Топче в срамната устна

  • 337 775
  • 313
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 335
Много, много се радвам, че си добре  Hug

# 256
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря, Дорис  bouquet

# 257
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Четох, гледах картинки в нета и пак не разбрах къде се намират тия бартолинови жлези? newsm78 Сутринта под душа, докато се миех, напипах едно топченце, навътре в голямата срамна устна, но не до влагалището, а някъде на равнището на клитора, че май и по-нагоре беше..При нормални всекидневни дейности не го усещам, само като го пипнах при миене...Какво ще да е това? newsm78

# 258
  • Мнения: 161
Здравейте !! Моето не е в срамната устна, ами точно над кликтора, леко в ляво... не е подкожен косъм, защото там не ми растат косми.... боли ме от тази сутрин, вчера го нямаше. Не сърби, само боли отвратително гадно. Няма връх не прилича и на пъпка...

# 259
  • Мнения: 11 335
И при двете момичета става дума най-вероятно за запушени жлезички.
Сварете си лайка и смрадлика за промивка, мажете се с ихтиол и ако до няколко дена не отмине марш на лекар.  Hug

# 260
  • Мнения: 161
Здравейте пак ! Аз успях да мина и през генеколог и през хирург днес и утре ще ходя да ми го сцепят... може ли някой да ми обесни какво точно представлява цялата процедура , боли ли, къде ти слагат упойката, шият ли го после.... и такива неща..

# 261
  • Мнения: 11 335
Хм, предполагам лекарите знаят най-добре ама не е ли много прибързана тази хирургична намеса? Колко е голямо това топче да му се невиди, че чак да го цепят?

# 262
  • Мнения: X
Аз имам такова 'топче', което периодично се появява. Първият път бях много притеснена, ходих на гинеколог и ми каза, че е запушена мастна жлеза, да мажа с ихтиол и да слагам 'компрес' с риванол. Направих ги-не мисля, че имаше кой знае какъв ефект, топчето за няколко дни стана доста голямо (да речем колкото малък лешник), болезнено, чак ми беше некомфортно да седя в определена поза. И така до една сутрин, когато то само се беше .....пръснало и беше изтекло всичко от него. И от тогава още поне 2-3 пъти ми се е случвало, но си купувам стерилни иглички и като видя, че "набира сила", просто боцвам мястото и изтича...каквото има да изтече. Така, че не винаги се налага хирургична намеса  Peace

# 263
  • Мнения: 161
Ами не е някакво оромно... колкото бобено зърно е... но колкото за хирургическата намеса... вече съм строена с абокат и пижама и чакам да ме извикат всеки момент....

# 264
  • Мнения: 460
Успех! Дано всичко мине бързо и безпроблемно!

# 265
  • Мнения: 161
Всичко мина при мен, сега обаче много ме боли, казаха че са ме шили... и ходя като наакано бебе хаха...

# 266
  • Мнения: 11 335
Всичко мина при мен, сега обаче много ме боли, казаха че са ме шили... и ходя като наакано бебе хаха...

Оооо милата! Бързо оздравяване желая  Hug

# 267
  • Мнения: 1
здравейте, аз си напипах също топче в долната част на голямата срамна устна, първите два дни не болеше след това започна да боли ужасно и се обадих на личния лекар, който каза, че е най-вероятно подкожен косъм и да го мажа с ихтиол, два дни правих компрес с ихтиол и изби, така че купувайте бързо ихтиол и слагайте!

Zdraveite!Az imam 4esti problemi s teq top4eta i vs po4na predi nqkolko godini,s 2 operacii sum po prostata pri4ina 4e moite rastat kato ludi za 24 4asa ot grahovo zurno do zelen oreh i bolqt,men hirurg mi kaza 4e oburnat kosam na tova mqsto nqma i nikoga ne e vadil,to4no na 4atala ima limfi i nervi, az se brusna ot 13 god ve4e sum na 30 problemite mi po4naha na 27 i nikoi ne moje me obedi 4e e oburnat kosam
i az da dobavq ixtiola e vremenno re6enie i noja ne pomaga do v4era se razhojdaha kadeto iskat no dnes se poqvi na mqsto mnogo diskonfortnoutre po spe6nost sum pri li4nata i ot tam na genikolog,ako ihtiola ne me spasi i toq put ot noja!dokato e ot vun e ok no sega e v dolnata strana na klitora tam nqma kosmi i nqma kak da e takova ne6to!Kakvo 6te pravite s va6te ideq nqmam no samole4enie ne si pravete idete na lekar po dabre da si znaete i sami za sebe si!

# 268
  • Мнения: 2
Здравейте имам един проблем не знаех къде да пиша и за това ще напиша тука мисля,че е свързано с тази тема. И аз имам топченце Sad живея в чужбина, ходих на гинеколог каза,че имам брадавица Sad ,но нищо не ми изписа защото може би била " безобидна "и да си мине сама. Спомена за някакъв крем ако се появят други даже ми го изписа но каза да изчакам. Въпросът ми е ако не се лекува едната няма ли да се появят други ? Вяра на лекари нямам гледат по какъв начин да измъкнат пари

# 269
  • Мнения: 11 335
Здравейте имам един проблем не знаех къде да пиша и за това ще напиша тука мисля,че е свързано с тази тема. И аз имам топченце Sad живея в чужбина, ходих на гинеколог каза,че имам брадавица Sad ,но нищо не ми изписа защото може би била " безобидна "и да си мине сама. Спомена за някакъв крем ако се появят други даже ми го изписа но каза да изчакам. Въпросът ми е ако не се лекува едната няма ли да се появят други ? Вяра на лекари нямам гледат по какъв начин да измъкнат пари

Брадавица на половите органи не е безобиден проблем и не съм чула някоя сама да си мине  ooooh! На кое точно излезе - на сгъвката или от вътрешната страна на срамните устни?

Общи условия

Активация на акаунт