Кога започват да се хранят сами?

  • 1 209
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Мойта мома въобще не може да си насочи лъжицата към устата...  Sad Директно я изсипва върху себе си или около купичката... става мазало, след което се отказва и започва да си рови в храната и да си играе, а като посегна да й покажа, да й помогна, се тръшва и започва да реве като магаре!  Shocked
Кога започнаха вашите деца да си улучват устите?  Wink

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Откакто направи 1г. и 2 месеца, не дава да му се пипа лъжицата и чинията, къде си слагаше в устата, къде разливаше по него, но се справя, аз мисля, че е доста лаком и когато е гладен, просто бърза да го изяде, а когато не е много гладен само маже и бърка в чинията.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 66
и двамата към втората година. Но сега - малкият яде сам, а аз храня баткото Laughing

# 3
  • Мнения: 748
от самото начало искаше да се опитва да използва лъжица, затова като беше по-малка винаги като я хранех й давах една лъжица и на нея да се маже. като стана на 1г и 2 месеца веднъж я оставих върху масата (за да ми е по-лесно почистването) с кофичка кисело мляко и лъжица да се забавлява. тогава се научи да държи лъжицата правилно и да си я насочва доста успешно към устата. от тогава само помагам с храненето, много рядко ми дава аз да я храня, дори доста често се храни изцяло сама. естествено пак се омазва, особено когато само човърка в яденето и не е гладна, но все по-малко и определено всеки път виждам напредък  Peace

# 4
  • Мнения: 1 516
Мисля ,че зависи от детенцето и от желанието на майката. Давам на моят син лъжичка на почти всяко хранене, той успява да я сложи в устата си , но междувременно е излял почти всичко от съдържанието й. Като се ядоса я хвърля и започва да рови с ръце или да се натапя цялата муцунка в купата Simple SmileВажното е ,че се опитва детето   Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
За да избегна мазане и оливане, аз ги храних в устата, докато не тръгнаха на градина и ясла /дъщеря ми беше на 3 г., а синът ми на 2 г./. Там се научиха за около 2-3 дни да се хранят сами. Не мисля, че са загубили нещо от живота, просто на мен не ми се налагаше да мия цялата къща и да пера след всяко ядене.

Общи условия

Активация на акаунт