Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 57 отговора

в дупката на Баба Яга

Днес записах сина ми на детска градина но ми се къса сърцето,като си спомня какво мъчение бе за мен градината......
Малкият ще е на 3,2 като тръгне септември.Но той е много привързан към мен,чувствителен ,бих казала `нежен и раним`.не е общителен и на детската площадка си играем пак двамата,а другите деца го плашат особено по-буйните.
Много се притеснявам как ще му се отрази голямата промяна!

Ако може да ми помогнете със съвет или опит ще съм ви много благодарна!
Цитирай

София

Съвет трудно сега мога да ти дам. Първо виж как ще реагира детето като тръгне на детска градина и след това ще прецениш какво да направиш. Добре би било да познава 1-2 деца от групата, в която ще бъде. Така няма да се озове съвсем между непознати.
Желая ти успех!!!
Цитирай

София

За мен детската градина беше доста забавна!Имам такива хубави спомени!
Съвет не мога да дам,но това че ти си била разочарована като дете,според мен нищо не означава!
Цитирай

София

Първо пробвайте, може да му хареса и да се отпусне сред децата, ако не иска да ходи в последствие ще го спреш.
Цитирай

София я пуснах, защото тя иска, сега иска да ходи и в почивните дни, свикнала е лятото да е с много деца пред блока и си го търси  Tired

Аз лично съм против: лоша храна, неподходящ режим, неизвеждане на чист въздух, гледане на конвейр ...
Цитирай

UK, Harlow/София

Аз записах детето си и след това го отписах.Намирам минуси и плюсове в решението си.Аз си го гледам в момента и ми е по-добре да е край мен.При други обстоятелства може и да го дам на градина.Например, ако трябва да се карам с някоя баба всеки ден защо го гледа по обратния начин от който съм казала.
Цитирай

Ямбол

Аз съм за.
Имам хубави спомени от детството си.
Имам хубави спомени и от градинския период на голямото ми дете. И той също беше доволен и щастлив там. В началото също като твоето дете беше тих, срамежлив, необщителен. Всичко това с помощта на учителките там се оправи. Разви и много други добри навици, научи много неща. Минуси почти не мога да изброя, само може би някои следобедни закуски не ми харесваха, като например - филия с масло(а може и маргарин да е било) и захар отгоре.
Цитирай

Варна

Когато дадох двегодишната си дъщеря за пръв път на ясла и моето сърце се късаше, но пред нея се държах така, сякаш това е най-хубавото място на света, а децата са много по-добрата компания от моята. Мисля, че тя се адаптира много по-бързо от мен. А с ДГ нямахме апсолютно никакъв проблем. Е, известно време и на мен не ми се разминаха сутрешните сцени "на раздяла". Но, тъй като съм педагог и имам наблюдения над хиляди такива сцени - не поддадох. И, всичко си дойде на мястото.
Съветвам те да поработиш върху себе си, първо ти самата да се убедиш, че няма нищо страшно в дневната раздяла с детето. Рано или късно тя се налага. И повярвай ми, по-добре да е рано. Кризата и от двете страни се преодолява много по-лесно, отколкото на 6г, когато е неизбежно.
Цитирай

Бургас

Аз съм ЗА !
Първо ,защото децата са на една възраст и съответно общуват с връстници.Аз нямам това търпение постоянно да си играем.
Второ,защото имат занятия и занимателни игри,с които аз също се изчерпвам бързо.
Трето ,защото се учат на дисциплина и самостоятелност.След това преходът към училище е много по-естествен!

Въобще мога да изброявам много от предимствата на децата да посещават ДГ.Аз бях доволна и големият ми син беше доволен,когато посещаваше ДГ.
Надявам се така да е и за другото ми дете ,което живот и здраве ще тръгне през септември.

Единственият недостатък са болестите,но...тях така или иначе ги има навсякъде.  Peace
Цитирай

край морето

Аз съм ЗА
Синът ми бързо свикна и сега си спомня често за децата. Всеки път като минем покрай нея иска да влизаме вътре да види госпожите си.
Цитирай

Аз гледах дъщеря ми до 5 годинки и половина.От септември сме на градина ,тръгна направо в трета група.Аз не работя и имам възможност да я гледам вкъщи,но виждам ,че общуването с децата и се отразява много добре,а и научи доста неща,които вкъщи не би научила.Харесва й,не съжалявам ,че я дадох,но не бих я дала по -рано от 5 години когато вече разбира и осъзнава,че градината не е раздяла с мама,а среща с приятели и научаване на интересни неща.Батко и е ходил една година на ДГ и като забременях го спрях после тръгна чак на предучилищна.
Цитирай

На пода

Не се сещам за нито един аргумент против детската градина за дете което е навършило 3 години. Дъщеря ми тръгна на 20 месеца и аз също имах много притеснения от подобен характер. Но ела да видиш как се преобрази това дете за 4 месеца. Стана контактно, започна да се сработва с деца и да се оправя сама в различни ситуации. Всички, които я виждат намират че е много променена в положителна насока. Каква е храната и колко ги извеждат е маловажно в сравнение със социалните умения които децата придобиват в колектив и аз съм категорично за детската градина независимо дали майката работи.

Малкият ще е на 3,2 като тръгне септември.Но той е много привързан към мен,чувствителен ,бих казала `нежен и раним`.не е общителен и на детската площадка си играем пак двамата,а другите деца го плашат особено по-буйните.
Много се притеснявам как ще му се отрази голямата промяна!

Според мен точно по тази причина е абсолютно наложително да тръгне на детска градина и да се измеша с връстници.
Цитирай

София

По принцип и аз съм ЗА детските градини. Но всяко дете приема нещата по различен начин и докато при едни градината действа в положителна посока, то при други оставя дълбоки травми. Всичко е толкова относително - зависи от детето, от госпожите, от другите деца. Голямата ми дъщеря е вече в трети клас и стреса от детската градина още се проявява. До ден днешен не мога да си простя, че не я спрях навреме  Banghead
Цитирай

София

Аз съм категорично ЗА детските градини. Там децата се научават много неща - да общуват с връстниците си, да се защитават (понякога и това се налага), да са по-самостоятелни, а освен това и научават много повече неща - пеят, танцуват, научават цифри, букви и други подобни много по-бързо, отколкото  у дома.
Поради често боледуване бях спряла от градина малката от януари миналата година до септември - през това време тя много се промени - беше й скучно вкъщи, започна да се инати , и т.н. и т.н. След като тръгна на градина вече е съвсем друго дете - вечер е весела, усмихната, непрекъснато танцува, пише думички, брой цифри, срички, английски и т.н.

единственото ми притеснение относно детските градини е много честото боледуване(за съжаление в нашия случай е така).
Цитирай

Русе

Аз лично съм против: лоша храна, неподходящ режим, неизвеждане на чист въздух, гледане на конвейр ...

макар, че сме в много добра градина, и нямаме никакви проблеми, тук съм съгласна с Никол, като цяло. 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 57 отговора