Напускане на работа и започване на нова

  • 6 016
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!  Simple Smile Бихте ли ми казали, когато си тръгвате  последния ден от работното място, което напускате, каква е процедурата отностно изпращането, черпене и т. н. И съответно на новата месторабота първия ден , прието ли е да се прави почерпка или нещо подобно? Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Зависи как се разделяш със старите колеги. Аз никога не съм черпила за напускане, нито пък за започване на нова работа. Черпила съм чак като взема първа заплата.  Grinning

# 2
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Зависи как се разделяш със старите колеги. Аз никога не съм черпила за напускане, нито пък за започване на нова работа. Черпила съм чак като взема първа заплата.  Grinning
И аз така  smile3521

# 3
  • Мнения: 899
Винаги съм черпила в последния ден на старата работа, на първия работен от новата - не. При последното ми напускане даже им направих торта, ама аз много си ги обичам старите колеги Simple Smile

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Процедурата е такава, каквато я решиш. Не съм черпела нито за напускане, нито за започване. Но за първа заплата - да.

# 5
  • Мнения: 347
Ох, на мен този момент ми предстои съвсем скоро  ooooh! . Разделям се в добри отношения и с колегите и с шефовете, но чак пък да черпя не мисля.Аз също черпя само при първа заплата.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При раздяла не съм черпила досега, може би, ако напусна сегашното си място ще черпя с кеф. Но на нова работа черпим(всички нови колеги го правят), когато получим първата заплата. Предварително не се черпи, че не се знае...

# 7
  • Мнения: 3 153
Не съм черпила и в двата случая. Но най-близките ми колеги ми направиха "изпращане" и се събрахме да се напием по случая:)))

# 8
  • Мнения: 3 622
Ако с колегите с които работиш сте в добри взаимоотношения направи едно изпращане, а новите колеги ще почерпиш на първа заплата

# 9
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз лично, като напусках, минах да ги почерпя само с бонбони. Хич не обичам фиестите.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Би трябвало те да ти направят прощално парти.

# 11
  • Мнения: 2 567
При напускане съм черпила винаги досега. При започване не виждам смисъл...

# 12
  • Мнения: 440
Зависи от  порядките във  фирмата. В сегашната ми, който напуска винаги черпи, а ние му подаряваме нещо. Аз лично тия работи не ги харесвам, понеже винаги има много сълзи и сополи. Иначе в новата работа не виждам смисъл да се черпи, освен за първа заплата и то по свое желание.

# 13
  • Мнения: 128
Зависи от  порядките във  фирмата. В сегашната ми, който напуска винаги черпи, а ние му подаряваме нещо.
И при нас е така, а аз попринцип черпя на първа заплата на новото място!

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
досега 2 пъти съм напускала и не съм черпила. не виждам какъв е повода да черпя - че напускам ли ??
ами щом напускам, значи не е много за черпене работата. Grinning какъвто и да е повода за напускане.  Peace
а на новата - мисля, че чак  на 1ва заплата се черпи.

Общи условия

Активация на акаунт