Програма за усвояване на десетопръстната система за писане?

  • 18 182
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 412
Някой може ли да ме насочи към изпробвана такава програма. В нета има много, но по-добре ще е да се захвана с "препоръчана" такава.

# 1
  • Мнения: 11 747
и аз няма да е лошо да видя

# 2
  • Мнения: 1 312
Сори,ама Запис.
И мен ме вълнува.
Доскоро траках с един пръст,сега вече с два bowuu
Ако мога да ги размърдам всичките ще бъда доволна.

# 3
  • Мнения: 8 999
Мога да ти кажа кой пръст за кои букви отговаря, но основното е мноооого упражнения. Аз ходих на курс - три месеца по три пъти седмично. Започва се с буквите, които се пишат с показалците, после със средния пръст, безименния и накрая кутрето и палеца. Можеш и сама да си измисляш комбинации, докато накрая автоматизираш всяко движение.

# 4
# 5
  • Мнения: 212
Програмата която Verdad е дала е много добра. Аз съм се учил с нея. Впрочем тя е единствената с която можеш да се учиш на 10 пръста на БДС и е безплатна. В нета има хиляди програми но те са за 10 пръста на латиница.

# 6
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А тези които използват ВР и клавиатурата им е само с латински букви  newsm78

# 7
  • Мнения: 113
а може ли някой да даде такава програма и за латиница  Rolling Eyes
ще съм му много благодарна   bouquet

# 8
  • Мнения: 212
а може ли някой да даде такава програма и за латиница  Rolling Eyes
ще съм му много благодарна   bouquet
Горната програма става и за латиница.

# 9
  • Мнения: 113
да, свалих я  и тя тръгна на латиница  Hug
много благодаря   bouquet

може би ще е проблем да я подкарам на кирилица  Rolling Eyes, но така или иначе за това нямам проблем
мерси още веднъж

# 10
  • Мнения: 4 585


Ух, голям дерт ми е. Но преди 30 г. в армия, членка на Варшавския договор,
изучавах работа на телеграфен апарат СТА-2М, нареден, естествено по ГОСТ.
И сега придобитите ми навици ми пречат. Бях достигнал скорости на нормално бързо
говорещ човек.
Сега единствения ми шанс е да си конструирам такава клавиатура, или,
ако е възможно, програмно да ми се преподреди. Ужас.

# 11
  • Мнения: 212
Ух, голям дерт ми е. Но преди 30 г. в армия, членка на Варшавския договор,
изучавах работа на телеграфен апарат СТА-2М, нареден, естествено по ГОСТ.
И сега придобитите ми навици ми пречат. Бях достигнал скорости на нормално бързо
говорещ човек.
Сега единствения ми шанс е да си конструирам такава клавиатура, или,
ако е възможно, програмно да ми се преподреди. Ужас.

ГОСТ е най-великия стандарт в света. Колко съм му се прекланял. БДС ряпа да яде в сравнение с него Simple Smile

# 12
  • Мнения: 11 747
при мен нещо не се получава newsm78
 с какво се отваря тази програма, аз май го нямам

# 13
  • Мнения: 354
Ух, голям дерт ми е. Но преди 30 г. в армия, членка на Варшавския договор,
изучавах работа на телеграфен апарат СТА-2М, нареден, естествено по ГОСТ.
И сега придобитите ми навици ми пречат. Бях достигнал скорости на нормално бързо
говорещ човек.
Сега единствения ми шанс е да си конструирам такава клавиатура, или,
ако е възможно, програмно да ми се преподреди. Ужас.

ГОСТ е най-великия стандарт в света. Колко съм му се прекланял. БДС ряпа да яде в сравнение с него Simple Smile
Обяснете за невежите(визирам себе си) - какво е ГОСТ?

# 14
  • София
  • Мнения: 163
ГОСТ е стандарта на СССР

# 15
  • Мнения: 412
И аз изтеглих тази Стамина, но ще имам голям проблем, защото пиша на фонетичната, а ми се иска да се науча да пиша на БДС.

# 16
  • Мнения: 11 747
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ух, голям дерт ми е. Но преди 30 г. в армия, членка на Варшавския договор,
изучавах работа на телеграфен апарат СТА-2М, нареден, естествено по ГОСТ.
И сега придобитите ми навици ми пречат. Бях достигнал скорости на нормално бързо
говорещ човек.
Сега единствения ми шанс е да си конструирам такава клавиатура, или,
ако е възможно, програмно да ми се преподреди. Ужас.

ГОСТ е най-великия стандарт в света. Колко съм му се прекланял. БДС ряпа да яде в сравнение с него Simple Smile


Сигурно имаш причина да го твърдиш, но аз просто не мога да си го представя. При БДС буквите са подредени просто гениално. Чудно ми е с какво ще да е характерно това нещо, пред което БДС да яде ряпа   newsm78  Ако можеш да обясниш накратко, ще ми е интересно да разбера.

# 18
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
да, свалих я  и тя тръгна на латиница  Hug
много благодаря   bouquet

може би ще е проблем да я подкарам на кирилица  Rolling Eyes, но така или иначе за това нямам проблем
мерси още веднъж
Как бе мила я подкара на латиница и аз си я свалих, но въобще не дава хабер да тръгва на никъде  newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 412
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused
въобще ли не тръгна?

# 20
  • Мнения: 11 747
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused
въобще ли не тръгна?
изобщо!
дава ми да избера с какво да я отворя, ама явно нямам подходящо, пробвах с всякакви лудости

# 21
  • Мнения: 412
не знам защо те пита теб с каква програма да го отвори, а не сам да си прецени компа. Аз си я изтеглих и всъщност съм изтеглила инсталатора. Кликнах си на иконката, там бях попитана искам ли наистина да си инсталирам еди коя си програма. отговорих положително и след две минути на десктопа (който бях задала като място за инсталатора) ми се появи нова икона, от която всъщност си влизам в програмата.

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И след като се появи клавиатурата на екрана какво правиш  newsm78

# 23
  • Мнения: 113
да, свалих я  и тя тръгна на латиница  Hug
много благодаря   bouquet

може би ще е проблем да я подкарам на кирилица  Rolling Eyes, но така или иначе за това нямам проблем
мерси още веднъж
Как бе мила я подкара на латиница и аз си я свалих, но въобще не дава хабер да тръгва на никъде  newsm78 newsm78
Мадам Помпадур
нямам никаква идея  newsm78 тя сама така се инсталира, цъкнах два пъти на иконката за инсталация, next - next и накрая те пита за името ти и това е  newsm78

# 24
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да това е ясно след като стартираш вече инсталираната програма се отваря на десктопа екран с клавиатура. стартираш и.... какво? При мен нищо на се получава  newsm78

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ай стига бе  smile3532 такива звуци издава тази програма  smile3532 едва ли ще се науча да пиша от смях

# 26
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
БДС аз научих по една книжка за машинопис- четеш и правиш упражненията. Стана много лесно, според мен. БДС наистина е много добра за български език, мъчила съм се на фонетична години.

Някой питаше за латиница- ето линк на такава програма- не се сваля и е лесна за използване
http://www.sense-lang.org/typing/
Ако обърнете внимание на линка долу, English Dvorak, аз съм фен на това разположение на клавишите на латиница. Още го уча, но мисля, че е по- добре отговоря на английския език от QWERTY разположението.


Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 20:05 от pirinka

# 27
# 28
# 29
  • Бургас
  • Мнения: 225
при мен тръгна, но на латиница. Как да го променя да е на кирилица?
Благодаря!

# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Компютърът ми е за преинсталиране, като го свърша това ще изтегля програмата да я разгледам.
Но най-добре си намерете някой стар учебник по машинопис, аз имам, обаче отлежава бог знае къде вече 25-та година, ако съм знаела, че ще дотрябва да съм си го държала подръка Wink
Общо взето трябва да запомните разположението на буквите и да правите много упражнения с разни думи по определена система.
Бързината се добива с практика, аз взех I-ва категория на 18-години, но от 16-годишна тракам на механична машина, писането на клавиатура е къде, къде по-лесно.

# 31
  • Мнения: 2 229
Аз я инсталирах тази "Стамина" и тръгна на английски, дава ми да пиша някакви неща (букви или цели изречения), и като пиша ми засича време и какви грешки правя. НО не ми е ясно как това ще ме научи да пиша с 10 пръста, защото аз си пиша както си знам..... Blush????

# 32
  • Мнения: 412
взех си схемата от тук: http://vanyog.com/typing/10finger.php

# 33
  • Мнения: 118
И при мен тръгна на латиница изглежда трябва да се пипне в настройките но аз се пробвах  в Control Panel както пишеше в сайта, но там никъде не видях как да променя езика. newsm78 

# 34
  • Мнения: 412
http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=1591&p=5 - това ми помогна на мен да си я стартирам на български, надявам се и на вас

# 35
  • Мнения: 118
 newsm20 мерси получи се на български

# 36
  • Мнения: 412
Кой тренира? Нищо не казвате.... Аз започнах миналата седмица да се упражнявам всеки ден поне по час, може би малко задобрях, но сега започнах да забавям темпа си на писане на фонетиката, явно нещо се бъркам...

Общи условия

Активация на акаунт