Топче в срамната устна

  • 337 930
  • 313
  •   3
Отговори
# 135
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Моя съвет е първо при Гинеколог, ако не помогне, при Хирург. Това е то. Каквото и да мажеш не е ясен причинителя.

Не се плаши от хирурга, те не оперират на всяка цена. Този при който аз ходех първо ме кара да налагам компреси спирт и риванол. Очакваше да се разнесе и да минем без оперативна намеса.
Но то не се разнесе и чак след един месец го цепна да изтече.

Сега пак набира и ще ходя направо да го изрежат, та да се приключи  Mr. Green

# 136
  • Мнения: 36
Имала съм голямо топче от вътрешната страна на срамната устна,растеше може би седмица и много болеше,пробвах да го изтискам но полудях от болка,на следващия ден то само си направи връхче и излезе всичко без проблем,без паника,но сега имам питане,получиха ми се на венериния хълм,точно в началото на влагалището едно топче,червено,без връхче,опитах да го изтискам потече бистра течност и остана лека раничка,която заздравя,възможно ли е защото бях на кола маска за първи път от години и козметичката ме протърка ужасно,така беше дърпала че имах като протрито на едната срамна устна и много болеше,и си мисля че може да е от това,но сега излезе още едно такова топченце от другата страна..... в цикъл съм и докато ми свърши за да отида на доктор ще полудея моля помогайте  Praynig

# 137
  • Мнения: 14
Здравейте, дами! След като цяла седмица четох и препрочитах всичко, което намерих в нета по темата, днес най-накрая бях на лекар Simple Smile Умирах от страх, меко казано (аз съм си голяма паника). Едната ми срамна устна се поду и при напипване се усещаше топче като грахово зърно, но не беше долу до влагалището, а горе - в началото на голямата срамна устна. Усещам по-скоро дискомфорт, отколкото болка.
Гинеколожката ме успокои адски много - каза, че там освен косми и мастна тъкан няма друго, така че да не се притеснявам изобщо. Вероятно е мастно топче. Препоръча да правя компреси с риванол - три-четири пъти на ден, докато съвсем се успокои. Аз от вчера започнах с компресчета с отвара от лайка и наистина има ефект - подуването леко спадна, но все пак реших да посетя гинеколога.
Та моят съвет е - не пробвайте да стискате и излишно да разранявате, ако нещо ви притеснява, по-добре на лекар. Ако не друго, то ще ви успокои. А и каквото и да е, хванато на време, 99% е лечимо. Simple Smile Желая късмет и много здраве на всички! Simple Smile

# 138
  • Мнения: 11 337
Какво значи "топче на клитора"?  Shocked Няма как да стане - би било прекалено болезнено. Предполагам е някъде ДО клитора. Я вземи едно огледало и се огледай и пиши какво и къде виждаш.

Защо говориш "Я напипах" и "Я нямах" какво е това нещо в женски род, което предполагаш че имаш?

# 139
  • Мнения: 11 337
em4illy,едва ли си седяла да чакаш за нашата благословия за секс  Crazy но един съвет от мен - ако има нещо което те притеснява прави секс с презерватив. Отговрността е важна както за теб, така и за партньора.  Naughty
Предполагам вече е минало топето. Ако пак се появи отиди на лекар, за да не се окаже гъбична инфекция и да стане хронична. И ДА - можеш да заразиш приятеля си.

# 140
  • Мнения: 0
На мен ми излезе една пъпка на голямата срамна устна без връх изчаках да се прибере без да я барам.След известно време се прибра и след това започна един ужасен и нетърпим сърбеж по срамната устна и ми е подута.И интересното е че сърбежът е само вечерта когато си легна и се започва не мога да заспа спокойно и съм ужасно притеснена и ме е страх да ида на лекар да не ми съобщи някоя лоша новина.На някои случвало ли му се е и можете ли да ми помогнете с нещо.Благодаря ви предварително  newsm17

# 141
  • Мнения: 0
Весела, ако не си помогнеш сама като отидеш на доктор, няма кой да ти помогне...
На мен така не ми се беше случвало, но очевидно при теб не става по-добре.... Няма смисъл да чакаш.... отиди на лекар, дори може да ти се наложи да отидеш на повече от един доктори... при мен беше така.

# 142
  • Мнения: 11 337
Весела Борисова, това си е стандартна гъбична инфекция. Не чакай а отивай на лекар за да ти изпишат терапия. Предполагам че си или преди или след цикъл. Не използвай никакви вагинални промивки и лечени ена своя глава.
Пиши моля те какво ти е изписал лекаря - интересно ми е. може и на лични  Praynig

# 143
  • Мнения: 0
Здравейте момичета преди няколко дена си напипах топче на малките срамни устни първоначално не беше болезнено но с всеки изминал ден болката се увеличаваше отидах на гиниколог останови се че е киста изписа ми антибиотик ако не мине ще се оперира.Доста съм притеснена да не се стигне до операция.Пустия ми страх.Някой ако е минал през това нека сподели.

# 144
  • Мнения: 0
При мен не беше болезнено топчето, но беше с големина на половин малък орех. И на мен ми даде една лекарка антибиотик, правих си разни промивки с бабини илачи, но не помогна.
ОТидох на друг лекар, и каза, че е бартолинова жлеза, която се се запушила. Това е жлезата, която овлажнява влагалището. И той ми направи операция с пълна упойка. Цепва се това топче, и после се зашива предпологам, и доколкото ми е обяснил се прави друго каналче, от което да изтича този секрет... И така... Правих го преди 2 години. От тогава съм ОК. Процедурата мисля, че се наричаше Марсупилизация...
Ако има друго- питай... ДА, не е нещо нормално! Страшничко си е като го чуеш, но няма какво да направиш, освен да се оставиш на доктор да те "поправи" ... Не се притеснявай-минава....

# 145
  • Мнения: 0
Благодаря за коментара, при мен нещата се стекоха по друк начин. Лежах в болницата бях на антибиотик ,обезболяващи и превръзки с реванол топчето изчезна дано повече не се поеви и всичко да е наред .

# 146
  • Мнения: 0
Не съм от София за това не мога да препоръчам, тичай бързо на гинеколог до като е време, може да се разминеш само с антибиотик.

# 147
  • Мнения: 4 170
Ох, момичета, случвало ли ви се е подуване, обаче не на срамната устна, а на сгъвката на крака, точно до ..., където минават бикините? Мислех си, че е врастнал косъм, но косъм не се вижда. Като малко топче е, съвсем леко зачервено, не ме боли.  Embarassed

# 148
  • Мнения: 403
На мен ми се образуват такива подкожни пъпки със събиране на нещо бяло не знам какво е точно обикновенно ги църкам когато мога да издържа на стискането щото боли като стискаш силно и през порите на самата кожа излиза все по нещо бяло все едно е мазна пъпка. Така бая време си я църкам не е точно на сгъвката ами по навътре пъпката ама минава след като изкочи всичко по бавно но явно е подкожна мръсотия нещо.

# 149
  • Мнения: 4 170
Ох, не мога да го стискам, това ще е зверска болка. Иначе май нещо се белее, но ме е страх да пипам, дали ще мине само?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт