида на гинеколог, защото баща ми е Very Happy. Факта, че не боли ме кара да си мисля, че може бартолинита да се е превърнал в киста  Sad 
- Цвети
Цитирай

Може да отидеш на частно в друг град.  Wink

Аз лично мажа йодасепт. На каква цена е ихтиолът?
Цитирай

На мен ми струва 4.40 лв. Извинявай за личния въпрос, но на колко години си? Как се справяш с проблема?
Цитирай

На 25. Изпих един кош лекарства, даже направих и аборт, защото не съм знаела, че съм бременна, а пиех и доксициклин включително.
Цитирай

naama007, а къде по-точно се появи топчето?
Цитирай

Благодаря ви, че се занимавате с мен  Very Happy http://drugline.org/img/term/labia-vaginal-8434_0.jpg мисля, че е възможно най-отдолу на малките срамни устни. Появи се преди 2 дена
Цитирай

Е хубаво че баща ти е гинеколог, но защо не поговориш с майка си пък тя да ти посредничи за изясняване какво аджеба ти е. Няма ли да помогне тя? Едва ли ако и кажеш, че не искаш баща ти да те преглежда ще настояват.
Младо момиче си не е добре да почваш със самолечение и да стане някоя беля.  Hug
Цитирай

Хаха, ама и двамата са всъщност, мислех си, че съм го написала  Very Happy
Цитирай

Ами поговори с нея тогава! Не виждам кой тук може да ти даде по-правилен съвет от собствената ти майка гинеколог. Както и не смятам, че ако откажеш те да те прегледат ше те вържат и сторят ...  ooooh!
Цитирай

Е как като тя ще иска да ме прегледа за да го види това топче, а аз не съм девствена?
Цитирай

И чудо голямо като не си ... тя майка то зелена тревица пасе по цял ден  ooooh!

Да нормално е да ти предложи да те прегледа. Кажи, че ти е неудобно и откажи. В този жовот трябва да се научиш да казваш НЕ.
Цитирай

Евала на смелостта ти... аз не мога да се меря с теб  Very Happy страхливичка съм си
Цитирай

Евала на смелостта ти... аз не мога да се меря с теб  Very Happy страхливичка съм си

Ох, голямо си магаренце ще знаеш  Hug
И така докато си пишем какво стана с топчето тия дни?
Цитирай

хаха, ами топчето си е все същото, но мисля, че от другата страна (но малко по-нагоре) също ми излиза и този път боли... опатих здравата
Цитирай

Няма как да мине без лекарска помощ  Rolling Eyes
Ако идеш при гинеколог, който не те познава? Прегледа ще е 20-30 лева - имаш ли толкова?
Цитирай

Няма как да отида на друг гинеколог, ще трябва да споделя явно.... Ако има нещо ще пиша.... Адски съм ви благодарна, между другото  Smile
Цитирай

Хайде събери кураж, издебни мама като е на кеф и поговори като голям човек с голям. Тя все пак е професионалист и ще постъпи деликатно  Hug
А за девствеността ... ако не те пита не казвай нищо като те притеснява да си споделиш. Все пак ако те пита правила ли си секс си признай, за да не отхвърли възможностите за полово предавани болести. Ти не си малко момиче и на твоята възраст се приема за нормално да си имала полови контакти.
Желая ти да си силна, здрава и да си жена, която има достойнсто и си знае цената в този живот!
Цитирай

Моме, това топче ще се види и без да ти бъркат със спекулум отдолу, ако това те притеснява. Друг е въпросът, че трябва да си кажеш за половия живот, защото някои гадове, предаващи се по полов път, също могат да ти докарат бартолинит.
Цитирай

Всичко е ОК... Казах й, тя погледна (не спомена нищо за девственост и т.н.) - каза, че не е бартолинит. Сега си слагам компрес с Риванол, пия 2х1 Клиндамицин и Витамин В комплекс. Първото топче почтиии изчезна, а второто се надявам да изчезне скоро също. Още вендъж ви благодаря, че ми обърнахте внимание, кой да знае, че има толкова готини хора по форумите  Laughing Laughing Laughing  Love
Цитирай

naama007, кажи Клиндамицина от колко милиграма е Smile
Цитирай

600 милиграма
Цитирай

Радвам се, че проблема се разреши  Hug
Цитирай

Търговище

Здравейте момичета! И аз искам да споделя своя проблем! Родих преди 5 месеца.. до сега нямах никакви проблеми, но от 1 седмица усещам някаква болка точно до лявата срамна устна от вътрешната страна и днес докато се къпех го напипах, топче колкото половин орех, с гноен връх, то дори се пукна само и шурна кръв и гной, преди това не можех да стоя седнала, не можех да вървя, плачеше ми се от болка, промих се със смрадлика и чакам с нетърпение понеделник да ходя на гинеколог, много ме е страх.. надявам се да не е нещо сериозно. До сега никога не съм имала такива проблеми! Уфф много гадно  Sad
Цитирай

E, няма какво чак толкова да е  Hug
Лошото е, че е досадно и упорито ... и болезнено.
Сложи риванолче на тампон като компрес  Wink
Цитирай

Търговище

E, няма какво чак толкова да е  Hug
Лошото е, че е досадно и упорито ... и болезнено.
Сложи риванолче на тампон като компрес  Wink

Благодаря  Hug Сложих Риванол, доста ми олекна...  Peace
Цитирай

момичета ихтиол много помаг за тези топчета дори ако е враснал косам ще го издьрпа
Цитирай

fanitoo25, какво стана след срещата с лекаря?  Hug
Цитирай

момичета ихтиол много помаг за тези топчета дори ако е враснал косам ще го издьрпа
Да, аз си купих Ихтамол на фирма Гален фарма 10%, мазах няколко дни и от топче стана само като уплътнение. Сама се излекувах, както казва и майка ми. Само дето съсипах направление. И здравната каса похарчи грешни пари за микробиология...
Цитирай

Здравейте! Не мисля, че това е най-подходящата тема за проблема, с който се сблъсках, но не намерих сходна във форума. И така, по същество: става въпрос за 4-годишната ми сестричка. Като беше по-малка ѝ се появи нещо като гнойна пъпчица точно под клитора. Не обърнахме тогава особено внимание, майка ми я изстиска, намаза я с Гентамицин или Клотримазол (не съм сигурна) и всичко приключи. Сега обаче въпросната "пъпчица", ако изобщо мога да я нарека така, пак се появи. Не изглежда подута и не е като натрупване на смегма, може да се изстиска, но както можете и сами да предположите, е изключително болезнено поради непосредствената близост до клитора. Според майка ми се дължи на някакви жлези около клитора и не е опасна. На мен обаче мира не ми дава.
Не знам дали аз не преувеличавам, но съм наистина притеснена. Можете ли да ме посъветвате какво да предприемем вкъщи или да споделите опит, ако ви се е случвало подобно нещо?
Благодаря предварително!
Цитирай

Аз не бих пипала.
Цитирай

Благоевград

Както се вижда от линийката ми, съм в 9 месец на бременността си, и преди 2 седмици ми откриха киста на бартолиновата жлеза, говорих с лекаря който ще ме изражда каза, че не е проблем за нормално раждане, най-много да се пукнела при раждането  Shocked иначе не боли, няма гной, така каза доктора, и нямало да я маха при раждането евентуално ако почнело да ми пречи един ден можело да поискам и да я махнат. Обаче чета все за случаи, в които това чудо боли и загноясва, изобщо гадна работа, има ли някоя която с такава киста е отишла да ражда нормално, и да каже дали е проблем или да вярвам на въпросния доктор.
feuer-frei а защо не я заведете на лекар, не мисля, че вие сте толкова компетентни, аз също не бих пипала там
Цитирай

И аз така смятам, но е трудно да убедя майка си...
Цитирай

feuer-frei, не мисля, че проблем който се повтаря при толкова малко дете трябва да се остави така. Защо без да се обяснявате с майка си не поговорите с гинеколог - без да водите сесра си?

mysterious, според мен и при Вас е необходима консултация поне с още един гинеколог. На приятелката ми пък точно обратното и казаха - след като се е възпалила нормалното раждане е невъзможно /и роди със секцио и без проблеми/.
Цитирай

Благоевград

the Дорис тя моята киста не е възпалена, както казах не боли изобщо нямаше да разбера, че е подуто ако не бях ходила за МБ, и аз се консултирах, първо с докторката, която ми води ЖК, после с доктора при който ще раждам, те са двама различни, и според двамата не е проблем, защото не е възпалена.
Цитирай

mysterious, а за самата жлеза няма ли да е травмиращо раждането. Да не и влоши състоянието? След като и двамата ти лекари са на това мнение трябва да им се довериш. А ние ще стискаме палци  да изчезне проблемчето до раждането и да си напълно спокойна.  Hug
Цитирай

Благоевград

Казаха ми, че най-много сама да се спука кистата от раждането, тогава като правят шев и кройка, ще  зашият  и това място, иначе нямало гной и не било опасно нито за мен, нито за бебето, мен пак си ме е страх де, дано не се възпали до самото раждане, че не знам тогава какво се прави  Shocked
Цитирай

Здравейте!
Много съм притеснена моля помагайте.Днес сутринта сестра ми ми каза,че си е напипала топче до клитора.което като изстискала излязло гной.Попитах я да не е някой косъм,но каза че не е.Страшно се притеснявам защото на баба ми и беше излязло нещо такова ,което дълго време я притесняваше и се оказа най-лошото.Накарах сестра ми да отиде на лекар ,но тя отказа.Аз по принцип съм много притеснителна,но знам че сега не е добре да се ядосвам защото съм бременна в 7 месец.Моля дайте съвет.На някой дали му се е случвало
Цитирай

mimeto_bqla, за съжаление няма с какво да помогнем. Вероятно е безобидно и ще го срежат без да усети, но няма друг начин, освен лекар.
Цитирай

mimeto_bqla, я не се вкарвай сама в някакви филми!

Цяла тема народ пишем, че го имаме - запушени жлезички, кожни и хормонални проблеми! На баба ти определено е било коренно различно нещо.

Сестра ти ще си прецени дали е сериозно и дали да иде на лекар.  Peace
Цитирай

Привет на всички! Искам да споделя за моя проблем ,а той е... днес се къпах и съвсем случайно открих някакво топченце на голямата ми срамна устна (не ме боли,не сърби - нищо) опитах се да го стисна но потече кръв нищо не излезна от топчицата.. мн ме е страх нз какво е  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Ние също няма как да знаем. Не се тревожи, вероятно не е нищо опасно, просто си запиши час и иди на лекар Smile
Цитирай

Въпреки.че като се замисля то седи все едно е порязана топчица месо...  може и от бикчето да е ... нз ако не мине до няколко дена ще се жоди на лекар. Crying or Very sad Благодаря все пак !
Цитирай

В повечето случаи е нещо наистина безобидно, в темата също много жени са писали, но все пак, за твое успокоение си направи един профилактичен преглед, ако не изчезне.

Успех и пиши после  Hug
Цитирай

Моля ви, изчетох около 10 страници от темата и искам да попитам а на някой случвало ли му се е да е точно на входа на вагината, защото моето е там по-малко е от грахче леко болезнено на натискане и ми се появи точно в последния ден от менструацията ми .... много съм притеснена на 16год. и съм девствена моля ви кажете ми какво да правя ?  Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Благоевград

Моника предполагам, че е възпалена бертолинова жлеза, може да прочетеш повече по темата в интернет, моята си стои възпалена от бременността до сега, вече 7-8 месеца, но не ме боли и съм я оставила така след консултация с лекар разбира се.
Цитирай

Моля ви, изчетох около 10 страници от темата и искам да попитам а на някой случвало ли му се е да е точно на входа на вагината, защото моето е там по-малко е от грахче леко болезнено на натискане и ми се появи точно в последния ден от менструацията ми .... много съм притеснена на 16год. и съм девствена моля ви кажете ми какво да правя ?  Crying or Very sad Crying or Very sad

Първо спокойно! Нищо опасно не е.
Трябва да отидеш на гинеколог и да видите как ще се излекуваш. Не чакай и не отлагай, за да е по-лесно лечението.  Hug
Цитирай

Здр,приятели! Пиша пак защото моето топченце (като топка месце) си стой там нито расте нито боли нищо... все още не съм ходила на генеколог защото мн ме е страх от близо месец е там и просто си стой там ... дали от компрес с лайка ще премине .... мн съм притеснена да не е най-лошото  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

здавейте,имах и аз такъв проблем преди години,не е кой знае колко за притеснение.аз мислех че пъпка-оказа се киста на бартолиновата жлеза-премахна я хирург.иди а гинеколог.ако искаш повече информация-пиши ми
Цитирай

все още не съм ходила на генеколог защото мн ме е страх от близо месец е там и просто си стой там ... дали от компрес с лайка ще премине .... мн съм притеснена да не е най-лошото  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Не, няма да премине от компрес от лайка.
Не, не е рак и няма никакво съмнение в това.
Правиш някаква невероятна тъпотия като седиш и се страхуваш и мислиш дивотии, а не отидеш на лекар да разбереш има ли въобще защо да се страхуваш.  Crossing Arms
Цитирай

Gabrovo, Bulgaria

Здравейте! Сън не ме хваща, постоянно чета из нета за моя проблем. Често ми се е случвало да ми се протърка кожичката на сгъвката на крака от превръзки- копринени, но само през лятото, защото ми се е случвало и по 3- 4 да не мога да я сменя, като съм на работа. За 1- в път ми се случи преди няколко дена. Пак така усещам, че се е протъркала кожата и ме боли и пак естествено крем Здраве влиза в действие, но нищо. На следващия ден усещам как ме боли адски много като ходя. Този път ползвах Судокрем  и на другия ден още повече боли едва ходя разкрачена при това,  умирам от болка, даже на едно място като стоя. Сварих си смрадлика, реших да направя промивка и за мое огромно учудване за няма и 1ч. вече беше огромно бяло/жълтеникаво/черно (по крайчетата) "нещо". И като започна шантавата ми глава пак да работи, че от калпавата ми кожа, може да се наложи да ми режат крака, че ми минаха през акъла операции, какво ли не. Газ веднага до Бърза помощ, защото не се стоеше умирах от болка и виждах колко бързо се развива възпалението. Та отидох обясних на фелдшерката, че за мен е от превръзката или от косъмче и тя ми каза, че съм за операция, при което изпаднах в шок. След съвет с хирурга по телефона ми каза да си купя ихтиол и да си направя компрес с марля, но преди компреса за около час да стоя с лед върху раната. Така купих ихтиол прибрах се, опитах се да сложа лед някъде около раната и като погледнах направо беше тръгнало да забира надолу по самия крак вече. Издържах с лед около 5 минути. Влязох пак  в банята със хладка/ студена вода да се облея, за да почувствам някакво минималко облекчение, но този път не можах да доближа водата даже на 7- 8 см от раната. После сложих ихтиол стоях около 2ч. Махнах и нищо, даже не съм се и мила след ихтиола. След около 30- 40 минути както си стоя и изведнъй усещам нещо странно, вече не ме болеше. След около 5- 10 минути усетих някаква течност по себе си. Да допълня бях обута с пижама, която е широка по съвет на фелдшерката и без никакво бельо. Та поглеждам си пижамата- цялата е в кръв, викам си ей, нали ми свърши какво е това сега, и отивам веднага в банята. Навсякъде кръв и гной, попих първо лекичко с носни кърпички и бам под душа. но усетих някаква отвратителна миризма от тази течност, може би това е гнойта, идея нямам. Кръвта не беше точно червена, а по- скоро кафеникаво/ черна... Сега все още ми "сълзи" постоянно попивам с тампонче каквото излиза и утре съм на хирург да видим какво ще става. Ще пиша утре, след прегледа, надявам се вече всичко да е ок.
Цитирай

Gracy Hristova, като чета си мисля, че е врасъл косъм. Предполагам ако още си е там косъма хирурга му е най-нормално да ти препоръча операция. Ако решиш да пробваш друго преди операцията пиши и ще те затрупаме със съвети Smile
Всичко ще е наред момиче!
Цитирай

Gabrovo, Bulgaria

Gracy Hristova, като чета си мисля, че е врасъл косъм. Предполагам ако още си е там косъма хирурга му е най-нормално да ти препоръча операция. Ако решиш да пробваш друго преди операцията пиши и ще те затрупаме със съвети Smile
Всичко ще е наред момиче!

Забравих да пиша... Да косъм беше, но добре, че съм отишла, защото се е събирало събирало гной и кръв и е щяло по нашироко да се разпространи. Та всичко е ок при мен. Радвам се, че открих що е ихтиол.
Поздрави
Цитирай

За враснал косъм - няма по-добро от  "питката на Ванга". Чудеса прави!
Цитирай

Здравейте

На мен също ми се появи някаква пъпка в горната част на външните срамни устни,която е бяла.Не ме боли,освен,ако я стисна по-силно.Бръсна се и предполагам,че се е получила от врастнал косъм,който не съм забелязала.Искам да ВИ попитам,когато третирате мястото с ихтиол или йод,правите ли си някаква превръзка.как лепенките изобщо "хващат" там и опасно ли е мазането с ихтиол,в случай че попадне по-навътре?
Цитирай

Karnobat

Здравейте

На мен също ми се появи някаква пъпка в горната част на външните срамни устни,която е бяла.Не ме боли,освен,ако я стисна по-силно.Бръсна се и предполагам,че се е получила от врастнал косъм,който не съм забелязала.Искам да ВИ попитам,когато третирате мястото с ихтиол или йод,правите ли си някаква превръзка.как лепенките изобщо "хващат" там и опасно ли е мазането с ихтиол,в случай че попадне по-навътре?
  Аз слагам йода на стерилна  марля и отгоре памук или лигнин , никога не слагам лепенка на такова място.
Цитирай

Здравейте

Аз слагам йода на стерилна  марля и отгоре памук или лигнин , никога не слагам лепенка на такова място.

Не се ли размества през ноща или се завързва с бинт?
Цитирай

Karnobat

Не , не се размества , аз слагам по - голямо парче памук и освен това гащите също притискат превръзката , ако искаш си вземи средни марли 7/10 см. ....те покриват добре засегнатото място.
Цитирай

Не , не се размества , аз слагам по - голямо парче памук и освен това гащите също притискат превръзката , ако искаш си вземи средни марли 7/10 см. ....те покриват добре засегнатото място.

Благоадаря. При теб за колко време е пробивало и йода септ ли слагаш или йод?
Цитирай

Karnobat

При мен се поду доста , болеше много и на третия ден се пукна само , но аз ходих на лекар след това за да помогне на гнойта да се изтече и да го почисти , иначе нямаше  да съм спокойна. Аз слагах йодасепт след пробиването 2- 3 дена , преди това може би е по - добре ихтиол да мажеш , йода го дават предимно за почистване и дезинфекция на различни видове  рани.
Цитирай

lesli,спукало ти се е само ли?
Цитирай

Karnobat

Да ,пукна се само , но предната вечер много се поду. При теб как е в момента положението....
Цитирай

Да ,пукна се само , но предната вечер много се поду. При теб как е в момента положението....

Цялата пъпка е бяла,без връх.Сякаш има гной вътре,не ме боли,освен ако не я стисна силно и май не расте,но сякаш побелява повече.Много се притеснявам.Преди време се от убождане ми забра пръста на крака,отидох на лекар и той веднага ме изпрати на хирург.Рязаха го и много болеше.Не искам да си представям как ще боли там,ако се наложи да го режат  и за това се опитвам всячески да избегна цепене.
Цитирай

Gabrovo, Bulgaria

Здравей Smile Не се притеснявай, според мен е по- добре да идеш на лекар, ако не хирург или гинеколог, то поне при личния... А ако ще се справяш сама давай смело ихтиол, никога не лепи мястото там, защото е нежно, а и не мога да си го представя... както са ти писали по- горе е най- добре и аз така правех. От ихтиола само ми се пукна и си изтече след това с йодасепт и промивки със смрадлика всеки ден по 3 пъти някъде за една седмица. Успех  Hug
Цитирай

Здравейте , бременна съм в 7 г.с ,но от 2 дни също ми се поду " топче",говорих с гинеколожката ми каза днес и утре да слагам компреси от Риванол и Ихтиол и в понеделник ще видим какво ще правим. След всичко прочетено сериозно се уплаших -не знам при положение ,че съм бременна дали ще може да се цепи ? Дали на някоя мама и се е случвало подобно нещо ? Благодаря предварително !
Цитирай

Благоевград

szhekova на мен ми се случи, но го разбрах чак в 8-9-и месец, когато отидох за рутинен преглед от тези задължителните, моята гинеколожка каза, че е киста на Бартолинова жлеза, и че не се предприема нищо щом не ме боли. Не пречело на естествено раждане. Накрая родих секцио по медицински причини, и това чудо си остана, понамаля, но си е там, не ме боли и не искам да ми го цепят, защото разбрах, че боли, а ме е страх, не ми пречи за момента.
Цитирай

Благодаря за отговора ,лошото е ,че мен ме боли и така или иначе нещо предполагам ще трябва да се направи ! Ще пиша какво е станало .. Стискайте палци !
Цитирай

Благоевград

Стискаме палци да минава, а може би пък при теб е нещо друго, знам ли го, външно ли е или вътрешно това чудо?
Цитирай

Здравейте ,ами цепнаха го днес ,наистина е възпалена бартолинова жлеза -доста болеше няма да лъжа ... истинското лечение след бременността живот и здраве ,сега не може да се премахва жлезата ,но това е единствения изход... Успех на всички ! Smile
Цитирай

Здравейте надявам се не пиша много късно, въпреки че темата е отдавна така... На 14 години съм и моят проблем е подобен преди 1 2 дни напипах нещо долу не точно срамната устна ами малко по назад и настрани  като че ли отива малко настрани към крака ама си е пак долу (така да кажа) и като погледнах беше като едно топче или по голяма пъпка но не такава пъпка (като от комар) ами беше като топче кръгло и бяло... Доста се притесних и показах го на майка ми тя каза че ще мине до няколко дена ако не ще отидем на гинеколог за да съм спокойна... Аз знам че трябва да отидем но много ме е страх мама ми каза да се мажа с едно лекарство и на първия ден си седеше така после вчера пак беше същото и днеска като че ли по-голямо и по-бяло и с калиев перманганат го мих и си много ме е страх какво ли не ми мина през главата какво може да е?... Sad
« Последна редакция: сб, 24 май 2014, 13:27 от na_na_na »
Цитирай

na_na_na, щом майка ти не се е притеснила и е предложила да изчакате значи не е нищо сериозно.  Hug

Може би е врасло косъмче, запушена жлезичка, пъпка ... Нищо сериозно и съвсем не се умира от това. Мажи и мий с каквото е казала мама и ще мине  Hug
Цитирай

na_na_na, щом майка ти не се е притеснила и е предложила да изчакате значи не е нищо сериозно.  Hug

Може би е врасло косъмче, запушена жлезичка, пъпка ... Нищо сериозно и съвсем не се умира от това. Мажи и мий с каквото е казала мама и ще мине  Hug

Благодаря много дано да е така... Hug
Цитирай

Пиша този пост с надеждата да помогна на някой,който би могъл да има същият проблем като мен.
От години,вече станаха около 9, ми излизаха разни гнойни образувания в областта на слабините.След като зарастнеха пак се появяваха и пак така,и пак така...След много обикаляне по различни лекари - дерматолози,гинеколози,накрая се насочих към хирург - той предположи,че това е "обърнат" косъм.Следваха операции за отстраняване на абсцесите(с местна упойка и конци).Но въпреки това образованията продължаваха(и въпреки,че спрях да се обезкосмявам).Не можех да търпя повече тази болка и реших сама да открия какво ми е.
В крайна сметка се оказа дерматологичен проблем - hidrosadenitis suppurativa - заболяване на апокринните потни жлези.Лекувам се с едно кремче - Витасин,което се продава във всяка аптека и не струва много.
Дано съм била от полза за някого !
Цитирай

sss_sss, страхотно че споделяш! Вярвам, че някому ще е полезно!

Само не разбрах как протича заболяването. Разкажи повече. Тези гнойни образувания навсякъде ли се образуваха в областта на слабините? Имаше ли от вътрешната страна на срамните устни? Имаха ли връзка с цикъла ти?
Витасина е кремче с билки - предимно жълт кантарион ако не греша. Как и кога го прилагаш?
Цитирай

Не се сърди, човече Потребител
Re: Топче в срамната устна
♥0 вт, 08 яну 2008, 09:44    #8 
Цитирай

Такова имах, когато бях на 18 г., умрях от страх, изчетох всички книги вкъщи и си поставих всевъзможни диагнози  ooooh! даже отидох на гинеколог в съседния град  Embarassed 35

Не е опасно, не си го предизвикала с нищо, махането не боли  Smile ще ти сложат местна упойка и леко ще го цепнат, нищо, освен боцването на упойката не се усеща  Peace

Успех!

Ако имаш въпроси, пиши ми на ЛС  Smile

Здравейте,нова съм в сайта и нз все още как да пиша на лично съобщение.       
Цитирай Публикувано от: компютър

Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling

Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling

Искаш да кажеш, че това топче е било от няколко години ли?  newsm78 Или от години ти излизат топчета?

Дезинфикцирай добре. Сложи ихтиол на мястото. Прави си 2-3 дни промивки със лайка и смрадлика.

Благоевград

И аз го имам от около година, но ми е странно как така си го пукнала, то само ли се спука? На мен гинеколог ми каза, че това моето е киста на бартолинова жлеза, но щом не е възпалено, не боли, нищо, да не го пипам засега newsm78

Ами имам го от две години мисля the Дорис и незнам какво може да е това чудо,гной ли е,мастно образувание ли е,но ме страх да отида на генеколог  Confused

Не не мисля че не е киста mysti,защото е въъншно топче и съвсем малко и не се личи....  ooooh!  Боли ме при допир,защото го изтисках явно

the Дорис Ентусиаст
♥0 вт, 08 юли 2014, 23:53    #246 
Цитирай
Цитат на: G-ca M в вт, 08 юли 2014, 18:30

mysti
♥0 ср, 09 юли 2014, 14:21    #247 
Цитирай
Цитат на: G-ca M в вт, 08 юли 2014, 18:30

Oх, какви са тези детинщини - страх те е да идеш на лекар!?  ooooh!

Сякаш като не идеш на лекар и не знаеш какво е всъщност ще бъде по-добре положението.

Извинявай, че съм толкова рязка но наистина не те разбирам ...

TheNMaster Регистриран
♥0 вт, 08 яну 2008, 08:41    #5 
Цитирай

Здравейте Smile И аз имам същия проблем и ме успокойхте малко.......С какво по точно да го промия и намажа ......да знам какво търся в аптеката  newsm78 Много благодаря  newsm03 yes balloon

the Дорис Ентусиаст
♥0 чт, 10 юли 2014, 22:31    #251 
Цитирай
Oх, какви са тези детинщини - страх те е да идеш на лекар!?  ooooh!

Сякаш като не идеш на лекар и не знаеш какво е всъщност ще бъде по-добре положението.

Извинявай, че съм толкова рязка но наистина не те разбирам .

Напално си права  Wink Просто съм си бъзлива,но ако не мине скоро ше ида Smile Благодаря ти много
 yes

Да попитам и аз. И аз имам нещо подобно, но като четох темата се говори главно за топчета, а моите са по скоро като малки твърди бели пъпчици - три броя на различни места. Бели са, няма червено около тях, виждат се като се стиснат или изпънат срамните устни, иначе не се виждат, не болят въобще. И друг път са ми излизали и са се махали и не съм им обръщала внимание, но сега са три та се притесних какво може да е. Някой случвало ли му се е?

Да попитам и аз. И аз имам нещо подобно, но като четох темата се говори главно за топчета, а моите са по скоро като малки твърди бели пъпчици - три броя на различни места. Бели са, няма червено около тях, виждат се като се стиснат или изпънат срамните устни, иначе не се виждат, не болят въобще. И друг път са ми излизали и са се махали и не съм им обръщала внимание, но сега са три та се притесних какво може да е. Някой случвало ли му се е?

Това са запушени мастни жлезички. Не се стискат, не се бодат, нищо не се правят. Не са болест или проблем.
Но тъй като все пак не сме лекари при следващия преглед при гинеколог обърни внимание да ги погледнат.

София - Рим и обратно

Да дойда и аз тук Confused. Снощи, при миене, напипах много странно твърдо...нещо, което и боли при натиск. Като го огледах се шашардисах Shocked. Прилича на язвичка с тъмен цвят и малко гной, като че ли, не можах да видя добре, намира се на много шантаво място - от вътрешната страна на срамната устна, на входа на влагалището. Косми там не растат.
Обадих се на гинеколожката си, но свободни часове няма за 2 седмици напред Confused. Междувременно се мазах с един крем Тридерм, който съдържа клотримазол, гентамицин и още нещо... Имам чувството, че се подобрява. Но излезе това нещо, буквално от нищото и за по-малко от ден Shocked Фатално ли е да чакам, то и без това ми предстои цикъл, а и не ми се ходи при друг непознат гинеколог.....

Благоевград

'Кафе с мед' звучи като като киста на бартолинова жлеза, не е фатално да изчакаш две седмици, но щом боли значи е в активна фаза така да се каже и мажи с нещо с надеждата да избие, че иначе е много гадно. Но прочети по въпроса в нета, че не всеки гинеколог може да го цепне, ако не работи в болнични условия примерно, ще трябва да търсиш друг.

София - Рим и обратно

Благодаря за отговора, mysti  bouquet. Ами то вчера беше по-надуто и с по-тъмен секрет. Днес е като раничка с бял връх. Ако не го пипам, не боли, но присърбява леко от време на време. Продължавам да го мажа с Тридерм Rolling Eyes

Кафе с мед, ако е язвичка, а не пъпка трябва обезателно да го види гинеколог или кожен лекар венеролог.  Sad Ако имаш скорошен полов партньор е добре да се изключат някой възможности.

Тридерм не се маже там! Изрично пише, че се мажат само открити участъци. Ако все пак ще се самолекуваш то си купи ихтиол и гентамицин.  Peace

и на мен ми се е получавало такова топче, но не е страшно, нито боли. След 2-3 дена само изчезва  newsm10

София - Рим и обратно

Дорис, благодаря ти, не съм с нов партньор, а и имам основания да съм сигурна и че няма нови хора около нас Laughing.
Мисля, че язвичката е вследствие на спукано мехурче... Другата вероятност е твърде страховита Shocked ooooh!. Ще отида на лекар след цикъла, ясно е.
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

София - Рим и обратно

Влизам само да се отчета, че бях днес на преглед (не при гинеколожката ми, тя се оказа твърде заета) и се успокоих - обикновен херпес. Лекарката твърди, че не е заразен, а е вследствие на спаднал имунитет и мъжът ми няма нужда от лечение, щом няма нищо. Не искам да ви казвам какъв камък ми падна от сърцето Laughing Whistling Party. Изписа ми Ацикловир и Зовиракс и ме успокои много.
Между другото - страхотен специалист и човек е тази докторка (дермо-венеролог), с изключително отношение към пациентите, а работи по здравна каса   bouquet. Видя ме, че съм се шашнала и ми отдели поне 10-15 мин, да ми обясни подробно какъв херпес имам, и че не е страшно. А отвън имаше една камара пациенти, не е да е била без работа.

Влизам само да се отчета, че бях днес на преглед (не при гинеколожката ми, тя се оказа твърде заета) и се успокоих - обикновен херпес.

Не се радвам, че имаш херпес, но се радвам, че си се успокоила  Hug Като една видна хипохондричка, която е чела какви ли не страхотии в областта на медицината залагах на това или на едно друго Wink  Ацикловир и Зовиракс не са ли с препокриващи се действия?  newsm78 Зовиракс  е наистина добро лекарство  Peace

София - Рим и обратно

Ацикловир и Зовиракс не са ли с препокриващи се действия? 
Едното го пия на таблетки, а другото го мажа Wink.
Нещата определено затихват, днес вече почти не личи дори къде е бил херпесът, изчезнал е Very Happy.
Но имам още 2 дни мазане и пиене на лекарството.
Дорис, едва ли можеш да ме биеш по хипохондрия, изчетох де що има, и това "другото", за което говориш, като ми се загнезди в главата...щях да откача, хем знам, че е почти невъзможно...
А лекарката беше много смешна, защото й споделих какви са ми били опасенията, каза ми "Щом вече Ви е бръмнала такава муха в главата, няма да спре да бръмчи, каквото и да ви кажа аз, така че, направете си един Васерман за Ваше успокоение, да видите, че всичко е наред".. Laughing

Много, много се радвам, че си добре  Hug

София - Рим и обратно

Благодаря, Дорис bouquet
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

1st floor

Четох, гледах картинки в нета и пак не разбрах къде се намират тия бартолинови жлези? newsm78 Сутринта под душа, докато се миех, напипах едно топченце, навътре в голямата срамна устна, но не до влагалището, а някъде на равнището на клитора, че май и по-нагоре беше..При нормални всекидневни дейности не го усещам, само като го пипнах при миене...Какво ще да е това? newsm78
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-267 от 267 отговора