«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒом

ƒом

13 826 членове ¬ключете се
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-31 от 31 отговора

далече от «латото на лел€ ;(

ћнени€: 2 591
б€х чула такова нещо и затова сондирам мнение  Rolling Eyes

проблемът е следни€т: нашата кухн€ е северна и в момента не се отопл€ва, съответно хладилникът ни (с малко фризерче / камерка) към него е там, но днес с учудване забел€захме, че месото във фризера не е много дълбоко замразено newsm78 н€кой има ли такъв проблем  newsm78

хладилникът е »ндезит и ако не се лъжа май не му е изтекла още гаранци€та
÷итирай

ћнени€: 20
 олкото по-студено е толкова по ефективно работи хладилника.

¬ общи линии принципа на действие на хладилниците е следни€ вземат топлината от вътре и € изкарват на вън за това от зад решетката се нагр€ва и колкото по-бързо изстива решетката толкова по-малко енерги€ използва хладилникът, за да пренас€ топлината от вътре на вън.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 069
—векърва ми се оплакваше преди години, че в студената кухн€ през зимата хладилника им изключвал и не искал да работи. Ќе помн€ какъв модел беше, но имаше доста дълъг стаж при т€х.  упиха си нов и вече н€мат проблеми.
÷итирай

ѕрез девет форума в десети

ћнени€: 7 262
„увала съм, да, от хора, които си б€ха купували хладилници втора употреба. ќказа се, че били произведени за арабски€ пазар и при температури под 0 градуса просто не работеха.  newsm78
¬ижте ваши€т да не излезе н€какъв такъв, предназначен за топли страни.
÷итирай

наши€т е нов и не беше от евтините Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 3 088
“ези дни ще освобождавам м€сто в наши€ фризер, защото на свекъра му омръзна да пали печка в кухн€та само, защото иначе хладилникът спира да работи и ще прехвърл€т нещата от камерата им при нас. “.е. когато е топло хладилникът си работи добре /не е стар или втора употреба/, но когато е студено - отказва.
÷итирай

ѕрез девет форума в десети

ћнени€: 7 262
≈, да, но това не му пречи да е нагласен да работи само при високи температури. Ќе знам дали това не може да се регулира от техник, защо не попитате в сервиза?  newsm78
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 7 886
ўо не си прочетете упътвани€та към хладилниците? ћо€ е втора употреба, но на чистак-бърсак нови€ ми фризер, на два месеца е само, си пише, че под 15грд не работи добре и почва да се размраз€ва.  ’ладилниците са предназначени за стайна температура, не за ескимоски услови€ Mr. Green
÷итирай

в полите на ¬итоша, родом от долината на ћарица

ћнени€: 822
Ќа нас ни се случи подобно нещо в една хижа. ќтиваме там през зимата, а хладилниците не работ€т newsm78 ј ние си носим €дене и пиене... ѕосле като погледнахме температурата в помещението и т€ беше под 0 градуса Shocked явно повечето хладилници не могат да работ€т при много ниски температури. ѕък и защо ти е да работи хладилник, който поддържа 4 градуса, ако в ста€та е 0 градуса Laughing
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 957
«а да работи хладилника температурата в ста€та тр€бва да е над 4градуса, т.е. над тази,ко€то е зададена да е в него. »наче автоматично изключва. ј обикновено когато е с малка камера н€ма отделен компресор за не€ и камерата също изключва. ” родителите ми е така-без парно са,не се отопл€ва кухн€та и когато е много студено навън хладилникът изключва. —ъответно, онзиден, майка ми му пуска печка помалко за да го стопли. 35 ћиналата година е купен хладилникът и още първата зима викнаха техник за това- той им го е об€снил.
÷итирай

ћнени€: 1 304
¬сички съвременни хладилници са така. ћисл€ че под 10 градуса спират да работ€т.
≈динствено Ћибхер имат копче, което като се натисне работи при вс€какви услови€, но и то май не е за посто€нна употреба а само инцидентно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 957
Ќа родителите ми е Ћибхер, с 2 компресора, но пак му топл€т  Party
÷итирай

BG

ћнени€: 1 666
schneee, да чувала съм. “очно за »ндезит - на мои познати им се наложи да го премест€т в отопл€ема ста€ - струваше им се абсурдно, но това беше решението.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 133
ƒа, родителите ми имат ¬еко - наскоро купен (като нов), и зимата го мест€т в отопл€емата ста€ за да работи.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 7 954
Ќаши€т е на терасата/остъклена/ с посто€нно отворен прозорец и не е спирал,а “ там тези дни беше 0 градуса.
÷итирай

ћнени€: 480
—рам не срам признавам си без бой Wink-ние също имаме такъв хладилник-,,—найге''-гол€м хладилник с малък фризер  в долната част с общ двигател. огато , за пръв път преди години в  една студена зима между  оледа и Ќова година, отказа да работи  €ко се б€хме шашнали.» макар ,че в къщи сме все електроспециалисти, а един хладилник не е нещо сложно ,викахме майстор и той каза ,че температурата при ,ко€то работели тези хладилници била между 10-15 и 30 градуса.» ние специално за него  включваме  отопление в кухн€та,защото много повече ни затрудн€ва да го разкарваме от ста€ в ста€, за да не му е студено Wink Wink.—ега разбирам ,че и по- нови хладилници, и по-добри като марка от наши€т работ€т на същи€ прицип Smileƒобре ,че студените дни не са толкова много
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 783
ƒа тр€бва темп да е над 10 градуса, иначе новите хладилници спират да работ€т. ѕри€тели така изхвърлиха половин прасе от един спр€л фризер..
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 584
ƒобре, а какъв е проблемът, ако хладилникът се самоизключва при много ниски температури? јко околната температура е , да кажем, 3 градуса, не мисл€, че храната ще се развали ; а ще се реализира и н€каква икономи€ на ток... ѕросто разсъждавам, може би това е търсен ефект, а не дефект  Wink
ѕ.ѕ. «а фризерите не мога да си об€сн€ обаче  Thinking
÷итирай

в интерес на истината в събота през нощта температурите тук б€ха паднали до -23 градуса...   #Crazy кухн€та е и с вътрешна, и с външна изолаци€, но просто не се отопл€ва, така че със сигурност температурите там са били минусови Rolling Eyes сега вече са положителни, ще наблюдавам зорко хладилника, че имаме доста месо във фризерчето Rolling Eyes

еми т€ новата техника е направена за човешки услови€ - кой може да си представи, че хората си отопл€ват една стаичка само #2gunfire то не е нормално (п.с. мислим да слагаме парно догодина живот и здраве)
÷итирай

—офи€/—вета на ƒиска

ћнени€: 3 832
ўо не си прочетете упътвани€та към хладилниците? ћо€ е втора употреба, но на чистак-бърсак нови€ ми фризер, на два месеца е само, си пише, че под 15грд не работи добре и почва да се размраз€ва.  ’ладилниците са предназначени за стайна температура, не за ескимоски услови€ Mr. Green

Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 666
¬ упътването на хладилника на свекърите си пише, че работи над 16 градуса. ’ладилника е ѕолар.
«а наши€ не съм чела задълбочено какво пише, но ние отопл€ваме навс€къде така или иначе.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 7 886
¬ упътването на хладилника на свекърите си пише, че работи над 16 градуса. ’ладилника е ѕолар.
«а наши€ не съм чела задълбочено какво пише, но ние отопл€ваме навс€къде така или иначе.
јми ако отидете н€къде за една седмица? —ега по празниците оставих всички климатици да работ€т на 17 грд за да н€ма поражени€ във фризера и фризера на хладилника. јко не б€х прочела упътването щеше да има сбогом телешко, сбогом свинско, сбогом друго каквото има. » здравей гол€мо чистене на вмирисано месо Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 666
....
«а отиването н€къде - от твоите уста в Ѕожиите уши! Praynig  Laughing
Ќо иначе дори и за повече време да ни н€ма, вкъщи конкретно, е много топло и пак ще си работи без проблем. јко пък е много люта зима мога да остав€ парното на 1 например.
÷итирай

ћнени€: 3 514
ѕо принцип всички ел.уреди си имат минимална температура, под ко€то спират. «а наши€ не съм чела конкретно каква е, но щом за пералн€та е 5 градуса едва ли за хладилник ще е по малко...
÷итирай

¬арна

ћнени€: 881
ѕреди 10 дни за малко да си куп€ нов хладилник  Crazy » мо€т спр€, защото в кухн€та ми е 5-6 градуса и си помислих, че се  е развалил  Twisted Evil
ƒокато търсех друг с транспортни дефекти - един майстор ми каза да му  пусна малко духалката или сешоар, за да се стопли  Shocked
“ръгна де, но се чуд€ дали н€ма да изхаб€ повече ток, докато го топл€ /сутрин и вечер Laughing/ отколкото е цената на месото вътре  newsm78 Rolling Eyes
ћо€т е —илтал с камера и не побира кой знае колко неща...

Ѕожееее, дожив€х да топл€ и хладилника  ooooh! Laughing
—ега и пералн€та ако спре при 5-6 градуса - отивам да живе€ в топлите страни  Crazy
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 782
Peace

» още едно  Peace от мен.
Ќормалната раб. температура на този вид техника е не по-малко от 15 градуса.
јко хладилника не е в ста€ с поне такава “, дори да е гаранционен, н€ма да ви призна€т гаранци€та.
ј не работ€т в студени помещени€, защото околната “ става = на 3-4 градуса и уреда "не вижда" смисъл да се включва.

» за жалост и аз си държа хладилника в студената кухн€ и ще ми се наложи да го преместим на топличко, че фризерната част започна да не замраз€ва. Ќо поне имам хл. техник под ръка, та си позвол€вам все още да отлагам местенето.  Blush
÷итирай

» за жалост и аз си държа хладилника в студената кухн€ и ще ми се наложи да го преместим на топличко, че фризерната част започна да не замраз€ва. Ќо поне имам хл. техник под ръка, та си позвол€вам все още да отлагам местенето.  Blush

аз н€мам, но разчитам, че ще се затопли Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 229
ћо€т огромен античен хладилник седи на остъклен балкон и н€ма никакви проблеми с температурата. —помн€м си една зима преди две години май беше, температурите трайно б€ха под -10, олиото на балкона приличаше на мед, сокчетата в стъклени шишенца б€ха станали на плодов сладолед, а той си работеше без проблем. явно е производство за северните страни. “ой си е и ’ускварна, де.

ѕък аз се б€х засилила да го смен€м  ooooh! Ќ€ма да топл€ балкон заради хладилник, пък. Ќикаква см€на.
÷итирай

ћнени€: 4 923
ћо€т огромен античен хладилник седи на остъклен балкон и н€ма никакви проблеми с температурата. —помн€м си една зима преди две години май беше, температурите трайно б€ха под -10, олиото на балкона приличаше на мед, сокчетата в стъклени шишенца б€ха станали на плодов сладолед, а той си работеше без проблем. явно е производство за северните страни. “ой си е и ’ускварна, де.

...

Ќормално, едно време техниката се правеше, за да се ползва за ц€л живот - веднага давам пример с пералн€ ј≈√`76 г., ко€то още работи. ƒа не говорим за руското производство - имам една сокоизстисквачка, ко€то също ми е връстничка горе-долу.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 8 384
ƒобре де, аз друго не мога да разбера. —лед като имате остъклени балкони и кухни, в които живе€т бели мечки, за какъв д€вол ви е хладилника изобщо Rolling Eyes »зключвате го, изчиствате го и го остав€те за напролет Smile ј при нула градуса температура в ста€та, нищо н€ма да ви се развали със сигурност Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 466
Да, и нашия хладилник до скоро беше Индезит и трябваше да му е топличко за да работи. В последствие се развали и си купихме нов. Не съм чела в упътването , но всички техници казват, че трябва температурата да е над 10-15 градуса. Явно всички нови хладилници ги правят така, което е жалко. Ами ако ни няма и се отопляваме на ток, трябва да оставим печките включени или всичко , което е в камерата да се размрази до хвърляне  Rolling Eyes Честно казано моите наблюдения са, че старата техника е много по-качествена. Например на дядо ми , който живее на село, хладилника се намира в салона на къщата, където изобщо не се отоплява, но нали е стара руска марка работи безпроблемно.

belinda , проблемът е, че освен това, което е в хладилника има продукти и в камерата или фризера, които няма как да ги държиш дълбоко замръзени в стаята.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 782
с пералн€ ј≈√`76 г., ко€то още работи.

’ората си перат все още и с ѕ≈–Ћј 73... да, да... точно така. ѕроизводство '73година. » като ги отвориш, отвътре са като чисто нови.
—ъвременната хладилна техника изисква “=10 или 15 градуса. ѕросто така са направени, а не че са калпави... т.е, те са си калпави, щото са съвременни, но.... какъв ви/ми е избораът?  newsm78

Ѕелинда, veri те е "светнала".  Flutter
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-31 от 31 отговора