Пак за бабините деветини.

  • 10 296
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 508
Моята дъщеря  като малка, никога не съм я лекувала с антибиотик. Преди една година се наложи да пие такъв.Тя вече е на 25год. Лекувала съм я винаги по бабешки. Но е една здрава българка.

Ами хубаво, че не се е налагало, ако се беше разболяла от някакво бактериално заболяване, нямаше да може да се размине без него. Иначе и моето дете не е пило антибиотик, но и с бабешки дивотии не е лекувана  Simple Smile

Dona, шипките например малко хора знаят как да приготвят, повечето ги варят и си мислят, че правят нещо, от друга страна, витамин Ц-то можеш да си го приемеш и с 1-2 плодчета  Peace

# 16
  • Мнения: 292
Чувала съм за мас със аспирин,че не трябва да се разтрива бебето защото изтънявали костите.Майка ни каза,че едно време само с такова ме е разтривала newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 360
Единственият съвет, който получих навремето от свекърва ми и то случайно, е за чайчето с джоджен против повръщане и разстройство при бебета и малки деца. След консултация със справочна литература относно дозировка и технология на запарка, лично се убедих, че действа. И съм й благодарна, че ако не беше тя, щях да се мъча да го тъпча с гадната Смекта.

а ако беше се консултирала с някой съвременен лекар, щеше да откриеш с изненада, че вече медицината не препоръчва средства за спиране на диария и повръщане, освен в много тежки случаи на обезводняване - та дори и тогава.

# 18
  • Мнения: 3 376

а ако беше се консултирала с някой съвременен лекар, щеше да откриеш с изненада, че вече медицината не препоръчва средства за спиране на диария и повръщане, освен в много тежки случаи на обезводняване - та дори и тогава.

А ,това е интересно!Защо е така?За да може да се изчисти организма ли?

# 19
  • Мнения: 25 599

а ако беше се консултирала с някой съвременен лекар, щеше да откриеш с изненада, че вече медицината не препоръчва средства за спиране на диария и повръщане, освен в много тежки случаи на обезводняване - та дори и тогава.

Позволи ми да се усъмня в твърдението ти! В противен случай нямаше да е пълно в болниците с деца на системи именно заради обезводняване.
Да не говорим, че преди 14 години въпросният съвременен лекар най-вероятно е бил пъпчив тийнейджър.  Mr. Green

Чудя се още, как според съвременните майки билковото чайче е бабина деветина, а същата билка, но купена под формата на таблетки или сиропче от аптеката, е много полезна? Цената ли определя лечебната сила, опаковката ли, модата ли?  newsm78

# 20
  • Мнения: 220
айде някой да ме оспори, че с оцет и с мокър чаршаф не се сваля температура...

п.п. приказвате като че ли половината от нас, да не казвам 100 %, не са били мазани със свинска мас едно време, а само с козметика Бюбхен....

# 21
  • Мнения: 2 587

Чудя се още, как според съвременните майки билковото чайче е бабина деветина, а същата билка, но купена под формата на таблетки или сиропче от аптеката, е много полезна? Цената ли определя лечебната сила, опаковката ли, модата ли?  newsm78


С темата нямах впредвид точно билковият чай.
Не исках и отговори от сорта на "Оцета сваля температура,знам го от личен опит".
Защото и моят мъж е гледан с разтривки и мацан с гадости,които са помагали за момента и затова сега доста от болестите му са хронични,понеже само са подтискани,но не и лекувани.Личен опит!
Търсех отговори от сорта "Оцета сваля температура понеже прониква през кожата стига до температурните молекули и ги унищожава"(Супер глупост написах,но исках само да посоча пример  Grinning) или "Оцета вреди с това че ако е чист може да изгори кожата"

# 22
  • Мнения: 15 198
Оцета сваля температурата. Панадола сваля температурата. И двете не лекуват причината, и двете неправилно приложени дават последствия.
Ако намажеш бебето с чист качествен зехтин, получаваш ефекта на бебешкото олио.
В "бабините рецепти" има много полезни и ефективни, но при прилагането просто трябва да се внимава.

# 23
  • Мнения: 337
Да се включа и аз, склонна съм да опитам винаги преди да прибегна към антибиотика, защото от личен опит знам, че помагат.
Не казвам винаги, зависи от тежеста на заболяването, но аз се лекувах 3 нощи с тази въпросна рецепта с мед. Не е приятно, но така кашлях, че не можех да си поема дъх и изплаших всички около мен. Успоредно с това и инхалаций вечер. Не ги подценявайте тези рецепти. Хората са се лекували така, много преди да познаваме лекарствата и са имали успех! Peace

# 24
  • Мнения: 274
айде някой да ме оспори, че с оцет и с мокър чаршаф не се сваля температура...

п.п. приказвате като че ли половината от нас, да не казвам 100 %, не са били мазани със свинска мас едно време, а само с козметика Бюбхен....
Да, и аз, следвайки този светъл пример, намазах дъщеря си с мас, и то домашна, "премита" през девет води...ела да видиш после как се лекува обрив по цялото тяло.
Иначе за компресите с ракия и памуци със същата в ушите и носа.....прилагам ги само на себе си и половинката, няма нужда да тероризирам децата си по този начин.

# 25
  • Мнения: 3 423
От народна медицина до бабини деветини
разликата е като от народна музика до чалга.
Чалгата е болестно състояние.

# 26
  • Мнения: 274
От народна медицина до бабини деветини
разликата е като от народна музика до чалга.
Чалгата е болестно състояние.
Има логика. На мен ми звучи като "бабина деветина" поверието, че ако прескочиш въже или нещо подобно по време на бременността си, детето ще се роди с усукана около врата пъпна връв, примерно..... Иначе другото си е народна медина, вярно.

# 27
  • Мнения: 46 508
Бъркате някои неща. Охлаждането при висока Т, си е охлаждане, дали ще е с чаршаф с оцет, с вода или хладка вана, не иде от бабите ви, както и мазането с преварен зехтин, отворете някоя стара книга за отглеждане на бебета и ще видите, че точно той се препоръчва, но от лекарите. А това, че те са го дочули от някъде, не го прави бабина деветина  Peace

... Чудя се още, как според съвременните майки билковото чайче е бабина деветина, а същата билка, но купена под формата на таблетки или сиропче от аптеката, е много полезна? Цената ли определя лечебната сила, опаковката ли, модата ли?  newsm78


Аз  предпочитам да си ги набавя от сурови пловоде. Пък и повечето баби, които дават чайчета, нищо не правят, защото ги дават  сварени (а не запарени).

# 28
  • Мнения: 14 654
Някои билки се варят, други се запарват, от трети се прави извлек или настойка, други се сушат и счукват на прашец- зависи за какво ще ги използваш. Примерно чай от босилек и мащерка действа добре за отхрачване и няма връзка със суровите плодове. А сушен тютюн върху раната спира кръвотечението. Крем от невен пък действа антисептично. Знам една смес от няколко билки, която действа прекрасно при камъни в бъбреците- спасила е човек от операция. Билкарството не е бабина деветина.

# 29
  • Мнения: 46 508
За мен Е, опит просто, нищо лично Peace

Общи условия

Активация на акаунт