Градината - идеи и решения

  • 149 023
  • 285
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 037
Имам предвид, че директно под небето бих прежалила само въздесъщите пластмасови градински мебели, най-евтиния вариант. Тук или е потоп 20 дни дъжд, или 2 месеца 40 градуса.
В барбекюто пейките и масата са дървени с възглавнички за по-удобно (пейките де  Simple Smile). Има невероятни решения за градинска мебел, като гледам картинки се разтапям. Но не си представям като завали дъжд какво се прави с нея.

# 76
  • Мнения: 791
Ами аз ми се иска да си направя едно кътче с мебели от метал - две пейки една до друга на ъгъл, с меки възглавнички за гръб и дупе, който да са се махат, маса и столове тип кресло - широки т.е., по край това нещо в четирите края да има метални пръчки - да стане като конструкция  но тавана и стените да са от органза на ленти (на Малена заведението във Варна което миналото лято откриха е с такива ленти и от нея ми дойде вдъхновението  Laughing). И понеже като вали ще трябва да се прибира и няма да е ползваемо си мислех да вземем от тези шатри където ги продават в метро и като за вали хоп отгоре и готово, и дори така и зимата ще може да ги предпазваме и да си отпочиваме в градината. Незнам дали ще е добре като вариант но ще пробваме най-вероятно.
Чудех се дали да са ратан или метал заради удобството като седнеш - кой са по удобни?
Сядала съм на ратан и честно казано не ми особенно комфортно, въпреки възглавничките, а може и от модела да е  newsm78 незнам
Мислех си и за едно два дървени люлеещи шезлонга. Незнам дали някой от вас е гледала Шоуто на Деби Травис и е засила този епизод в който тя показа как се правят. Изрязват се от дебел шперплат три дълги дъги - колкото искаме да е дълег шезлонга, прикрепяме ги прави и ги заковаваме на три места - в двата края и посредата, с летвички, продължаваме да заковаваме летвички такаче да се запълни растоянието е между трите летвички и готово (ако някой го интересува, а нещо не е разбрал от кофтито ми обяснение да пише, ще го нарисувам за да го онагледа).

А някакви отзиви за газовите отоплители за открито на Делонги. Четох че отоплявали към стотина квадрата. Дали е така!?

# 77
  • Мнения: 32
Много харесвам японски градини, имам двор около 600 м2, но все още е в кал и боклуци.
Нека, ако някой се е опитвал да прави такава градина да сподели!

# 78
  • Мнения: 2 037
И понеже като вали ще трябва да се прибира и няма да е ползваемо си мислех да вземем от тези шатри където ги продават в метро и като за вали хоп отгоре и готово, и дори така и зимата ще може да ги предпазваме и да си отпочиваме в градината. Незнам дали ще е добре като вариант но ще пробваме най-вероятно.
Тези шатри, които се продават в Метро са страшно нестабилни и самите те много уязвими на вятър. Хич не мога да си представя как я махаш и къде я слагаш, когато не ти е необходима над мястото за сядане. newsm78
Направи си нещо в един стил, най-добре със статичен покрив. Ако ще е желязо, има много красиви идеи за беседка от ковано желязо и съответната мебел.
Ние имаме два къта в двора, единия е с пластмасова маса и столове с голям чадър (всичко това от Метро).
Другия "кът" стана още една къщичка, масивна постройка, с барбекю. (И документи има, все едно сме построили жилищен блок). Вътре (а и вън) можеш да си развихриш фантазията на воля.
Така стана, че и в лошо време можем да сме там. Облекли сме отворените стени с прозрачно+цветно ПВЦ, има и врата в него.
Много удобно стана. Аз си го нарисувах и после го направи архитект.
И мен ме кефят ефирните диванчета с възглавнички, обаче първата съседска котка, която си маркира територията на тях, ще те вкара smile3511 smile3515 в нервна криза. При нас ги има две-три чужди, все някъде маркират.

# 79
  • на село
  • Мнения: 1 028
И мен ме кефят ефирните диванчета с възглавнички, обаче първата съседска котка, която си маркира територията на тях, ще те вкара smile3511 smile3515 в нервна криза. При нас ги има две-три чужди, все някъде маркират.

Виж комшийските котки не съм ги вкарала в сметката  Confused. както и 50 килограмовия дог, който ще живее там. Май той ще ми е най- големия враг в градината....

# 80
  • Мнения: 32
Здравейте, начинаеща градинарка съм и имам няколко питания:
1. имам семена от кипарис, как да ги садя ? ThinkingПредполагам, че преди да заравям в земята трябва първо в домашни условия да ги отглеждам някакси, но дали?!
2. възможно ли е фрезии и лалета да виреят у дома в саксии?
 Благодаря предварително!
После ще питам и още!

# 81
  • Мнения: 1 494
Семената от кипарис можеш да посееш в кофички от мляко.
А всички луковични цветя могат да се отглеждат в саксии без проблем. Аз много харесвам сандъче с комбинация от кокичета, минзухари, зюмбюли, лалета, нарциси. Става прекрасна мини-градинка. И дълго ще радва окото.

# 82
  • Мнения: 3 830
Семената от кипарис можеш да посееш в кофички от мляко.
А всички луковични цветя могат да се отглеждат в саксии без проблем. Аз много харесвам сандъче с комбинация от кокичета, минзухари, зюмбюли, лалета, нарциси. Става прекрасна мини-градинка. И дълго ще радва окото.

 Peace

# 83
  • Мнения: 301
Това е нашият вариянт http://images21.snimka.bg/004314665-big.jpg Вдигнахме висока ограда и нямаме никакви проблеми с котки и там подобни ,а също и сме зщитени от любопитни погледи (все пак това е на село ).Тревния килим ни е на 3 години ,кося го 1 път седмично и два пъти поливка по-продължително в петък като отидем и в неделя преди да си тръгнем .Лошото е,че все още сме в реконструкция.Всичко става мноого бавно,но пък хубаво .Навсякъде е тревен килим с изключение на калдаръмените пътеки и шадраванчето(което още не е готово)  съм си засадила калдаръмчета .Много са шарени и цъфтят до късно есента  http://images21.snimka.bg/004314896-big.jpg Тази година се надявам да приключим Praynig

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:42 от ZuzyM

# 84
  • Мнения: 985
Записвам се в темата и преди да съм прочела и изгледала всичките красоти назад, бързам да кажа, че и иглолистните на са така добър вариант за дървета на двора. На вилата имаме 4 огромни бора, които ме подлудяват с игличките си. Няма пролет, няма есен- с кофите ги изнасям. Иначе едно от добрите съоръжение на нашия двор беше (вече го развалихме) пясъчника. Колко деца се събираха само да играят около него. От морето бях домъкнала 2 чувала плажен пясък с все водорасли и миди. Много му се радваха. Люлката и хамака се ползват и до днес от малките. И от големите. Мечтая си за една бреза или върба, но се притеснявам, че ще "задушат" площадката. Другата ми мечта е да си направим лозе с мъжа ми в слънчевата част на двора. Регионът е прочут с хубави сортове лозя и с още по-хубаво вино. Мисля си, че това е едно добро хоби за старините ни.
.....

Дочетох темата и се сещам да вметна само, че вече за нищо на света не бих сложила шатра (от тези, които продават в Метро) в двора си. На мъжа ми му увря  главата след третата потрошена от вятъра шатра, за да се убеди, че  трябва да се направи нещо по-стабилно, което и да предпазва от непрекъснатия западняк, който духа при нас.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 12:48 от LidiS

# 85
  • Мнения: 1 494
Аз също много харесвам брезите и върбите- плачещите. Специално брезата не вярвам да 'задуши' площадката. Короната и е доста рехава, дава шарена сянка и е много ефирна. Обаче не съм запозната дали има разновидности в сортовете. Точно срещу нас има детска градина с много брези. От там са ми хубавите впечатления.

# 86
  • Мнения: 764
ZuzyM ,много хубава градинка,браво! Би ли казала какви са дръвчетата в двора и как  и кога си ги засяла?За колко време станаха такива?

# 87
  • Мнения: 3 830
ZuzyM ,много хубава градинка,браво! Би ли казала какви са дръвчетата в двора и как  и кога си ги засяла?За колко време станаха такива?

И на мен ми хареса градинката и особено постройката тип навес в единия край. Става чудесно за барбекю през лятото.

Само да вметна, че ако искаш да си засадиш върбичка в двора, особено плачеща, ти трябва много вода или да си в близост до река или друго. Ако нямат достатъчно вода, върбите загиват.

И аз много харесвам брезичките, страхотно настроение внасят навсякъде, където ги има Peace

# 88
  • Мнения: 301
Някакъв вид туя но каква и продавачите не знаеха.Засадени са преди 3 години,но ги купихме почти по 1 м големи.
Estellia ,та то си е барбекю http://images21.snimka.bg/004314585-big.jpg това са снимки от май месец м.г. сега всичко има по-завършен вид

# 89
  • Мнения: 3 830
Някакъв вид туя но каква и продавачите не знаеха.Засадени са преди 3 години,но ги купихме почти по 1 м големи.
Estellia ,та то си е барбекю http://images21.snimka.bg/004314585-big.jpg това са снимки от май месец м.г. сега всичко има по-завършен вид

Аха, едва сега го видях барбекюто. Чудесно е като идея Peace

Общи условия

Активация на акаунт