Слуз в изпражненията и захранване

  • 7 524
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 802
Синът ми от около 2-3 седмици има слуз в изпражненията (макар че не винаги), без кръв за моя радост. Преди около 10 дена имаше леко разтройство, което съвпадна с втория прием на Пентаксим. Нашата педиатърка ми каза да давам сок от морков, при което и казах, че ние сме изцяло на кърма и скоро няма да му давам сокчета. Тогава ми каза да му давам лечебна хумана, можело проблема да е в кърмата ми, но тя така каза и когато малкия имаше по- продължителна жълтеница. Аз естествено пак и отказах и казах, че няма да спра да кърмя и ми каза да давам смекта. Проблемът с разтройството се реши за 1 ден, но пък слуз си имаме. Пак според нашата педиатърка, щом почна да захранвам, всичко щяло да се нареди. Сега носел всичко към устата си и можело някакви бактерии да са попаднали в организма му и не било страшно. Иначе синът ми е жизнен, наддава повече от добре, няма тепмература и прочие. Реших да се подложа на диета и да избегна силно алергични храни, но засега ефект няма.Всъщност имам няколко въпроса:
1. Да настоявам ли за микробиологично изследване на изпражненията? И може ли само аз да занеса памперса до лабораторията, без да разкарвам детето?
2. От прекалено много информация се обърках за това пусто захранване. Според нашия педиатър и според Доктор NIVEA Baby (за бабите няма да споменавам) трябва задължително да се почне първо със сокче и едва тогава с пюре или каша. Аз мислех да изчакам до 6 навършени месеца и тогава да започна със зеленчукови пюрета, правилно ли е решението ми? Не ми се иска да избързвам, а и като я има тази слуз, не е ли по- добре да се изчака със захранването, а не да се започне, уж за да изчезне слузта.
Съжалявам за дългия пост, дано поне някои от вас да са имали търпението да го изчетат и да ме посъветват, за което им благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 502
Здравей!По-добре изчакай до шестия месец и тогава го захрани,с каша или пюре.Сокчето остави за по-късно.Според мен щом има слуз в изпражненията на бебето,значи още не е готово за захранване.Вероятно нещо в твоята храна го дразни.Аз също кърмя и забелязах че бебо има колики когато ям прясно и кисело мляко и цитрусови плодове.Спрях ги и нещата се оправиха. newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 100
Здравей,
и ние преди около месец имахме слуз в изпражненията. Пробвах да пазя разни диети изключвах ту едно, ту друго нещо от храната си. Слузта изчезна от нещо, но аз не разбрах от какво. Та тогава когато имахме слуз и нашето педи ме посъветва да започна с пюренца по малко Shocked бебо беше на около 3м. и 10 дни. Аз си помислих, че тая жена нещо не е добре- хем със слуз, хем толкова малък да го захранвам. Но тук четох, че на няколко дечица им е минала слузта като са започнали захранването. Естествено направих се на луда, и нищо не съм му давала. И аз ще захраня като навършим 6мес. най вероятно със зеленчуково пюре.
Много неща изчетох тук във форума за тая пуста слуз и още повече се обърках. По принцип може да е от всичко- рекция от нещо в нашата храна, може да има гъбички, за което трябва да се направи микробиология, може и от ваксините да е. 
По принцип диетата трябва да я пазиш около месец, за да се изчисти организма от алергените.
Микробиология е добре да се направи.
Спокойно си изчакай да навършите 6 мес. и тогава захранвай.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 802
Здравейте отново!
За съжаление не мога да се похваля, че съм се справила с проблема. Продължаваме да акаме със слуз. Правихме микробиология и всичко е наред. Утре ще направим профилактичните изследвания за 6месечни, ще искам нова микробиология на изпражненията. Мисля си, че всичко започна от Пентаксима, а уж трябваше да е за добро... Противохепатитната ще я отложа, но това е друга тема. От няколко дена му давам Бифидус (Аква Сорс), но засега не се повлия. Ще опитам и с хомеопатия, имам записан час за петък. Тормозя се от факта, че още не съм го захранила, кърмим се на поискване, но последния месец не беше наддал много и си мисля, че вече не му стига. Дали да започна с по една- две лъжици оризова каша или да изчакам да мине прегледа при хомеопата? Детето на моменти е много нервно, но го отдавам на зъбките, които се надявам скоро да се появят. Колко време да чакам да изчезне тая слуз? Дали пък да не го заведа и на алерголог, колкото и да не ми се иска  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 2 802
Много съжалявам, че никой не пише, явно не сте имали такъв проблем, дано никога да нямате Hug

# 5
  • Мнения: 700
здравей, сисе! И аз писах преди 1 седмица по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269423.0. Явно малко бебоци имат нашите проблеми и Слава Богу че са здрави.

Бях на строга диета около 15 дни. Ту имаше много слуз , ту намаляше, но не се изчисти напълно. Проблема е още по сериозен при нас понеже има и разтройство. Докторите засега вдигат ръце. Казват да минавам на АМ. Пробвах и пробиотици с временен или никакъв ефект. И аз съм в задънена улица.....
Започвам пак диета.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 102
Здравей, и при нас има слуз в акото, но имаше и кървави нишки.Заведох детето на детски гастроентеролог, който ми обясни, че причините може да са 2 - или бактерии или алергия към храна.И понеже и ние сме само на кърма без сокове и пюрета, значи алергията е към нещо, което е яла майката.Пуснахме изследване  за дис салмунела коли (незнам точно как се пише) и беше отрицателна.Лекарката ми каза да спра мляко, цитрусови плодове, мед,кафе какао шоколад,ядки, домати,риба.Освен това започнах да давам едни капки Фенистил, който се предписват при алергии и бифидус.Засега положението се оправи, но продължавам с капките и с диетата.
Гастроентероложката ми каза да захраня при шест навършени месеца, освен това отложи имунизациите до тогава.Каза, че е възможно някоя ваксина да е отключила алергичната реакция при детето.
Дано съм била полезна   bouquet

# 7
  • Мнения: 247
и мойто бебе има слуз в аките,а виждам,че е доста по-малка от вашите newsm78

# 8
  • Мнения: 4 555
И ние имаме същия проблем, но понеже нямаме решение още, няма какво особено да кажа по темата. Смятам да захранвам другата седмица.
Аз съм на много строга диета и вече не виждам от какво би могло да бъде. Имам някакви подозрения, че понеже давам дуфалак, може той да дразни лигавицата по някакъв начин и от това да се получава, но не знам дали това не е някоя фантастична глупост, защото не съм лекар все пак. А дуфалак не мога да не давам, тя просто спира да ака без него. Първо прави пауза от 2-3 дни, после 5-6, накрая 7-8 и аз не издържам и пак го започвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 802
Здравей, и при нас има слуз в акото, но имаше и кървави нишки.Заведох детето на детски гастроентеролог, който ми обясни, че причините може да са 2 - или бактерии или алергия към храна.И понеже и ние сме само на кърма без сокове и пюрета, значи алергията е към нещо, което е яла майката.Пуснахме изследване  за дис салмунела коли (незнам точно как се пише) и беше отрицателна.Лекарката ми каза да спра мляко, цитрусови плодове, мед,кафе какао шоколад,ядки, домати,риба.Освен това започнах да давам едни капки Фенистил, който се предписват при алергии и бифидус.Засега положението се оправи, но продължавам с капките и с диетата.
Гастроентероложката ми каза да захраня при шест навършени месеца, освен това отложи имунизациите до тогава.Каза, че е възможно някоя ваксина да е отключила алергичната реакция при детето.
Дано съм била полезна   bouquet
И аз предполагам, че може да е алергия, защото изследванията са отрицателни...  newsm78 За ваксините не знаех, че мога да ги отказвам, така че направихме и трите Пентаксима, засега други няма да има. А за захранването почнах преди 2 дни с пюре от моркови, яде го с апетит, но изпражненията му са много особени, лепкави, с едни парчета, все едно желирани бонбони, незнам как да го обясня. А и вчера му се подсече малко дупенцето и слабините, та незнам дали да продължавам. Аз минавам само на хляб и ориз, да видим докога ще продължава това чудо. Дано и хомеопатията ни помогне.

# 10
  • Мнения: 4 555
Подсичането е една от рекациите, за които трябва да се следи при захранване.
Аз бих те посъветвала да спреш морковите за известно време, поне докато се оправи кожата.
Иначе при въвеждане на твърда храна е нормално изпражненията да се променят, понякога дори може храната да си излиза почти във вида, в който е приета.
Защо започваш с моркови, те са алерген и при предразположени деца не е добре да се започва с тях.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 802
Подсичането е една от рекациите, за които трябва да се следи при захранване.
Аз бих те посъветвала да спреш морковите за известно време, поне докато се оправи кожата.
Иначе при въвеждане на твърда храна е нормално изпражненията да се променят, понякога дори може храната да си излиза почти във вида, в който е приета.
Защо започваш с моркови, те са алерген и при предразположени деца не е добре да се започва с тях.
Така ми беше казано от лекар, както и от хомеопат  newsm78

# 12
Здравейте, и честита баба Марта!И на моето бебче /4месечно/ от около 10-ина дни има слуз в изпражненията без кръв.И ние сме само на кърма.Нашата педиатърка каза че се случва понякога такива неща и че това е обикновена диспепсия.Препоръча да давам 3-4 дни  ентерол и да видим дали нещо ще се промени че бяхме почнали да акаме по 4 пъти при положение че до скоро не можехме да акаме и по веднъж дневно без сиропче/ Лактулоза-МИП се казва/.Със ентерола реших да давам и Бифидус /добавките на Аквасорс/ и сега два дена след това сме спечени и няма шанс да се изакаме.Освен това снощи ненадейно бебка отказа да суче Cry.Пропусна две хранения и само като я доближа до гърдата плаче или я държи в уста и я смуче като биберон.Наложи се да се цедя и да давам от шише-така го яде.Много ми е гадно след като съм я кърмила 4 месеца.  Cry

# 13
Здравейте, и честита баба Марта!И на моето бебче /4месечно/ от около 10-ина дни има слуз в изпражненията без кръв.И ние сме само на кърма.Нашата педиатърка каза че се случва понякога такива неща и че това е обикновена диспепсия.Препоръча да давам 3-4 дни  ентерол и да видим дали нещо ще се промени че бяхме почнали да акаме по 4 пъти при положение че до скоро не можехме да акаме и по веднъж дневно без сиропче/ Лактулоза-МИП се казва/.Със ентерола реших да давам и Бифидус /добавките на Аквасорс/ и сега два дена след това сме спечени и няма шанс да се изакаме.Освен това снощи ненадейно бебка отказа да суче Cry.Пропусна две хранения и само като я доближа до гърдата плаче или я държи в уста и я смуче като биберон.Наложи се да се цедя и да давам от шише-така го яде.Много ми е гадно след като съм я кърмила 4 месеца.  Cry

# 14
  • Мнения: 585
Ние с сме с по чувствителен стомах и след всяка поставена ваксина сме със слуз в акото , така че разстройството ви е било най-вероятно от пентаксима , при нас влия и зле на кожата му след стомахчето /двете са свързани /, засега отложих ваксините за по нататък , джи пи ти по закон има право да ги отлага за 6 месеца , за по-дълъг срок се ходи на лекаска комисия .Ние ще се възползваме от тези 6 месеца , само ще спазим максималния възможен срок за поствяне на последния 3ти прием Пентаксим , Чудя се дали да не му сложа Инфанрикс вместо Пентаксим , ама има време . А и не можахме да се захраним а сме на 6 месеца и половина , при всеки опит за захранване ака слуз и получава колики , ще опитам след един месец явно не сме готови още

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 00:43 от кейт888

Общи условия

Активация на акаунт