Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Здравейте момичета!
Моля ви помогнете. Синът ми е на 9 месеца и от една седмица категорично отказва да пие мляко и вода. Знам от педито, че ни е рано още да отказваме млякото и е добре сутрин и вечер да пие. Дали не е причината в биберона, защото отказва и вода? Иначе с другите храни нямаме проблем. Още сме на 5 дневно хранене, дали пък не трябва да минем на 4 дневно хранене?
Моля ви момичета, ако има някой компетентен по въпроса или му се е случило подобно нещо да пише.
Цитирай

Бургас

Понякога бебетата имат такива кратки периоди на отказване.Опитай след няколко дни пак,но може и всеки ден да предлагаш без да насилваш.Добавяй си АМ в храната,за да си има млечни хранения.
Цитирай

Бургас

Ако мислиш че причината е в биберона,пробвай да го смениш.Ако не иска пак,изчакай ден два и пак му предложи мляко.
Ако даваш нещо друго преди млякото вечер,да не би да го засища и затова да не иска.
Цитирай

Brokenpromiseland

При нас беше същото , е не на 9м, а на 10м.
КОмпенсирах млякото с повече сиренце....търсех алтернатива.
Габи едва преди 2-3 седмици пропи отново мляко...преди това  Sick
Цитирай

София

Смени млякото. Опитай млечните напитки на Нестле с различни добавки (в кутийки по 250 мл)
Цитирай

където не се пуши

смени бибата.моят син също ми прави тия номера и още го прави от време на време.опитах да го оставя на 4 хранения и почна да се събужда нощем.пробвай да го оставиш на 4 ако можеш
Цитирай

Sofia

Не се притеснявай има такива периоди при някой деца.
Цитирай
И ние го отказахме по това време.Спря изведнъж и изобщо не искаше да го види.Реших да премина на кисело,въпреки,че ми се искаше да иэчакам още,но не може без мляко.И сега си продължаваме с киселото мляко,но го ядем с лъжица,не иска с шише.
Цитирай
ami kato ne iska i kiselo i sas lajica lo6o li e 4e nqma gda pie mlqko
toi vob6te ne iska. kakvo moga da mu davam ve4er predi lqgane zada zamesta ve4ernoto qdene??????? 

ами като не иска и кисело и със лъжица лошо ли е че няма да пие мляко
той въобще не иска. какво мога да му давам вечер преди лягане зада заместя вечерното ядене ?????? 

Моля, пишете на кирилица.
« Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 23:42 от Vivi »
Цитирай

София

Колко е голямо бебето ти?
Цитирай
на 8мес. и 10дена. но имали значение като не яде какаво да правя!

Цитирай

София

Не е добре, че не иска мляко, но поне на 8-месечно бебе може да се дадат повече храни, които съдържат мляко.
Може да даваш млечна каша.
Аз правех на Иво млечната супа от детската кухня-с нея вечеря месеци наред. Не признаваше нищо друго.  Crazy (За щастие-беше по-голям от твоето бебе). Прави се с мляко, масло, сирене и кус-кус. Общо взето-съдържа млечни продукти.
Слагай мляко където се сетиш, за да компенсираш това, че не иска да го приема от шише.
Цитирай
да ама той не само не иска от шише но неиска никакво мляко.Нито кисело нито сухо. А савсем обикновенно прясно можели да му дам или е още много рано?
Цитирай

Свищов

когато слагаш в зеленчуковото пюре например или там в друго каквото яде пак ли неиска.
 слагай поо една две мерителни лъжички в пюрето,кисела,попарата,прави млечни каши.пробвай да сложиш в шишето с мляко малко каша или начукана бисквита може да му хареса.преди няколко дни и моя син отказваше да хапва вечер млякото,спрах да давам за няколко дни.вечер му правих супа или каша.преди два дни си прояде пак млякото.предполагам че беше от зъбките.може и при вас да е период.
Цитирай

...на безопасно

Нашият период на отказване на биберона започна от 4 месец и родължи до 9 месец. Кошмар!!!!Чаках я да започне да заспива, вадя бибата и пъхам биберона да цоца мляко. Не щеше детето да цоца и това е....
Мисля,че е от зъбите. На 3 и половина й изби първият.

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора