На кино

  • 1 671
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 250
Ходили ли сте скоро на кино?
Препоръчайте някой добър филм

# 1
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
I am a legend с Уил Смит.

# 2
  • Мнения: 1 371
  • Съкровището: книгата на тайните/National Treasure: Book of Secrets.
  • Златния компас/ tHe golden compass
  • Az съм легенда/I am legend

# 3
  • Мнения: 181
Аз по-скоро отправям предупреждение: да не ви хрумва да отидете на "Лабиринта на фавна" с дете, бременна или в тежко емоционално състояние  #2gunfire #2gunfire #2gunfire то бива бива европейско кино ама това ме потресе. Никога повече на испански филм  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 146
Аз по-скоро отправям предупреждение: да не ви хрумва да отидете на "Лабиринта на фавна" с дете, бременна или в тежко емоционално състояние  #2gunfire #2gunfire #2gunfire то бива бива европейско кино ама това ме потресе. Никога повече на испански филм  Crossing Arms

Аз точно си го свалих от нета Лабиринта... харесаха ми рекламите... Иначе на кино скоро гледах Омагьосана. По възможност да се гледа вкъщи - не си струва парите.

# 5
  • Мнения: 487
Преди няколко дни на "Рататуи" детски филм анимация,много ни хареса! baby_neutral

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Последно гледах "Изкупление".
Прекрасен филм Peace

# 7
  • Мнения: 196
Аз по-скоро отправям предупреждение: да не ви хрумва да отидете на "Лабиринта на фавна" с дете, бременна или в тежко емоционално състояние  #2gunfire #2gunfire #2gunfire то бива бива европейско кино ама това ме потресе. Никога повече на испански филм  Crossing Arms

Перфектен филм! Бих го препоръчала на всеки вече излязъл от пубертета.
Един от много малкото стойностни филми по кината за последните няколко месеца.

# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
pan's labyrinth го гледах миналото лято, още като се появи по сървърите - невероятен филм, наистина малко брутален на места, но страхотна приказка за възрастни. Peace
сега се точа за суини тод с моя любимец джони деп. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 347
И аз ходих на "Съкровището", ами не е лошо филмчето, но определено първата част ми хареса повече.Ходихме и на "Пришълците срещу хищника" (бях с изцяло с мъжка компания и след изключително дълго и изтощително гласуване в крайна сметка ми се наложи да го гледам), какво да ви кажа заслужава си само заради ефектите, иначе много кръв, много смърт, въобще доста брутална е тази част и като цяло идеята много се изчерпа.

# 10
  • Мнения: 181
Перфектен филм! Бих го препоръчала на всеки вече излязъл от пубертета.
Един от много малкото стойностни филми по кината за последните няколко месеца.

Смяташ ли, че убийството на дете е подходящо изразно средство за да предадеш своето послание? Или пък кървавите крака на раждаща майка? Я го сравни с "Живота е хубав" с Роберто Бенини. Каква е идеята на двата филма и как е предадена, а?

# 11
  • Мнения: 196
Перфектен филм! Бих го препоръчала на всеки вече излязъл от пубертета.
Един от много малкото стойностни филми по кината за последните няколко месеца.

Смяташ ли, че убийството на дете е подходящо изразно средство за да предадеш своето послание? Или пък кървавите крака на раждаща майка? Я го сравни с "Живота е хубав" с Роберто Бенини. Каква е идеята на двата филма и как е предадена, а?

Какво им е на краката? И какво общо има Бенини?
Дай да сравняваме ябълки и пирони сега, що за глупости...

# 12
  • Мнения: 3 271
Какво ви харесва в "Лабиринта.." наистина?!?! Не се заяждам, обяснете ми, моля ви  Praynig
По-лошо загубени 2 часа не бях имала от мнооого време. Добре, че го гледах у дома.
Не видях идея особена, не беше приказка или фентази, беше абсолютно безмислено брутален и графичен.... Ако основната идея е да разкажат за безчинствата на определени хора, има си начини (тип Време разделно примерно). Това нещо не можах да го схвана и още умувам защо оценката му е 8.5  ooooh!

# 13
  • Мнения: 196
Този филм е станал класика в момента на създаването си. Многопластов е и по смисъл, и по начин на предаване на идеята. Като всяка класическа творба, той може да бъде изучаван и интерпретиран до безкрайност.

Самият факт, че филмът буди толкова дискусии и противоречиви мнения, говори за неговата изключителност. Нормално е да не се хареса на всеки и да не бъде разбран от всеки, както примерно, Достоевски би бил труден за определена част от четящите хора. Обаче, това че Достоевски е класик, е безспорен факт, нали така?  Wink

Режисьорът Гийермо дел Торо е голям почитател на творчеството на Гоя. Филмът е създаден в стил Гоя, чудовищата са стил Гоя, дори начинът на отразяване на реалността на войната е стил Гоя. Самият Гоя да беше правил филма, той може би пак нямаше да го направи толкова "Гоя-стил".

Има доста моменти, върху които би могло да се поразсъждава, но аз все пак не съм кинокритик.

Последно бих казала, че европейското кино си остава европейско кино - американците ще ме извиняват, но колкото и да се пънат, такива шедьоври няма да създават още дълго.

----

По-лошо загубени 2 часа не бях имала от мнооого време.

За мен фаворит-2007 в това отношение е Г.О.Р.А. Гледах го и на кино отгоре на всичкото - видя ми се кошмарно тъп и бездарен.  no

# 14
  • Мнения: 3 271
Това всичкото ми е ясно като идея, но не ми дава информация. Не искам да влизаш в ролята на кинокритик. Просто те моля, ако ти се иска, поразсъждавай поне върху един от пластовете. Може да си отворим отделна тема даже. Защото ми е адски странно, когато толкова силно НЕ харесам нещо, което много други хора намират за изключително.

Общи условия

Активация на акаунт