Топче в срамната устна

  • 337 937
  • 313
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5
Здравейте всички, след продължително лекуване в болница с антибиотици и след това борба с множество циреи(включително оперативно), ми останаха подобни топчета.Никой не успя да ми каже какво да правя, а и аз нямах много време за тревоги, отглеждах три деца сама. Преди 4 месеца поради здравословни проблеми от друг характер направих първия си детокс (виж д-р Михайлов). От втория насам отчитам изчезването на по-голямата част от топчетата, най-голямото (като грахово зърно) се е стопило до 1/3. Предполагам, че при следващите ще изчезне напълно. Разделих се и 30-годишната си сенна хрема и с мигрената. Опитайте! Нито се пие нещо, нито е вредно. Успех!

# 106
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен Sad Тази сутрин се събудих с болки в слабините. Когато станах да си взема душ реших да видя от къде точно е болката. Мислех, че е от малките срамни устни, но се оказа, че всъщност е от големите, долу при входа на влагалището. Проблемът е следния: когато натисна по-дълбоко с пръст се напипва топче(колкото грахово зърно). До сега не съм имала подобен проблем, и 100% съм сигурна, 4е не е от косъм, защото както казах топчето се усеща много на дълбоко(п.с от другата страна няма такова нещо)? Вече се страхувам да отида на лекар....през седмица съм на цитонамазки защото лекувам раничка на шийката, коки и гъби.... Sad Страхувам се много.......

# 107
  • Мнения: 293
Около месец след раждането напипах топче в едната срамна устна а след една седмица сьщото и на другата сьвсем симетрично.Не беше нито обьрнат косьм,нито гнойна пьпка.
Трябваше да ходя на профилактичен преглед 1 месец след раждането и докторката ми обясни,че това са мастни топчета.Те между другото изчезнаха известно време след това,значи ги имах около месец Peace

# 108
  • Мнения: 723
Възможно е да говорите за киста на Бартолиновата жлеза,не е желателно да се "изсмуква" чрез спринцовка например,появява се пак,необходима е изключителна хигиена ,а при възпаление се налага памуче с риванол-течността изчезва,има си каналчета,от които това става.....при многократн апоява,свързана с изключителен дискомфорт или болка,бартолиновата жлеза се отстранява оперативно....

# 109
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Рядко пиша във форуми, но пък чета какво другите са написали, и затова реших, че е редно и аз да напиша опита си ...макар и горчив...
в началото на седмицата напипах топче с големината на половин орех на лявата лабия(голяма срамна устна).Отидох на гинеколог, като тя ми каза, че това е Бартолинова жлеза и се е възпалила.Даде ми антибиотик, крем за слагане-еднократно във влагалището и Микомакс за гъбички. Една седмица от тези медикаменти, жлезата не се повлия, като заедно с това слагах компреси от смрадлика и си правих и промивки от смрадлика. Няколко пъти мазах мястото с йод, което се оказа, че е твърде силно и неподходящо....Топчето не се промени...и ако в началото не ме болеше, то на 6-7 ден започна да ме боли като сядам и ставам, но е е някаква нетърпима болка. Седмица след появата на топчето отидох при др. Карагьозов в Токуда и той каза, че лекарствата са били неподходящи и че трябва да се оперира и да се направи марсупилизация.
Пиша ви след като съм излезнала вече от болницата и се чувствам добре.... Успех на всички с проблема...

# 110
  • Мнения: 31
Моят проблем отдавна отмина, но реших да напиша все пак какво стана - след като се излекувах от гъбички (благодаря на гинеколога си, д-р Зарзаланов, който успешно ме отърва от тази напаст и вече 9 месеца се радвам на комфорт) топчето спря да се появява. било е в следствие на запушване на каналчето на бартолиновата жлеза. без гъбички няма замърсяване, няма и запушване Simple Smile раздвам се, че така леко се разминах. надявам се и при всички други с този проблем да е така.

# 111
  • Мнения: 11 337
Моят проблем отдавна отмина, но реших да напиша все пак какво стана - след като се излекувах от гъбички (благодаря на гинеколога си, д-р Зарзаланов, който успешно ме отърва от тази напаст и вече 9 месеца се радвам на комфорт) топчето спря да се появява. било е в следствие на запушване на каналчето на бартолиновата жлеза. без гъбички няма замърсяване, няма и запушване Simple Smile раздвам се, че така леко се разминах. надявам се и при всички други с този проблем да е така.

A как протече лечението ти?

# 112
  • Мнения: 42
Хайде,срам не срам да се включа и аз....тази вечер-последен ден на цикъл,имах неприятна изненада почти до отвора на влагалището..да,като топченце е,не го усещам,но при пипане леко наболява.. Embarassed/ама как се изразих/..нямам представа от какво е,но се притеснявам защото съм родила със Цезарово..дали има нещо общо?! newsm78

# 113
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. За съжаление и аз имам същия проблем.. няколко дни след цикъла ми се появиха няколко топчета ,които при напипване болят много  Sad Намират се по големите срамни устни и точно до отвора на влагалището  Cry Отначало болката беше много лека но  сега напредва .. Сигурна съм,че не са подкожни косъмчета ...Притеснявам се да споделя с майка си и не искам на гинеколог Sad Дали да не пробвам с промивка от лайка  Confused Искам колкото се може по-бързо да минат,защото мястото наистина много се подува Sad Страх ме е  и ако може дайте съвети какво да правя Sad Благодаря предварително !

# 114
  • Мнения: 431
Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!

# 115
  • Мнения: 0
Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!







Доста ме е страх и дано да не е нещо сериозно...Още утре ще споделя с майка си и ще отида на лекар.. Уффф  Cry Cry

# 116
  • Мнения: 11 337
Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!

Доста ме е страх и дано да не е нещо сериозно...Още утре ще споделя с майка си и ще отида на лекар.. Уффф  Cry Cry

Няма какво толкова сериозно да бъде  Peace Всичко се лекува най-бързо ако бъде хванато в началото. Няма нищо срамно, в това което ти се е случило.  Hug

# 117
  • Мнения: 8
Лейди гърл, има само един съвет и той е: тичай на лекар -- няма не искам!!! Положението звучи сериозно и самолечението не е добра идея!

Доста ме е страх и дано да не е нещо сериозно...Още утре ще споделя с майка си и ще отида на лекар.. Уффф  Cry Cry

Няма какво толкова сериозно да бъде  Peace Всичко се лекува най-бързо ако бъде хванато в началото. Няма нищо срамно, в това което ти се е случило.  Hug
Много правилно самолечение няма .
 Здравейте и от мен . Аз имах този проблем преди около 3г. Бучка колкото орех вътре във влагалището .Колкото орех голямо и доста болезнено и май си права палава фея ,че  е до някаква степен и от гъбичките.Това мойто орехче беше възпаление на бартолиновата жлеза. След неуспешно лечение с антибиотик ме оперираха .И да чукам на дърво ,както се казва досега нямам проблеми .

# 118
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета, изчетох цялата тема, но не намерих никой да е споделил за болница, клиника, където да са се справили с проблема ..
ПО КОНКРЕТНО, при мен топчето или по-скоро балонче с гной и топче под него се намира на горна срамна устна, близо до свивката на слабините ... Та явно е за ХИРУРГ, ама къде да го направя това се чудя  newsm78

Можете ли да препоръчате някоя болница или клиника и да работят по ЗДРАВАНА КАСА, че ми писна да си плащам и осигуровки и в болниците пак  #Cussing out

# 119
  • Мнения: 11 337
medimed, бременна ли си или това в подписа ти означава друго? Ако си бременна не е сега момента за упойки и лечение.
Мисля, че имам идея за алтернативно премахване на подобно образувание щом е на сгъвката на бедрото. Ако се интересуваш пиши на ЛС.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт