Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
За много години на всички мами! да сте живи и здрави и всичко най-розаво ви желая! Искам да ви попитам някоя от вас ползвала ли е прословутата маска с тривитаминола,докато е била бременна? Аз съм в 6-ия месец и си го купих,но много се колебая дали да го използвам и няма ли да навреди това на бебо?
Цитирай

категорично не може да го ползваш. пише го почти във всяка тема за маската, явно си го пропуснала. и по време на кърмене също не трябва да го ползваш. съдържа много голямо количество витамин А, което прилагано при бременност може да доведе до увреждане на плода.
Цитирай
да,видяла съм го,благодаря ти много,но там четох и за разликата м/у заместитела виалитон и тривитаминола,та до колкото разбрах концентрацията на витамин А е във виалитона,за това си помислих,че може с тривитаминола да е по-различно! Благодаря за отговора!
Цитирай

Никъде не пише нищо такова. Разликата между Виалитон и Тривитаминол е, че първото е на водна основа, а второто - на мастна.
 И двете съдържат вит.А, който е опасен за плода.
 И като знам една коса каква става по време на бременност- едва ли ще имаш нужда от маски. Flutter
Цитирай

София/Света на Диска

Не можеш да ползваш по време на бременността Naughty
Цитирай

BG

един лекар ми каза, че не бива да се ползва тривитаминол, не само при бременност.
Цитирай

Варна

един лекар ми каза, че не бива да се ползва тривитаминол, не само при бременност.

За пиене, за миене, за шмъркане...за какво да не се използва. А Геритамин каза ли да не се пие. Къде е логиката...
Цитирай

Гоце Делчев

Обясни защо.
Цитирай

BG

Тривитаминол е витамини за овце, които се бият подкожно за сгъстяване на вълната.
Сигурно някои смятат, че това е начина да имат разкошна коса.
Аз пък не - ползвам продуктите на съвременната козметика.
Цитирай

Гоце Делчев

Тривитаминол е витамини за овце, които се бият подкожно за сгъстяване на вълната.
Сигурно някои смятат, че това е начина да имат разкошна коса.
Да, това всички го знаем. Разликата е, че ние не си бием тривитаминола подкожно, а го прилагаме външно. А и това са витамини, нищо опасно не виждам.
Цитирай

Варна

Тривитаминол е витамини за овце, които се бият подкожно за сгъстяване на вълната.Сигурно някои смятат, че това е начина да имат разкошна коса.
Никой от тези "някои" не си бие витамини подкожно Twisted Evil И НЕ СА за сгъстяване на вълната. ooooh!
Използвам маската от 14-15 месеца и резултатите не са тайна. Този доктор обясни ли ти АМА подробно и бавно защо, аджеба, да можеш да си купиш ампули със същите витамини от "човешка" аптека и да хвърлиш сума пари за едно и също...или ти препоръча "прекрасната и чудесна" смес от химикали, която наричаме "козметика за коса".  newsm78
« Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 13:49 от Фрау Зазин »
Цитирай

Това същият лекар ли ти го каза? Wink
Ако е ветеринар-не си разбира от работата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.