Топче в срамната устна

  • 337 520
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 492
Какво стана? Беше ли на лекар?

# 16
  • Мнения: 103
Преди известно време на сестра ми и се появи такова топче. Първо беше едно, но на следващия ден станаха две и т.н Постепенно се увеличиха на брой. Ходи на гинеколог и установи че е стафилококова инфекция. Изписа и Клотримазол и минаха след около седмица и половина. Тя наскоро беше родила, та вероятно от родилното е лепнала това. И нея не я болеше първоначално,но след няколко дена тези топчета станаха болезнени.

# 17
имах и според хирурга това е напълно нормално. След около половин година притеснения и чакане да се изчезне само отидох при джипито а тя ме прати при хирург. Моето топче беше някакво гнойно образувание вследствие на изцяло подкожен косъм. Много бавно растеше и не ме болеше но си създава доста дискомфорт. Много често това е резултат от обезкосмяване - независимо от начина. два дни след прегледа при хирург отидох в частната и всичко стана много бързичко. Сложиха ми местна упойка, изряза го и след близо 2 часа вече пиех кафе на центъра с приятелка. Но след като изцяло премина действието на упойката доста си ме болеше - болката е само първия ден.  успех! ако е това няма нищо страшно!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Адски съм притеснена да не е най-лошото. Cry
Не бой се, няма как да е най-лошото. Не съм чувала за подобен вид рак...

Н а т и, моля те...
Това, че не си чула, не означава, че няма... През '96г. майка ми беше в стаята с жена с рак на срамните устни. Бяха й изрезали 2/3 от тях.  Tired
Пак казвам, да не дава Господ  Praynig Praynig Praynig

Какво стана? Беше ли на лекар?

същото питам и аз?  Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и, моля те...
Това, че не си чула, не означава, че няма... През '96г. майка ми беше в стаята с жена с рак на срамните устни. Бяха й изрезали 2/3 от тях.  Tired

За пръв чувам за такъв вид рак - явно не е често срещан.
При положение, че има толкова различни и безобидни причини за тези образувания, защо да мислим за най-лошото и да хвърляме авторката на темата в паника. Тя и без друго е достатъчно притеснена.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Н а т и, ние само загатнахме.
И заради теб, си позволих да напиша, че има и такъв вид рак.
1-вия ми пост по темата бе, да не дава Господ да е нещо от тоз сорт Praynig

Е, чакаме я да се включи авторката...

# 21
  • Мнения: 1 080
Ами не знам от какво се получава(пъпките от какво се получават?).На мен ми седя,седя...после се възпали и стана като гнойна пъпка(болеше и вече имаше гноен връх...като цирей),пукна се,изтече.Промих го и го намазах с антибиотична паста и това беше....Извинявам се за нагледното обяснение(гадничко звучи),ама нямаше как да ти го обясня по друг начин...
На мен ми се случи абсолютно същото!!!

# 22
Сажелявам,че чак сега се включвам...
Ходих на лекар,който ме успокои и каза,че е някаква подкожна пъпка,и ако не мине да отида пак.
Но за мое огромно щастие си мина от самосебе си!
Много ви благодаря,много ми помогнахте! Hug

# 23
  • Мнения: 5 001
Ееее браво.Много се радвам,че всичко е наред...Изпопритеснихме се тука всичките дето бяхме писали....Още веднъж БРАВО!   bouquet   bouquet   bouquet

# 24
  • Мнения: 304
Те момичетата хубаво са описали всичко, ама да се включа и аз.
По принцип имам едни брадавички, които горих, те пак се появяват и така, както и да е... като ми се появи такова топче на ръбчето на срамната устна, че и самото то сърбеше си помислих, че гадните брадавици се разпространяват. Обаче се оказа, че е косъмче, което расте на вътре. Наду се, после се пукна самичко и мина.
Нищо страшно, просто неприятна ситуация.

# 25
  • Мнения: 3 830
Иди на гинеколог за успокоение.Не мисля,че е нещо притеснително.Понякога се образуват мастни топчета,после изчезват...И аз съм имала такива.

И аз... Peace

# 26
offf na men puk mi se poqvi ne6to kato top4e li e i az neznam kakvo vuv dqsnata 4ast na vutre6nata sramna  ustna nqkoi da e imal ne6to podobno?Ne sum imala polovi kontakti za sega i prosto neznam kvo moje da e na pipane me nabolqva pls help

# 27
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имах такова топче преди време,близо до мястото,където бях зашита след раждането.Първо си помислих,че напипвам самия шеф,но не беше това,и ме болеше.Помислих,че е пъпка и се опитах да я изстискам и нищо не стана.След няколко дни изчезна.И така не разбрах какво е било.

# 28
  • Мнения: 27 524
И аз като Никол, имах даже два пъти като малка, на около 15г да съм била. Не съм ходила на лекар, изчезнаха от самосебе си.  Simple Smile

# 29

Общи условия

Активация на акаунт