Отказване от смучене на пръста

  • 8 779
  • 28
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
На сестра ми детето ще направи 2 г. след 20дни. Още от бебе започна да си смуче палеца. Сега се опитвали да я откажат с някакъв лак , но каза че вечерта като заспива не го лапа, но през нощта не действа и пак си го смуче. Какви идеи  - освен лют пипер- бихте дали?

# 1
  • Мнения: 1 008
Пусни търсачката. Имаше тема за някакво кремче против смучене на пръстчето.

# 2
  • Мнения: 3 405
Има мазило в аптеките. Не се сещам за наименованието, но фармацевта ще ви насочи. Около 10 лв струва и според мен е по-добър вариант от лют пипер.

# 3
  • Мнения: 9 973
бабини трикове Peace

# 4
  • Мнения: 14
чувала съм, че ги увиват с бинт и така не ги лапат

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз отказах Тери с този лак/Даум Ексол/,но трябва постоянство.Не става от раз.Мазах около 20 дни и се отказа.

# 6
  • Мнения: 151
В никакъв случай лют пипер-ще се задави!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 2 821
Горчивият лак Даум екзол е екстрат точно от люта чушка. Има едновременно горчив и лютив вкус. Лошото при него е, че може да си пипне окото и става лошо....

# 8
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ако лапането на палеца е упорит навик - нищо няма да помогне. Дъщеря ми е почти на 4 години, опитахме всичко възможно - и традиционни, и нетрадиционни, и медицински, и какви ли не методи, но ефектът беше никакъв. ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 317
Ако лапането на палеца е упорит навик - нищо няма да помогне. Дъщеря ми е почти на 4 години, опитахме всичко възможно - и традиционни, и нетрадиционни, и медицински, и какви ли не методи, но ефектът беше никакъв. ooooh!

Четох някъде, че смученето на палеца може да е и на психическа основа. Защо не пробвате(ако вече не сте) и при детски психолог, може там да се крие решението на проблема  Peace

Моето дете също си смуче палеца и аз започвам борба с това, като за начало съм взела този лак, но още не съм пробвала. Дано имам успех.

# 10
  • Мнения: 474
Според мен са закъснели с отучването  Confused.... дано успеят все пак....

# 11
  • Мнения: 1 485
Болната ни тема!
Май няма лек за това! Sad

# 12
  • Мнения: 71
Колкото и варварско да звучи я отучих като й намазах палеца с люта чушка-нищо друго не помогна.После веднъж я видях отново да го смуче и взех парченце сладка чушка като на нея  й казах,че е люта и отново ще й го натрия с нея-от тогава не си е смукала палеца.Беше на 2 г.и 3м Rolling Eyes.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз я отучих с Даум Ексола за по-малко от седмица стана, но беше по-малка - на 1г и 4 месеца.

# 14
  • Мнения: 593
  И при нас това е голям проблем. От 9-месечен сина ми си смуче палеца, вече е на година и почти 8 месеца. С нищо не можах да го откажа, дори с люта чушка. Но четох някъде че насилствено отказване  не е препоръчително, детето само ще се откажа, макар и по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт