(непълна)Енциклопедия на кино-клишетата

  • 4 835
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 513
- Ш -
Шофиране
Когато главният герой шофира, ако до него има спътник, то шофьорът задължително води половинчасови разговори/спорове със спътника/цата си, гледайки точно в него/нея и само от време на време поглежда пътя пред себе си. Воланът също се врътва веднъж на един час, колкото да не забравим, че са в кола. Докато шофира, понякога жестикулира и с двете ръце.

# 46
  • Мнения: 2 865
Чудеса на техниката: С помощта на компютъра полицаите винаги получават супер детайлен образ на заподозрения, без значение с каква камера, резолюция, под какъв ъгъл и от какво разстояние е заснет.

# 47
  • Мнения: 740
-Т-

Такси.

За където и да хване такси филмовия герой, сумата която трябва да заплати е точно толкова, колкото пари има в джоба си.
Качва се мигновено на "случайно" минаващо такси, казва произволен адрес, таксито пристига, героя бърка в джоба си, вади съдържанието му /2-3-5 банкноти с неизвестна номиналност/  и това е точно сметката, която трябва да плати и никога, ама абсолютно никога не се и замисля за ресто.

-Б-

Бебе

Всички филмови бебета се раждат огромни - обикновено със средните размери на двумесечно бебе - при това чистички, с идеално оформена глава, суха косичка и прекрасни големи очи.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 14:45 от Simma

# 48
  • Мнения: 2 254
Не знам дали копирате отнякъде или творите, ама току-що ми хрумна още едно клише:
Първата ми публикация в темата е копирана.Аз съм си признала без бой.После приканям да се твори....като гледам включилите се,сигурна съм(99 % някъде  Wink),че е авторско.

# 49
  • Мнения: 4 513
-Б-

Бебе

Всички филмови бебета се раждат огромни - обикновено със средните размери на двумесечно бебе - при това чистички, с идеално оформена глава, суха косичка и прекрасни големи очи.
И едни пухкави, пухкави... И гледат едно умно и се усмихват, а-ха да кажат "мамо". Обаче си мисля, че може да има закон, с който да се защитават новородени бебета и да се забранява снимането им във филми, знам ли... Thinking

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
-Б-

Бебе

Всички филмови бебета се раждат огромни - обикновено със средните размери на двумесечно бебе - при това чистички, с идеално оформена глава, суха косичка и прекрасни големи очи.
И едни пухкави, пухкави... И гледат едно умно и се усмихват, а-ха да кажат "мамо". Обаче си мисля, че може да има закон, с който да се защитават новородени бебета и да се забранява снимането им във филми, знам ли... Thinking

По този повод се сетих....
-Д-
Деца

Винаги заспиват като с магическа пръчка веднага, след загасването на лампата без плач, без нищо(или най-малкото родителите забравят за тях до другия ден). В по-лошия случай заспиват, докато им четат приказки.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Малки деца
Малките деца по филмите са изключително умни и зрели, разговарят като възрастни. Влизат в положение на родителите си, най-вече разведените или самотни такива. Дори им дават мъдри съвети, които ако родителят не изпълни,  абсолютно винаги се оказва че е сгрешил. Освен това в повечето случаи са мили, възпитани и послушни (освен ако ролята не е на беладжия). И това дори 4-5 годишните.

п.п. аз самата не съм майка, ако наистина малките деца са наистина такива моля за извинение  bouquet

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
- С -
Смотаняци
Делят се на 2 вида
1 вид - такива които не търпят промяна - с видими недъзи, слаби, грозни, с очила - определено не чукат мадамата
2 вид - такива които търпят промяна - леко грозновато нагласени с дълги пуловери, очила, прическа от 63г ... в развитето на филма се пооправят, и забиват мадамата (в повечето случаи най-хубавата мома)

# 53
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Малки деца
Малките деца по филмите са изключително умни и зрели, разговарят като възрастни. Влизат в положение на родителите си, най-вече разведените или самотни такива. Дори им дават мъдри съвети, които ако родителят не изпълни,  абсолютно винаги се оказва че е сгрешил. Освен това в повечето случаи са мили, възпитани и послушни (освен ако ролята не е на беладжия). И това дори 4-5 годишните.

п.п. аз самата не съм майка, ако наистина малките деца са наистина такива моля за извинение  bouquet

В общия случай не е така.

# 54
  • Мнения: 2 254
Мда...в тоя дух и
_С_

Смотанячки
 Главната героиня е смотанка,най-добрата приятелка е на красавеца от филма.Помага му да забие топ клакьорката на випуска,като вечер тихичко въздиша по него,и се моли на де що знае богове,да я погледне по друг начин утре.
 Красавецът в края на филма е прозрял,че Мис Випуск е празноглава,студена като лед използвачка.И за 30 сек.на фона на сълзлив хит си припомня всички моменти със смотанячката,която ако се понареши и преоблече,си е къде по-готина мадама от клакьорката.При това и точна.Пък и най-добрата му приятелка,която винаги е била до него,и да,винаги го е обичала.Как не е забелязал до сега......
  

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ц
Целувката! Ама не просто целувка по време на филма, а оная - последната. Когато героите са преживели какво ли не докато разберат, че са родени един за друг. Или когато успеят да надхитрях и избият цял взвод гадове. Точно преди да тръгнат финалните надписи те се целуват. Винаги на публично място и винаги пред огромна публика. Която е толкова възхитена от щастливия завършек, че в един глас възкликва "ооооооооооооо" и се просълзява от умиление, дори и полицаите които по някакъв повод са там.

# 56
  • Мнения: 1 436
- Т -

Телефонни номера - разбира се, всеки знае наизуст телефонния номер на Пентагона, ЦРУ, ФБР или корейския парламент. Също така, на тези места не са чували за секретарки - когато нашия се обади в Белия дом, задължително вдига ако не президента или първата дама, то поне съветника по въпросите на държавна сигурност.

- У -

Убежище - убежището на злодея може да е огромен замък охраняван от 300 бивши барети, лазерни лъчи, камери и тем подобни чудеса на техниката, но винаги има малко прозорче, през което готвачът изхвърля картофените обелки и откъдето добрия може да се промъкне незабелязан.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 19:23 от Juturna

# 57
  • Мнения: 2 254
Хихи,верно бе,и всички номера са 555-....хихии

# 58
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хихи,верно бе,и всички номера са 555-....хихии


Еее, не може да рискуват да кажат някой реален телефон. Тук поне има логика.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 783
-Ч-
Чернокожите

Това са партньрите на главния герой- детектив. Винаги умират или поне са тежко ранени, но силни духом.

Това са и тесногръдите висшестоящи полицаи, трудно издигнали се в условията на прикрит расизъм и нямащи желание да се провалят. В последния момент се вразумяват.

-С-
 
Съпругата на главния герой- детектив. Винаги са на ръба на търпението си и го карат да си смени работата. По някое време взимат децата и заминават при майка /сестра, приятелка/. но и се връщат в края на филма.

Общи условия

Активация на акаунт