Защо да не започна захранването със сокчета?

  • 2 310
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Защо да не започна захранването със сокчета? Чувала съм, че съвременните тенденции били да се започва със зеленчуково пюре, но моя лекар ми каза, че още след втория месец мога да давам плодови сокчета, та камо ли след 4-тия. Може ли някой да ми каже какво може да му стане на бебчо, освен че има опасност да не яде после несладките зеленчукови пюрета? Вредно ли е нещо?

# 1
  • Мнения: 27 524
Вредно е. Соковете съдържат киселини, които са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Сурови плодове и соковете от тях се дават след 6 навършени месеца. Не се захранва със сок, по-добре недей. Захранване с каквото и да било се започва най-рано след 4-ти навършен месец, след 6-ти би било още по-добре, както прецениш. Започва се с плодово пюре, зеленчуково пюре или оризова каа, по твой избор. Аз започнах с плодово пюре.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:18 от Блонди

# 2
  • Мнения: 58
За захранване съм съгласна, че се започва най-рано четвърти навършен месец, но мисля, че за сокчета не е проблем от трети месец, стига да няма колики. Аз започнах да давам сокче от ябълка преди две седмици, първият ден дадох една лъжичка, вторият две, като следях поведението и, акото и. Нямаше проблем и сега давам по една червена ябълка/сладка е/ на ден, което прави около 50мл сок

# 3
  • Мнения: 1 155
Ти избираш как ще забраних бебчето си. Блонди ти е написала доста подробно защо НЕ трябва да се захранва със сок. Аз лично захраних дъщеря ми със зеленчуково пюре, на 5.5 месеца.

# 4
  • Мнения: 46 488
Това са причините:

Защото риска от диарии и алергизиране е много голям.
Диариите от самосебе си са риск за алергизиране.
Проблемът не е в АД, проблемът е в широк спектър хранителни алергии и астма в по-късна възраст.

Това "захранване" освен това:
*отбива децата от кърменето, заменяйки незаменимата кърма с "кисел".
*въвежда храни във възраст, когато децата не могат да усвояват такава (такива) храна.
*въвежда въглехидратни разтвори ("сокчета") крайно неподходящи като храни и водещи до наднормено тегло и пристрастяване към сладко.
*променя радикално чревната флора, водещо до колики, опасност от поява на лактозна непоносимост и други усложнения.
*направо "взривява" бебетата с неспокойствие, ненужно повишен апетит (реактивна хипо-гликемия след хипергликемия от "сокчета" и "кисели"), и силно дневно неспокойствие. Майката-крайно нервна-децата страдат от това.

И защото няма причина да захранвате преди тази възраст.
За никакви "липси" и реч не може да става.


Само да добавя, че освен с пюре, можеш да захраниш и с оризова каша, тя е най-щадяща за стомахчето  Simple Smile

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Също така плодовите киселини могат да доведат до неистови колики при бебето.

# 6
  • София
  • Мнения: 302
от 2рия месец започнах да давам плодови сокчета от ябълка и после заедно с морков и др плодове... сама си ги правих с пластмасови ренде и цедка за да се запази витамин С ... детето ми супер ги хареса... от началото му дадох 10гр...на др по 20 и най-много до 50гр в края на 2 месец... другият му правих по 70-80гр... нямах никакви проблеми с колики и т.подобни.. той дори с кеф чакаше часа за сока... от 3месец почнах плодови пюрета, 4ти месец давах зеленчукови и плодови сега сме 5ти и ядем месо и каши.... ние сме така... не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н.

# 7
  • Мнения: 27 524
не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н.

Не можеш и ти, и още куп майки, за съжаление, заради високо образованите ни педиатри  Crazy Има вече толкова много информация, въпрос на желание е да се прочете. За доброто на вашите деца е  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 302
не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н.

Не можеш и ти, и още куп майки, за съжаление, заради високо образованите ни педиатри Crazy Има вече толкова много информация, въпрос на желание е да се прочете. За доброто на вашите деца е  Hug
съгласна съм  Peace ... просто майка ми е от 30 години педиатър и 20 години съм живяла с нея... не можете да си представите колко бебета са минали през нея!!!! и аз и брат ми сме минали през нея..... и сега моят син... не всичко е както пише в книгите, но за сметка на това знаем как да постъпим и тя и ние се учим взаимно....  не вярвам че тя няма да ми казва кое е най доброто за него... има и други начини на отглеждане на деца просто аз съм избрала и следвам този  Hug доволна съм и дете ми се чувства и се развива добре Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Във форума има много теми по въпроса.
Ето нещо, което би могла да погледнеш, примерно:

Защо нашите майки са започвали захранването със сокчета и защо н …  да не го правим?

 Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 572


   Също така плодовите киселини могат да доведат до неистови колики при бебето.
И аз така мисля.

# 11
  • Мнения: 27 524
съгласна съм  Peace ... просто майка ми е от 30 години педиатър и 20 години съм живяла с нея... не можете да си представите колко бебета са минали през нея!!!! и аз и брат ми сме минали през нея..... и сега моят син... не всичко е както пише в книгите, но за сметка на това знаем как да постъпим и тя и ние се учим взаимно....  не вярвам че тя няма да ми казва кое е най доброто за него... има и други начини на отглеждане на деца просто аз съм избрала и следвам този  Hug доволна съм и дете ми се чувства и се развива добре Simple Smile

Именно педиатрите, завършили и следвали експерименталната руска школа, отпаднала вече при тях, все още се препоръчва у нас, незнайно защо, при положение, че по света никога или отдавна не е така. Но се иска малко четене, информиране и затваряне на старите врати. Знам, че е по-лесно следването на вече утвърдения (и неправилен) път, но не е правилното и доброто за децата. Това, че на някое дете нищо му няма, не е резон за следване и оправдание.  Flutter

# 12
  • София
  • Мнения: 672
За съжаление повечето педиатри препоръчват ранното захранване и то с плодови сокове. Ние сме със съмнение за АБКМ, но досега при всички алерголози и гастроентеролози при които съм ходила ме съветват да захраня със сокче от ябълка, вишни, грозде и какво ли не още от 3я месец. Аз разбира се почетох малко и реших да захраня от 6я месец...
Не можете да си представите каква борба е и в къщи-казват ми да спра да  мъча детето и да го захранвам по-малко!
Решението и отговорността за детето се носят от родителите и тъй като майките имат повече време  да четат и да се информират следователно решават те!
Защо да не започна захранването със сокчета?
Отговор: Защото храносмилателната му система още не е готова за друго освен мляко! Лично аз имам гастрит и сутрин на гладно като изям една ябълка умирам после от болки....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 161
... не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н.
Не е необходимо да се чака  smile3506междувременно се забавляваш с всеки ден променящото се бебе,то просто времето си върви и идва момента на захранването, а дали това е на 3,4 или 5 месеца е личен избор на всяка майка. Има доста майки които не могат да си представят да дадат нещо различно от мляко преди 6 месеца. Има и доста инфо защо късно да се захрани. Медицината се развива всеки ден и защо да не използваме това, а да си гледаме децата по начина отпреди 30 години.
Защо да не започна захранването със сокчета? Чувала съм, че съвременните тенденции били да се започва със зеленчуково пюре, но моя лекар ми каза, че още след втория месец мога да давам плодови сокчета, та камо ли след 4-тия. Може ли някой да ми каже какво може да му стане на бебчо, освен че има опасност да не яде после несладките зеленчукови пюрета? Вредно ли е нещо?
Блонди, Vivi и Никол  са ти дали доста информация защо не.
Аз захраних на 5.5. Сокчета все още не съм давала

# 14
  • Мнения: 202
И на двете си деца започнах да давам сокче от ябълка след навършване на първия месец.Каката вече е на четири години и е добре, в смисъл това, че съм давала сок рано не й се е отразил по никакъв начин зле, а напротив.Ако имате доверие на педиатъра си, просто следвайте съветите му.Всичко друго са глупости.

Общи условия

Активация на акаунт