един родител

  • 2 973
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте
И за много години,

Моля ориентирайте ме може ли двойка, която няма брак да бъдат осиновители или все още задължително условие за получаване на разрешение за осиновяване е осиновителите да имат гб. И може ли напр. сама жена да отпочне процедура и да получи родителски права като осиновител.

Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 1 843
Може.
Ако нямате граждански брак, не можете и двамата да осиновите едно и също дете, но един от вас - да. Това не пречи на партньора ти да участва в проучването.

# 2
  • Мнения: 286
Може. Няма проблеми да започнете сама процедурата, но имайте предвид, че за сама жена- юридически, шансовете са доста по-слаби по сравнение със семейни двойки. Освен това, ако решите по време на процедурата да сключите брак, всичко ще трябва да започне отначало. Говоря от личен опит - от преди 4 години по новия закон.

# 3
  • Мнения: 1 843
То и аз от личен опит говоря. Преди година и малко.

Не искам да споря, а само да опровергая репликата за шанса. Обадиха ми се едва две седмици след вписването в Регистъра, за Ирина, тогава на току-що навършени 4 години. След още две седмици ми се обадиха за друго момиченце на 2г. и 5м.
Може допълнителни фактори в заявлението ми да са помогнали, а може и просто да е било късмет, съдба или кой знае какво...

Сега, ако решите все пак да подпишете, определено е по-добре, преди да започнете процедурата. Но, ако не го сторите и се кандидатира само един от вас, това не значи, че не се отразява в доклада, особено, ако - повтарям - партньора е участвал активно в проучването. Това оказва все пак влияние, не е съвсем без значение.
Отношението му, активността са важни, просто се подгответе да отговорите и на въпроса защо не желаете да сключите граждански брак. Това е сигурно. И внимание, защото тук е уловката - ако усетят недоверие в партньора, тогава шансовете наистина намаляват.

Отново успех!

# 4
Здравей, може аз сама си осинових моето момиченце вече от два месеца сме заедно.Получих през това време предложения за още две дечица,макар и да звучи странно,понеже се говори че много се чакало.Затова скъпа действай!Желая ти късмет!

# 5
  • Мнения: 1 652
Може сама жена да осинови дете . Моя близка осинови по новия закон тази година. Според мен зависи от района, където кандидатстваш- т.е трябва да се разшеташ- има дечица трябва да кандидатстваш в повече домове и да проучиш къде шансовете ти са по-големи. Другото  от което зависи едно такова осиновяване са претенциите- за  възраст и произход.
Останалото са ти го казали.

# 6
  • Мнения: 4 138
и аз осинових сама. малко по-друг вид осиновяване, но все пак закона е за всички видове осиновявания. няма пречка човек да осинови сам. зависи от социалните и от претенциите, които има осиновителя. но закона позволява осиновяването от един човек.

# 7
  • Мнения: 2 172
Пак се включвам с примера за моята приятелка, която осинови сама миналата година. Нямаше проблеми, не чака много.Даже някои социални смятат ,че сам човек по-стабилно отстоява исканията си, докато в семействата често има разминавания в исканията и др.Усех! Peace

# 8
  • в сърцето на моето дете
  • Мнения: 64
и аз съм самотна кандидат - осиновителка. Да, знам че е възможно и може би е въпрос на шанс , но от погледа на дългото време кето вече чакам си мисля че ние самотните кандидат осинвители сме нещо като резервен вариант за социалните, не мисля че нашите доклади се разглеждат често и ......... както и да е. Може би прекалено субективно гледам на нещата и нещо съм се отчаяла. кураж!!!

# 9
  • Мнения: 1 652
Diva1978, днес четейки другата тема в другия поздфорум си мислех- какво става с теб?

Ако желаем може да обсъдим твоите изисквания за детето, защото това е важно за успеха ти, а освен това и в кои домове си подала документи. Ако искаш може и на лични- или в другия подфорум.

Търпение- то ще те доведе до успех! Ще стане! Имай вяра!  Hug

# 10
  • Мнения: 262
за изисквания аз съм писала българче без здравословни проблеми възраст все още не съм написала (док ще подам на 28.03), незнам дали да не пиша и турски произход нямам идея.
също съм сама

# 11
  • Мнения: 1 652
Теодора, ако детето ти можеше да избира - един родител ли щеше да избере ? Какво значи- не знам дали да пиша и турски произход? Ти знаеш ли, че дете от турски произход е трудно да осиновиш/ защото рядко се срещат/- по думите на моя близка, която работи в дом. Има дечица от ромски произход. Пиши каквото решиш.

# 12
  • Мнения: 56
И аз съм сама кандидат осиновител. Даже ми се зарадваха-уж.
Обаче! - мислех че не съм с големи претенции- момиче от 1 до 3г, без претенции към етнос. 
И така ще стане година в очакване. Но съм решила да започна да ги пришпорвам вече, за да знаят че "активно" чакам.

Смених си работата и моят въпрос е: Трябва ли да го обявявам по някакъв начин? - Заплатата ми на ведомост е малко по-малка- но пак за2ма сме на средното за страната . От друга страна съм с по-гъвкаво работно време и вече мога да работя от къщи. Което ме и мотивира.
 

# 13
  • Мнения: 4 138
eти, не мисля, че претенциите са ти големи. просто започни да се обаждаш и любезно-нахално да им припомняш за себе си.
мисля, че малко по-малка заплата не е никакъв проблем, да не говорим, че с това пък си направила възможно пребиваването си вкъщи за по-голяма част от деня. може би е разумно да им го съобщиш.
претенциите за етнос са най-бавещият фактор. след като тях ги няма, считам, че скоро ще дочакаш твоето дете  bouquet

# 14
  • Мнения: 127
Здравейте! Аз също сама осинових моята дъщеричка преди половин година. Желая това щастие на всички,които го очакват. Аз също имам усещане,че се радват на самотните родители. Мисля, че обаче български произход е голямо ограничение. Има много хубави деца от смесен или турски произход. А има и много циганки, които работят в Европа, забременяват и раждат много бели и руси дечица. В докладите си спокойно могат да кажат български произход и социалния им работник е длъжен да напише, каквото му казват като данни. Така,че не се ограничавайте и с произход. Просто ако ви поканят, отидете и го вижте. Няма знаяение какво е посочила майката в доклада си. А и турските майки се отнасят много по-отговорно към бременността си.

# 15
  • Мнения: 1 652
miani, поздравления!    bouquet    На всички момичета в тази тема - един линк.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211940.0

# 16
  • Мнения: 48
Здравейте!Аз в момента осиновявам моето детенце-момиченце на 7м от ромски произход,но по никакъв начин не можеш да познаеш че е с такъв произход.Искам да кажа на всички,които осиновяват сами като мен,че изискването за произход е важен фактор колко ще чакат.Аз преди 2г бях посочила само български произход и си чаках без никакво обаждане 2г.Но когато поднових документите писах без претенции за произход и след 4м получих първата покана за среща,а след две седмици още една.Така че имайте търпение и ще се случи и тогава ще разберете,че чакането си е струвало

# 17
  • Мнения: 262
В моето заявление нямаше питане какъв произход искам

# 18
  • Мнения: 690
Въпросът за произхода се коментира на срещите със социалните. След това в доклада се отбелязва в резюме позицията на кандидат осиновителите по въпроса . В заявлението няма точка "произход",

Общи условия

Активация на акаунт