Топче в срамната устна

  • 337 759
  • 313
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7


the Дорис Ентусиаст
Re: Топче в срамната устна
♥0 вт, 08 юли 2014, 23:53    #246 
Цитирай
Цитат на: G-ca M в вт, 08 юли 2014, 18:30
Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling




mysti
Re: Топче в срамната устна
♥0 ср, 09 юли 2014, 14:21    #247 
Цитирай
Цитат на: G-ca M в вт, 08 юли 2014, 18:30
Имам същия проблем само че от няколко години ,и днес  го пукнах това топче.
Изтече много и не бяло като пъпките,а жълто. И незнам какво да праве и на какво се дължи това и дали съм за генеколог. Моля помогнете. Благодаря много Whistling

# 241
  • Мнения: 11 334
Oх, какви са тези детинщини - страх те е да идеш на лекар!?  ooooh!

Сякаш като не идеш на лекар и не знаеш какво е всъщност ще бъде по-добре положението.

Извинявай, че съм толкова рязка но наистина не те разбирам ...

# 242
  • Мнения: 7


TheNMaster Регистриран
Re: Топче в срамната устна
♥0 вт, 08 яну 2008, 08:41    #5 
Цитирай
Ами не знам от какво се получава(пъпките от какво се получават?).На мен ми седя,седя...после се възпали и стана като гнойна пъпка(болеше и вече имаше гноен връх...като цирей),пукна се,изтече.Промих го и го намазах с антибиотична паста и това беше....Извинявам се за нагледното обяснение(гадничко звучи),ама нямаше как да ти го обясня по друг начин...








Здравейте Simple Smile И аз имам същия проблем и ме успокойхте малко.......С какво по точно да го промия и намажа ......да знам какво търся в аптеката  newsm78 Много благодаря  newsm03 yes balloon

# 243
  • Мнения: 7


the Дорис Ентусиаст
Re: Топче в срамната устна
♥0 чт, 10 юли 2014, 22:31    #251 
Цитирай
Oх, какви са тези детинщини - страх те е да идеш на лекар!?  ooooh!

Сякаш като не идеш на лекар и не знаеш какво е всъщност ще бъде по-добре положението.

Извинявай, че съм толкова рязка но наистина не те разбирам .


Напално си права  Wink Просто съм си бъзлива,но ако не мине скоро ше ида Simple Smile Благодаря ти много
 yes

# 244
  • Мнения: 272
Да попитам и аз. И аз имам нещо подобно, но като четох темата се говори главно за топчета, а моите са по скоро като малки твърди бели пъпчици - три броя на различни места. Бели са, няма червено около тях, виждат се като се стиснат или изпънат срамните устни, иначе не се виждат, не болят въобще. И друг път са ми излизали и са се махали и не съм им обръщала внимание, но сега са три та се притесних какво може да е. Някой случвало ли му се е?

# 245
  • Мнения: 11 334
Да попитам и аз. И аз имам нещо подобно, но като четох темата се говори главно за топчета, а моите са по скоро като малки твърди бели пъпчици - три броя на различни места. Бели са, няма червено около тях, виждат се като се стиснат или изпънат срамните устни, иначе не се виждат, не болят въобще. И друг път са ми излизали и са се махали и не съм им обръщала внимание, но сега са три та се притесних какво може да е. Някой случвало ли му се е?


Това са запушени мастни жлезички. Не се стискат, не се бодат, нищо не се правят. Не са болест или проблем.
Но тъй като все пак не сме лекари при следващия преглед при гинеколог обърни внимание да ги погледнат.

# 246
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да дойда и аз тук Confused. Снощи, при миене, напипах много странно твърдо...нещо, което и боли при натиск. Като го огледах се шашардисах Shocked. Прилича на язвичка с тъмен цвят и малко гной, като че ли, не можах да видя добре, намира се на много шантаво място - от вътрешната страна на срамната устна, на входа на влагалището. Косми там не растат.
Обадих се на гинеколожката си, но свободни часове няма за 2 седмици напред Confused. Междувременно се мазах с един крем Тридерм, който съдържа клотримазол, гентамицин и още нещо... Имам чувството, че се подобрява. Но излезе това нещо, буквално от нищото и за по-малко от ден Shocked Фатално ли е да чакам, то и без това ми предстои цикъл, а и не ми се ходи при друг непознат гинеколог.....

# 247
  • Мнения: 4 708
'Кафе с мед' звучи като като киста на бартолинова жлеза, не е фатално да изчакаш две седмици, но щом боли значи е в активна фаза така да се каже и мажи с нещо с надеждата да избие, че иначе е много гадно. Но прочети по въпроса в нета, че не всеки гинеколог може да го цепне, ако не работи в болнични условия примерно, ще трябва да търсиш друг.

# 248
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря за отговора, mysti   bouquet. Ами то вчера беше по-надуто и с по-тъмен секрет. Днес е като раничка с бял връх. Ако не го пипам, не боли, но присърбява леко от време на време. Продължавам да го мажа с Тридерм Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 11 334
Кафе с мед, ако е язвичка, а не пъпка трябва обезателно да го види гинеколог или кожен лекар венеролог.  Sad Ако имаш скорошен полов партньор е добре да се изключат някой възможности.

Тридерм не се маже там! Изрично пише, че се мажат само открити участъци. Ако все пак ще се самолекуваш то си купи ихтиол и гентамицин.  Peace

# 250
  • Мнения: 3
и на мен ми се е получавало такова топче, но не е страшно, нито боли. След 2-3 дена само изчезва  newsm10

# 251
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Дорис, благодаря ти, не съм с нов партньор, а и имам основания да съм сигурна и че няма нови хора около нас Laughing.
Мисля, че язвичката е вследствие на спукано мехурче... Другата вероятност е твърде страховита Shocked ooooh!. Ще отида на лекар след цикъла, ясно е.

# 252
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Влизам само да се отчета, че бях днес на преглед (не при гинеколожката ми, тя се оказа твърде заета) и се успокоих - обикновен херпес. Лекарката твърди, че не е заразен, а е вследствие на спаднал имунитет и мъжът ми няма нужда от лечение, щом няма нищо. Не искам да ви казвам какъв камък ми падна от сърцето Laughing Whistling Party. Изписа ми Ацикловир и Зовиракс и ме успокои много.
Между другото - страхотен специалист и човек е тази докторка (дермо-венеролог), с изключително отношение към пациентите, а работи по здравна каса    bouquet. Видя ме, че съм се шашнала и ми отдели поне 10-15 мин, да ми обясни подробно какъв херпес имам, и че не е страшно. А отвън имаше една камара пациенти, не е да е била без работа.

# 253
  • Мнения: 11 334
Влизам само да се отчета, че бях днес на преглед (не при гинеколожката ми, тя се оказа твърде заета) и се успокоих - обикновен херпес.

Не се радвам, че имаш херпес, но се радвам, че си се успокоила  Hug Като една видна хипохондричка, която е чела какви ли не страхотии в областта на медицината залагах на това или на едно друго Wink  Ацикловир и Зовиракс не са ли с препокриващи се действия?  newsm78 Зовиракс  е наистина добро лекарство  Peace

# 254
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ацикловир и Зовиракс не са ли с препокриващи се действия? 
Едното го пия на таблетки, а другото го мажа Wink.
Нещата определено затихват, днес вече почти не личи дори къде е бил херпесът, изчезнал е Grinning.
Но имам още 2 дни мазане и пиене на лекарството.
Дорис, едва ли можеш да ме биеш по хипохондрия, изчетох де що има, и това "другото", за което говориш, като ми се загнезди в главата...щях да откача, хем знам, че е почти невъзможно...
А лекарката беше много смешна, защото й споделих какви са ми били опасенията, каза ми "Щом вече Ви е бръмнала такава муха в главата, няма да спре да бръмчи, каквото и да ви кажа аз, така че, направете си един Васерман за Ваше успокоение, да видите, че всичко е наред".. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт