Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мами, може ли някоя счетоводителка или някоя която работи в бюрото по труда да ми отговори на въпроса: Майка ми е съкратена по чл.328 т.12 от КТ.Ще отива да се регистрира в бюрото по труда и да подава справка декларация за изплащане на обезщетение за безработица от НОИ. Но в периода от последните 15 месеца, има 10 дни трудов стаж, който не е нанесен в трудовата книжка, ще има ли някъкъв проблем ако не го вписва никъде в справката декларация.
Цитирай


Мнения: 13 798
Без претенции да съм знаеща:
За този стаж, който не е нанесен в трудовата й книжка, работодателят й дали е подал обаче информация в НОИ, в която да е посочил на каква заплата я е осигурил?
Питам, защото понякога се откриват данни за неподадени данни в НОИ или погрешно подадени такива, които данни, ако бяха подадени или бяха коректни, щяха да доведат, често, до друг размер на обезщетението. Ако този размер е по- малък от платения, също така често могат да се случат неприятни неща за получилия го.
Освен това, имам поглед за 2006/2007 г., НОИ правят проверки вече при самото подаване на документите за регистрация като безработен, имали сме случаи и на връщане за нанасяне на корекции- в периодите, в размера на получаваните суми.
Цитирай

София

Мнения: 1 056
Кармен, аз съм от незнаещите, но ти давам линк към темата на майките-счетоводителки, задай въпроса си там, сигурна съм, че ако те не могат да ти кажат, не знам кой ще може...
Те са много добри и отзивчиви, мисля, че ще получиш бърз отговор там:
(ако вече не си питала там, де)


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251746.0
Цитирай
Благодаря ви за информацията.Има осигуровки за тоя период и предполагам, е са подадени в НОИ
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.