Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора


Мнения: 26
Здравейте! Никога до сега не съм получавала детски добавки, защото дохода ни е висок, но чувам, че от 1 януари има промени.  Hug Много ви моля ако някой знае нещо повече по въпроса да сподели.   bouquet
Цитирай

Айтос

Мнения: 611
Вече тавана на дохода е 300 лева на член от семейството, до сега беше 200 лв.
И вече детските са 25лв.
Цитирай

Айтос

Мнения: 611
§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 300 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 25 лв. за всяко дете.


Ето това открих Peace
Цитирай


Мнения: 26
Много благодаря!  bouquet Дано повече семейства се възползват. Rolling Eyes
Цитирай

burgas

Мнения: 16
Здравейте!!! Аз и моят приятел не сме женени но ще си имаме бебе през май месец. Интересува ме след като нямаме брак аз ще получавам ли надбавки и неговият доход важи ли като на член от семейството или се взима в предвид само моят който е никакъв след като изляза в майчинство.
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Мнения: 6 015
 
Здравейте!!! Аз и моят приятел не сме женени но ще си имаме бебе през май месец. Интересува ме след като нямаме брак аз ще получавам ли надбавки и неговият доход важи ли като на член от семейството или се взима в предвид само моят който е никакъв след като изляза в майчинство.
Взима се само твоят доход. Доколкото си спомням се взима предвид дохода ти от последната година. Ако той е под 300 лв на член от семейството ще взимаш детски. В твоя случай за семейство се смятате само ти и детето. Peace 
Цитирай

Бургас

Мнения: 1 784
При положение,че трябва да подновя документите си за детски през месец май, сега от януари по 25 лв ли ще получавам за дете или както досега? newsm78
Цитирай

София

Мнения: 9 918
При положение,че трябва да подновя документите си за детски през месец май, сега от януари по 25 лв ли ще получавам за дете или както досега? newsm78
по 25 лв. Peace
Цитирай

България

Мнения: 487
здравейте а някой може ли да ми каже колко е майчинството
Цитирай

Айтос

Мнения: 611
220 Peace
Цитирай

България

Мнения: 487
220 за всички ли мен ме водят по някаква стара система след нова година още не съм взимала плаща ми ги работодателя на ръка
Цитирай

Айтос

Мнения: 611
питай тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251746.msg5961717#msg5961717
Цитирай

Русе

Мнения: 200
Привет на всички! Ще използвам темата за да попитам нещо: В момента получавам детски за сина си /7г/, а живот и здраве чакаме бебе през април. Периодът за детските ми е август 2007- август 2008г. Въпросът ми е, трябвали през май месец, след като има промяна в обстоятелствата, т.е. вече ще сме 4-ри членно семейство да подам нова декларация? Или да си изчакам края на периода, август 2008г?
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Подаваш само декларация, без нови бележки за доход. До месец юли /вкл./ трябва да получаваш детски и за двете деца. След това през август пак ще подадеш молба, но вече с новия доход една година назад.
Като вземеш акта за раждане на детенце отиди да подадеш молба за еднократната помощ за раждане и едновременно с това и за детските.  Peace
Цитирай

Русе

Мнения: 200
Много ти благодаря за отговора!   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора