Топче в срамната устна

  • 337 518
  • 313
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6
Здравейте , бременна съм в 7 г.с ,но от 2 дни също ми се поду " топче",говорих с гинеколожката ми каза днес и утре да слагам компреси от Риванол и Ихтиол и в понеделник ще видим какво ще правим. След всичко прочетено сериозно се уплаших -не знам при положение ,че съм бременна дали ще може да се цепи ? Дали на някоя мама и се е случвало подобно нещо ? Благодаря предварително !

# 226
  • Мнения: 4 708
szhekova на мен ми се случи, но го разбрах чак в 8-9-и месец, когато отидох за рутинен преглед от тези задължителните, моята гинеколожка каза, че е киста на Бартолинова жлеза, и че не се предприема нищо щом не ме боли. Не пречело на естествено раждане. Накрая родих секцио по медицински причини, и това чудо си остана, понамаля, но си е там, не ме боли и не искам да ми го цепят, защото разбрах, че боли, а ме е страх, не ми пречи за момента.

# 227
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора ,лошото е ,че мен ме боли и така или иначе нещо предполагам ще трябва да се направи ! Ще пиша какво е станало .. Стискайте палци !

# 228
  • Мнения: 4 708
Стискаме палци да минава, а може би пък при теб е нещо друго, знам ли го, външно ли е или вътрешно това чудо?

# 229
  • Мнения: 6
Здравейте ,ами цепнаха го днес ,наистина е възпалена бартолинова жлеза -доста болеше няма да лъжа ... истинското лечение след бременността живот и здраве ,сега не може да се премахва жлезата ,но това е единствения изход... Успех на всички ! Simple Smile

# 230
  • Мнения: 2
Здравейте надявам се не пиша много късно, въпреки че темата е отдавна така... На 14 години съм и моят проблем е подобен преди 1 2 дни напипах нещо долу не точно срамната устна ами малко по назад и настрани  като че ли отива малко настрани към крака ама си е пак долу (така да кажа) и като погледнах беше като едно топче или по голяма пъпка но не такава пъпка (като от комар) ами беше като топче кръгло и бяло... Доста се притесних и показах го на майка ми тя каза че ще мине до няколко дена ако не ще отидем на гинеколог за да съм спокойна... Аз знам че трябва да отидем но много ме е страх мама ми каза да се мажа с едно лекарство и на първия ден си седеше така после вчера пак беше същото и днеска като че ли по-голямо и по-бяло и с калиев перманганат го мих и си много ме е страх какво ли не ми мина през главата какво може да е?... Sad

Последна редакция: сб, 24 май 2014, 13:27 от na_na_na

# 231
  • Мнения: 11 310
na_na_na, щом майка ти не се е притеснила и е предложила да изчакате значи не е нищо сериозно.  Hug

Може би е врасло косъмче, запушена жлезичка, пъпка ... Нищо сериозно и съвсем не се умира от това. Мажи и мий с каквото е казала мама и ще мине  Hug

# 232
  • Мнения: 2
na_na_na, щом майка ти не се е притеснила и е предложила да изчакате значи не е нищо сериозно.  Hug

Може би е врасло косъмче, запушена жлезичка, пъпка ... Нищо сериозно и съвсем не се умира от това. Мажи и мий с каквото е казала мама и ще мине  Hug

Благодаря много дано да е така... Hug

# 233
  • Мнения: 11 310
Цитат
Пиша този пост с надеждата да помогна на някой,който би могъл да има същият проблем като мен.
От години,вече станаха около 9, ми излизаха разни гнойни образувания в областта на слабините.След като зарастнеха пак се появяваха и пак така,и пак така...След много обикаляне по различни лекари - дерматолози,гинеколози,накрая се насочих към хирург - той предположи,че това е "обърнат" косъм.Следваха операции за отстраняване на абсцесите(с местна упойка и конци).Но въпреки това образованията продължаваха(и въпреки,че спрях да се обезкосмявам).Не можех да търпя повече тази болка и реших сама да открия какво ми е.
В крайна сметка се оказа дерматологичен проблем - hidrosadenitis suppurativa - заболяване на апокринните потни жлези.Лекувам се с едно кремче - Витасин,което се продава във всяка аптека и не струва много.
Дано съм била от полза за някого !

sss_sss, страхотно че споделяш! Вярвам, че някому ще е полезно!

Само не разбрах как протича заболяването. Разкажи повече. Тези гнойни образувания навсякъде ли се образуваха в областта на слабините? Имаше ли от вътрешната страна на срамните устни? Имаха ли връзка с цикъла ти?
Витасина е кремче с билки - предимно жълт кантарион ако не греша. Как и кога го прилагаш?

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 09:29 от bubanka

# 234
  • Мнения: 7

Не се сърди, човече Потребител
Re: Топче в срамната устна
♥0 вт, 08 яну 2008, 09:44    #8 
Цитирай
99% е запушена мастна тъкан (дано не бъркам, но май така се казваше Smile)

Такова имах, когато бях на 18 г., умрях от страх, изчетох всички книги вкъщи и си поставих всевъзможни диагнози  ooooh! даже отидох на гинеколог в съседния град  Embarassed 35

Не е опасно, не си го предизвикала с нищо, махането не боли  Smile ще ти сложат местна упойка и леко ще го цепнат, нищо, освен боцването на упойката не се усеща  Peace

Успех!

Ако имаш въпроси, пиши ми на ЛС  Smile

Здравейте,нова съм в сайта и нз все още как да пиша на лично съобщение.       

# 235
  • Мнения: 7
Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling

# 236
  • Мнения: 11 310
Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling

Искаш да кажеш, че това топче е било от няколко години ли?  newsm78 Или от години ти излизат топчета?

Дезинфикцирай добре. Сложи ихтиол на мястото. Прави си 2-3 дни промивки със лайка и смрадлика.

# 237
  • Мнения: 4 708
Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling
И аз го имам от около година, но ми е странно как така си го пукнала, то само ли се спука? На мен гинеколог ми каза, че това моето е киста на бартолинова жлеза, но щом не е възпалено, не боли, нищо, да не го пипам засега newsm78

# 238
  • Мнения: 7
Ами имам го от две години мисля the Дорис и незнам какво може да е това чудо,гной ли е,мастно образувание ли е,но ме страх да отида на генеколог  Confused

# 239
  • Мнения: 7
Не не мисля че не е киста mysti,защото е въъншно топче и съвсем малко и не се личи....  ooooh!  Боли ме при допир,защото го изтисках явно

Общи условия

Активация на акаунт