детските

  • 2 073
  • 32
  •   1
Отговори
от 5 години не получавам детски защото мъжа ми е полицай и го осигуряват на голям доход въпреки че реално той не взима тези пари.Бях чула че вдигат минималния доход на член от сем .на 300лв-дали го приеха

# 1
  • Мнения: 506
тОва само не ми е ясно, нали това са детски -ПАРИЧКИ ЗА ДЕТЕТО, а не за родителя, защо взаймстват от дохода?
И за това, че мъжа ти е осигурен на г.доход-няма парички за детето ти!!!Извинявам се за въпроса, но тогава защо се казват детски когато не са за децата?  newsm78 #2gunfire #Cussing out
п.с. С детските е зле(18лв), а без тях е по-зле!!! Tired

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Мисля че го приеха,а детските стават 25 лв.

# 3
  • Мнения: 4 496
За първо или за всичките деца?

# 4
  • Мнения: 24 467
Закон за ДБ на РБ за 2008 г.:
§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 300 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 25 лв. за всяко дете.
(3) При едновременно раждане от майката на 2 и повече деца помощта по ал. 2 за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера по ал. 2.
(4) Размерът на еднократната помощ при бременност по чл. 5а от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 150 лв.
(5) Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6, ал. 2 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е, както следва:
1. за първо дете - по 250 лв.;
2. за второ дете - по 600 лв.;
3. за трето и всяко следващо дете - по 200 лв.
(6) Размерът на допълнителната еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.
(7) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете до една година по чл. 8, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.

# 5
  • Мнения: 2 960
има въпрос момичета...това ,че не съм си взела еднократната помощ за второ дете ...то е родено март 2007-ма ...означава ли ,че сега ще получа 600 лв.Или нововъведението важи за деца родени през новата година.

# 6
  • Мнения: 24 467
Ти следва да получиш това, което е било в сила към момента на възникване на правото ти.

# 7
  • Мнения: 1 371
има въпрос момичета...това ,че не съм си взела еднократната помощ за второ дете ...то е родено март 2007-ма ...означава ли ,че сега ще получа 600 лв.Или нововъведението важи за деца родени през новата година.
То по-горе е написано, че е само за децата, родени през 2008 г. А и твоите пари за второто са в пощата или по карта преведени. Само трябва да си ги вземеш.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 371
А защо за второ 600 лева, а за трето и повече по 200 лева? Егати, по едно време искаха прираст, сега май ограничават раждаемостта. Не че някой, ако реши няма да си роди, но все пак трябва да има и нещо от държавата. Да си кажеш, ей тая държава мисли за мен, даде ми например 1200 лева за третото.......

# 9
  • Мнения: 24 467
Ми сигурно щото по презумпция болшинството от три и повече детните са от определена група, та може и да искат да влияят не само върху прираста, но и върху съдържанието му.  Crazy Ама по този въпрос можем само да си бистрим предположения.  Laughing
Представяш ли си у махалата-  в един конкубинат всяка година по 600.00 лв. на веднъж и по 100.00 лв. месечна помощ за бебето до навършване на годинката, плюс 25 лв. месечно семейни помощи за деца... Представи си коя група в нашенско ще прирасте най- бързо!

# 10
Ехааа, благодаря за информацията за второ дете - 600лв. Не е зле, тамън ще ми стигнат за раждането. Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 728
Според този новия закон вече с този доход от 300 лв. на член от семейството, влизаме в кръга на имащите право за получаване на детски. Мога ли сега през януари да си подам бележка за доходите от януари до декември 2007? И какви други документи са необходими?

# 12
  • Мнения: 1 371
Ми сигурно щото по презумпция болшинството от три и повече детните са от определена група, та може и да искат да влияят не само върху прираста, но и върху съдържанието му.  Crazy Ама по този въпрос можем само да си бистрим предположения.  Laughing
Представяш ли си у махалата-  в един конкубинат всяка година по 600.00 лв. на веднъж и по 100.00 лв. месечна помощ за бебето до навършване на годинката, плюс 25 лв. месечно семейни помощи за деца... Представи си коя група в нашенско ще прирасте най- бързо!
Семейната професия вече ще е бебеправенето. Не че и сега не го правят, ама тогава по-рядко ще ги виждаме по улиците.
Подозирам,че и сега взимат повече от някоя българка с тези 100 лева на месец + майчинство+25 лева, а сега и 600 лева. Или няма майчинство?
Надявам се при всяка вече да е напът третото.  hahaha Да им е гадно!
Гадно и за нас, че може на моя Алекс съучениците да са му чернички.

# 13
  • Мнения: 24 467
Бе как така "напът", бе? Че само "трето" ли? Че нали требва да плащаме и данъци, за да има справедливо заплащане и за така споменатата от теб професия!
Няма майчинство, тези групи рядко работят по трудов договор, затова имат по 100.00 лв. помощи до 1 годинка на детето. То пък и "майчинство" допълнително ли да им плащам! Баси, тогава би трябвало да работим по 16 часа дневно.

# 14
  • Мнения: 2 531
А защо за второ 600 лева, а за трето и повече по 200 лева? Егати, по едно време искаха прираст, сега май ограничават раждаемостта. Не че някой, ако реши няма да си роди, но все пак трябва да има и нещо от държавата. Да си кажеш, ей тая държава мисли за мен, даде ми например 1200 лева за третото.......
Според мен е заради циганите... а тези 600 лв. за второ дете са си чисто стимулиране на раждаемостта! Циганин с 1 дете няма, но все по рядко станаха българите решили се на второ / да не говорим такива като мен с 3-то/  Така че майките с 1 дете: давайте по смело с бебеправенето , да не променят закона догодина да испуснете тези 600 лв! Joy
А анкетата е нещо много неясна и  объркана!

Общи условия

Активация на акаунт