Топче в срамната устна

  • 337 919
  • 313
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 431
Аз реших да не ходя засега.
Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig

# 91
  • Мнения: 31
Аз реших да не ходя засега.
Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig

Ти си решаваш, но ако пак се появи непременно отиди. Аз лично не бих рискувала. Това, че е изчезнало не е гаранция, че проблемът е изчезнал. Надявам се всичко да е наред при теб!!!

# 92
  • Мнения: 12
Аз реших да не ходя засега.
Моето значително намаля и се надявам скоро съвсем  да изчезне  Praynig

Здравей. Мисля, че знам за какво точно говориш. Лично аз съм минала през това няколко пъти и моят съвет е да отидеш на лекар точно сега - когато е в спокойно състояние. Така ще си спестиш доста нерви. Моят проблем се казва "пилонидална киста".
И все пак се надявам да не е нещо сериозно...

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 20:09 от .:Buku:.

# 93
  • Мнения: 431
Благодаря ви, момичета, но противно на очакванията ми се оказа... косъм.  Embarassed Simple Smile
Излезе си сам, единственото необичайно нещо беше, че имаше доста кръв.  Confused
Надявам се... надявам се да е било просто лошо врастнало косъмче.

# 94
  • Мнения: 31
Аз да докладвам. Преди няколко дни пак започна да ми се появява топче на същото място, но по-скоро беше подкожно, не беше избило. Мазах го, но нищо не стана. След няколко дни само си изчезна. Забелязвам, че вече втори път ми се появява около седмица преди цикъла. Засега няма нищо да предприемам. Вече знам какво е и какви са вариантите и затова съм по-спокойна. Ако пак се появи и не изчезне, а нарастне, тогава ще ходя на гинеколог.

# 95
  • Мнения: 0
Zdr.macki zna4i i na men mi se e poqvqvalo top4e po tozi na4i i kato ti izleze taka vednaga go namaji s ixtiol samo 4e varxo nego nikade drugade i mu sloji edna lepenka i nqkolko dni povtarqi tazi procedura i se maxa

# 96
  • Мнения: 0
Macki slu4v lo li vi se e kato se obrasnite na imtumnoto mqsto i da vi izleznat sitni pap4ici mn e nekomfortno s kakvo da se namaja ako nqkoi zn s kakvo neka mi kaje

# 97
  • Мнения: 7
Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 11 337
Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Simple Smile


На памуче се слага йод и се налага върху топчето. Ако има гноен връх го изстискай с помощта на огледало и дезинфикцирай с йода, като гледаш да е само на топчето. Купи си витамини да пиеш паралелно.

# 99
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен ! Аз имам същия проблем - и на мен ми се появява такова топче и все не мога да го хвана от какво е (просто не обръщам внимание,защото се панирам) - дали преди или след цикъл,дали от по-тясно бельо..незнам. Виждам,че не съм само аз и в крайна сметка от какво мислите се появява,защото виждам че е доста срещано и следва да бъде нещо нормално. Майка ми много пъти е искала да идем на гинекол,но аз не искам,защото тя не знае,че не съм девствена..Бихте ли ми казали какво ще ми правят ако ида на преглед и има ли начин да разберат,че не съм девствена.Малко се отклонявам от темара..но ако видят,че не съм,мога ли да кажа,че вероятно е от тампоните..има ли възможност да ми повярват ? Благодаря предварително !

# 100
  • София
  • Мнения: 15 458
Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Simple Smile


На памуче се слага йод и се налага върху топчето. Ако има гноен връх го изстискай с помощта на огледало и дезинфикцирай с йода, като гледаш да е само на топчето. Купи си витамини да пиеш паралелно.
Най-голямата грешка е да стискаш. Така се пука  вътрешната капсулка и инфекцията се разнася. Не се учудвайте, ако после зачестят тези прояви.Знам го от лекар.Най -добре посявка, антибиограма и лечение, но проведени от лекар.Мисля,че го пусках този линк, но пак да го пусна.

http://www.lekar.bg/news-18/info-1293/Фурункулите.-инфекция.или. … илококи.в.кръвта/

http://www.evropea.com/boil.html

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 10:13 от Тайна

# 101
  • Мнения: 11 337
Здравейте.
И аз имам такова топче, ако може да ми кажете как да дезинфекцирам, какво да правя, да видим дали ще се махне . Моля ви, обяснете ми, много ще съм ви благодарна.  Simple Smile


На памуче се слага йод и се налага върху топчето. Ако има гноен връх го изстискай с помощта на огледало и дезинфикцирай с йода, като гледаш да е само на топчето. Купи си витамини да пиеш паралелно.
Най-голямата грешка е да стискаш. Така се пука  вътрешната капсулка и инфекцията се разнася. Не се учудвайте, ако после зачестят тези прояви.Знам го от лекар.Най -добре посявка, антибиограма и лечение, но проведени от лекар.Мисля,че го пусках този линк, но пак да го пусна.

http://www.lekar.bg/news-18/info-1293/Фурункулите.-инфекция.или. … илококи.в.кръвта/

http://www.evropea.com/boil.html

Благодаря за линковете  Hug
Но това със изстискването и йода е по съвет на лекар. То май всеки лекар собствено мнение има.
Имам и посявка - чиста, а проблема зачести и то сериозно. Сега ще изследвам да не е причината захарен диабет или резистентност.

# 102
  • Мнения: 118
 Нееднократно получавам такова нещо - обикновено преди или след менструация.Името му е бартонилит и е много гадно, но засега аз не съм прибягвала до особени интервенции.Ако се хване навреме - минава лесно.Просто правите силна отвара от лайка и потапяте в нея тампон от грим.С него нежно обхващате устната.Отгоре малко памук и широко бельо.Компресът стои непрекъснато, като се подменя през час-два с нов тампон.Заедно с това пиете три пъти по 1 аулин на ден ( ние го възприемаме повече като обезболяващо, но той е и противовъзпалително средство).Ако нещата се оправят - супер.В противен случай това чудо нараства, в края му се образува бяло връхче, боли при уриниране, пък и въобще и чакаме да се пукне.Отврат!!! Но не се обезкуражавайте и не спирайте компресите, защото облекчават все пак.Ами това е - дано не ми се налага да прибягвам до операции  и занапред.

# 103
  • Мнения: 431
На мен (също) ми излизат достатъчно често, за да се забележи неприятна тенденцияSad

Но всеки път се оказва косъм. Третирам с ихтиол, ако не помогне, чакам... Ако се налага, стискам. Понякога става сравнително бързо, понякога -- бавно. Последният път изскочи косъмче, дълго сигурно 2-3 сантиметра, бях ужасена и погнусена  Shocked  Cry колко ли време е затъвало... Но на вид беше изключително тъничко, т.е. само потвърждава теорията, че не е успяло да 'пробие' на повърхността. (Съжалявам за детайлното обяснение).

Използвам епилатор и знам, че това е причината. Глупавото нещо е виновно за забиването на космите навътре Sad Винаги ми се появяват на едно и също място -- отгоре, на сгъвката на крака, по ръба на бикините. Безкрайно неприятно е, но колкото и тъпо да звучи, свикнах. Също толкова, колкото съм свикнала с епилатора. А явно докато не го оставя, проблемът ще продължава.

# 104
  • Мнения: 0
здравейте всички
На мен ми излезе  като топ4е близо до как да кажа и аз,4е 4ак ме е срам Embarassedот вътре6ната страна на вън6ните устни,абе да си го кажа до клитора и отна4ало не ме болеше,но после взе да ме наболява и се образува връх като го стиснах излезе гной.Сега стои леко подуто и образува гнойно връх4е,пъпка ли е какво,4удя се направо.Мислех си за обърнат косъм,но на това място косми нямам Rolling Eyesда не е пък цирей,ама той май доста боли не съм запозната изобщо,ако някой може да помогне

Общи условия

Активация на акаунт