Колко често Еспумизан?

  • 6 184
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте. Не видях във форума такава тема, ако има извинете ме. При нас жестоките колики започнаха вече tantrum Досега на моето слънчице му давах капки Еспумизан / по 20 какпки /по 3-4 пъти на денонищие по препоръка на педи-то. Но явно вече това не е достатъчно количество. На листовката на капките видях, че може да се дават на всяко хранене / ние все още ядем по 7 пъти на денонощие /. Въпроса ми е: мога ли да й давам на всяко хранене? Страх ме е нещо да не я " предозирам ". И още - препоръчайте още нещо за силни колики. Аз й давам отвара от копърено семе и правим масаж на коремчето и топли кърпи, но това действа само докато го правя. Ще се радвам на всяко едно мнение

# 1
  • Мнения: 486
Здравей, аз давах еспумизан на всяко хранене.Той действа на принципа на натрупване.Другите неща който правиш -масаж и чай от копър са ОК и аз такам действах, за друго не се сещам.

# 2
  • Мнения: 351
И аз давах на всяко хранене,да не казвам колко опаковки сме изхабили..... #Crazy

# 3
  • Мнения: 745
еспумизана на нас изобщо не ни действат.всички доктори масово го изписват!виж саб симплекса е друго нещо.моят беше изпил доста шишенца.и двата вида капки съдържат симетикон и е учудващо за мен , защо едните не ни действат.относно даването можеш да го ги даваш преди всяко хранене.няма проблем.трябва да пробваш какво ще е най-добре за вас.всяко бебе е различно.аз съм давала и бебинос,и едни хомеопатични.незнам дали е добра идеята да му даваш вода.от нея допълнително може да го боли коремчето.

# 4
  • Мнения: 9 973
пробвай саб или бейбинос Peace

# 5
  • Мнения: 1 371
Давах Еспумизан преди всяко кърмене, но по 10 капки. Добре, че този период беше кратък.

# 6
  • Мнения: 434
Давах Еспумизан преди всяко ядене и се чувстваше добре,но явно нашите не бяха кой знае колко силни.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 161
Давах еспумизан на всяко хранене+ отвара от копърово семе, всмисъл вместо вода. Друго което правех е преди хранене сменях памперса и обръщах по корем.Докато оправя втората първата лежи около 1-2 мин, като не я изпускам от поглед. Така ме посъветваха в АГ. Друго което правех е да ги гушкам с коремче залепено за мен за да ги затопля, но без да друсам и дундуркам. Ние почти не усетихме колики, но това си зависи и от организма. Успех

# 8
  • Мнения: 174
И аз го давах преди всяко хранене. Мисля даже че на листовката пише, че при нужда може и преди и след хранене, но за всеки случай си провери, защото не съм сигурна.

# 9
  • Мнения: 1 272
Давах Еспумизан преди всяко хранене 7 пъти по 15 капки Peace

# 10
  • Мнения: 6 029
На всяко хранене, по 25 капки, ако искаш да има ефект. Успех.

# 11
  • Мнения: 1 900
На нас Еспумизана не ни подейства. Както и Саб Симплекс. От Бейби нос временен ефект, от Бейби Кучоло също.
Абе да не те отчайвам но дано не са ви като нашите коликите.
Иначе може да пробваш запарка на анасон, топли компреси, има едни хомеопатични капки Ентерокинд, чайчетата на Хип.
Нас само гушкането ни спасяваше, докато се умори от рев и заспи.

# 12
  • Мнения: 43
Здравей, включвам се и аз, тъй като имам богат опит с коликите...за съжаление все още не са отминали, но едва сега мога да кажа, че намерихме ефект. В началото започнахме с Еспумизан 4 пъти по 25 капки+топли хавлии+гушкане+притискане на коремчето - ефект НИКАКЪВ.
Сменихме капките със Саб - 3пъти по 15 + всичко изброено по-горе+мехлемче Бейбонос за коремчето - ефект НИКАКЪВ. Всеки ден от 15-16ч до към 22ч рев,рев,рев...до посиняване!
Така в края на втория месец започна да се "вцепенява" от силните болки - както плаче и застива 1чак си спираше дишането за 1-2 секунди. Направо откачих от ужас и бегом към спешния кабинет. Потвардиха че е от силните колики, но там докторката (Господ здраве да й дава) направо се изсмя на количеството капки, които приема моето бебе, при такива силни колики!!!
Това,което ме поъветва е да започна да давам капки преди всяко хранене, да РЕДУВАМ еспумизан и Саб+да давам 1/2 капсула бактерия Бифидус, разтворена в малко вода и да се разпредели за целия ден. Каза,че след 10-тина дни ще вия сама ефекта!
Ей, богу,права беше! Както ще видиш, бебто ми вече е на три месеца и едва сега спи!!!!
Преди обаче да вземеш такива крути мерки те съветвам да се посъветваш с ДЕТСКИ гастроентеролог, който оже да ти каже правилната дозировка за твоето бебче.
Пожелавам ти кратък период на колики и здраво бебе Simple Smile
П.С. Извинете ме, че бях толкова подробна Blush

# 13
  • Мнения: 22
Благодаря на всички за отзивчивостта. Явно мамите, които имат бебенца със силни колики разбират какво ми е. Мъжа ми току що ни купи Саб Симплекс и чайче на Хип. На следващото хранене ги започвам. Пък дано да има ефект. При положителни резултати ще докладвам:)) Само да спомена, че моята красавица спи през деня. Кошмара е след 21.00 часа поне до 1.00 - 2.00 часа.

# 14
  • Мнения: 52
Аз също давах Еспумисан честичко без никакви притеснения в комбинация с чай против колики Peace.

Общи условия

Активация на акаунт