Топче в срамната устна

  • 337 899
  • 313
  •   1
Отговори
# 30
незнам дали е касно да се впиша и аз в този 4ат , но виждам че в момента ме валнува точно това за което си пишете . В най - горната част на срамната ми устна се появи едно топче наподобяващо папка. Страх ме е да го стискам , мисля да изчакам няколко дена да видя какво ще стане и после да ида на лекар.Какжо бихте ме посаветвали.

# 31
Съжалявям, че и аз пиша анонимна обаче и аз имам такива топчета или не знам как да ги нарека. В долната част на вътрешните срамни устни са и са повече. Усещам ги като притисна леко кожата с пръсти-даже изпъкват. Белички, не болят и нищо не изтича...не знам аз си мислех, че са някакви такива мастни , обаче сега като чета и много ме изплашихте  Cry Praynig

# 32
BB Simple Smile  klk Съжалявям, че и аз пиша анонимна обаче и аз имам такива топчета или не знам как да ги нарека. В долната част на вътрешните срамни устни са и са повече. Усещам ги като притисна леко кожата с пръсти-даже изпъкват. Белички, не болят и нищо не изтича...не знам аз си мислех, че са някакви такива мастни , обаче сега като чета и много ме изплашихте  Crying or Very sad Praynig
 
Ne e tolkova stra6no az sam Borislava i sam pisala malko predi teb . Moeto top4ence se pukna sami4ko. Sega ve4e ne e naduto. Vtori den sled kato se e spukalo po4ti ne si li4i 4e go e imalo , no za po sigurno , ako tvoite sa ot pove4e vreme otidi da se pregleda6.

# 33
  • Мнения: 48
на мен ми се е случвало няколко пъти,но винаги си изчезва само.просто не се притеснявай най вероятно е обърнат косъм,или мастна тъкън.ако не изчезва потърси лекар.

# 34
  • Мнения: 49
Ох, ако знаете как се успокоих като прочетох, че не само на мен ми се случва и че е нещо нормално, защото и на мен от няколко години (три-четири пъти ми се е случвало) да ми се появяват такива топченца който отначало са болезнени и нищо не излиза и после се пукат изтича малко течност и си минават - та сега пак ми е излязло такова - та бях започнала да се притеснявам, ама явно си е нещо нормално. Аз за себе си предполагам че ми се получава от дамските превръзки ... ама не знам, че преди 2 дни ми свърши ... Thinking

# 35
kaИ аз трябва споделя.Мисля че не е тук мястото ми но все пак ще питам по опитните.Аз също имам нещо като пъпка на срамните устни.Преди около година имах също,но изчезна.Сега мисля че е пак на същото място.

Аз съм на 14.Девствена съм и вземам да се тревожа.Миля Ви помогнете

# 36
  • Мнения: 3 830
kaИ аз трябва споделя.Мисля че не е тук мястото ми но все пак ще питам по опитните.Аз също имам нещо като пъпка на срамните устни.Преди около година имах също,но изчезна.Сега мисля че е пак на същото място.

Аз съм на 14.Девствена съм и вземам да се тревожа.Миля Ви помогнете


Иди на гинеколог, след като те тревожи, но аз мисля, че няма за какво да се притесняваш.
Спокойно и ичакай да мине седмица-две.
Бръснеш ли се? или да се обезкосмяваш по друг начин?
Аз имам точно сега две такива топчета, но понякога ми се случва, когато се бръсна и си знам, че е нормално.

# 37
Ами попринцип да,но скоро преди това не бях
Благодаря за съвета   Hug

# 38
малък бъмп на темата и с моя проблем
и на мен ми се появи за първи път в живота такова топче
в долната вътрешна част на срамните устни
много боли при допир беше се подуло и изпъкваше и докато отидя на лекар частта която беше над кожата взе че се спука и остана раничка
но под кожата още се напипва че има топчесто образувание
казаха ми че било от бръсненето но на мен ми прозвуча много странно защото отдавна не се бях бръснала а и е излязло на място където не растат никакви косми
така и не разбрах какво е
сега го мажа с йод (как пари и щипе  ooooh! ) и ще видим какво ще стане

# 39
здравейте, аз си напипах също топче в долната част на голямата срамна устна, първите два дни не болеше след това започна да боли ужасно и се обадих на личния лекар, който каза, че е най-вероятно подкожен косъм и да го мажа с ихтиол, два дни правих компрес с ихтиол и изби, така че купувайте бързо ихтиол и слагайте!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Случвало ми се е няколко пъти......но за ден- два и само изчезва;не ме боли - само с ръката го усещам и  предполагам, че не е нещо сериозно,но все пак отиди на лекар!

# 41
  • Мнения: 403
Тука е имало цели две теми за едно и също нещо изчетох ги и съжалявам че и аз го написах като нова тема но никой не споменава доказано ли е чесе пренася на партнйора? Той трябва ли да пие също лекарствата които и ние? Виждам че се получава с времето, и не може да се каже точно кога си се заразил и кога си го пренесъл на партнйора?  как да се пазим? заразно ли е?
Абе не виждам никаква последователност и логика в начина на лечение, освен имаш нещо си което трябва да се кръцне това не ме задоволява като оотговор. Все едно да кажат на един бедняк развържи си кесията и плащай безз да питаш. Ами за кво ми е тази глава като тя задава въпроси мисли и трябва да исе отговорятна въпросите ама никой не ще не мога да плащам само за лекарски грешки. Трябва да знам истината кое как защо. Не иска ли всеки най доброто за себе си и поточно истината как да се лекува и пази без да се зарази отново.

# 42
Хора не се тревожете - свързано е с цикъла! Преди години съм чувала oт по-големи от мен за това, а сега е и мой проблем. След цикул отшумява до другия или по-другия месец. Няма връзка с лоша хигиена.

# 43
  • Мнения: 36
здравейте. преди 2 дена  и на мен ми се получи едно топче,на срамните устни ,точно отдолу.на 15 съм и съм супер притеснена.когато не се докосва до нищо не боли,но ако го докосна си боли.майка каза ,че ще ме заведе на гинеколог,но все пак...прочетох цялата тема и виждам,че не съм само аз, което малко ме успокои.не може да ми е от подкожен косъм,защото там обикновено не ми растат.тогава какво може да е?

# 44
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
БАРТОЛИНИТ

Общи условия

Активация на акаунт