За и Против детските градини

  • 2 704
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Днес записах сина ми на детска градина но ми се къса сърцето,като си спомня какво мъчение бе за мен градината......
Малкият ще е на 3,2 като тръгне септември.Но той е много привързан към мен,чувствителен ,бих казала `нежен и раним`.не е общителен и на детската площадка си играем пак двамата,а другите деца го плашат особено по-буйните.
Много се притеснявам как ще му се отрази голямата промяна!


Ако може да ми помогнете със съвет или опит ще съм ви много благодарна!

# 1
  • Мнения: 51
Съвет трудно сега мога да ти дам. Първо виж как ще реагира детето като тръгне на детска градина и след това ще прецениш какво да направиш. Добре би било да познава 1-2 деца от групата, в която ще бъде. Така няма да се озове съвсем между непознати.
Желая ти успех!!!

# 2
  • Мнения: 1 440
За мен детската градина беше доста забавна!Имам такива хубави спомени!
Съвет не мога да дам,но това че ти си била разочарована като дете,според мен нищо не означава!

# 3
  • Мнения: 5 103
Първо пробвайте, може да му хареса и да се отпусне сред децата, ако не иска да ходи в последствие ще го спреш.

# 4
  • Мнения: 46 510
София я пуснах, защото тя иска, сега иска да ходи и в почивните дни, свикнала е лятото да е с много деца пред блока и си го търси  Tired

Аз лично съм против: лоша храна, неподходящ режим, неизвеждане на чист въздух, гледане на конвейр ...

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Аз записах детето си и след това го отписах.Намирам минуси и плюсове в решението си.Аз си го гледам в момента и ми е по-добре да е край мен.При други обстоятелства може и да го дам на градина.Например, ако трябва да се карам с някоя баба всеки ден защо го гледа по обратния начин от който съм казала.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм за.
Имам хубави спомени от детството си.
Имам хубави спомени и от градинския период на голямото ми дете. И той също беше доволен и щастлив там. В началото също като твоето дете беше тих, срамежлив, необщителен. Всичко това с помощта на учителките там се оправи. Разви и много други добри навици, научи много неща. Минуси почти не мога да изброя, само може би някои следобедни закуски не ми харесваха, като например - филия с масло(а може и маргарин да е било) и захар отгоре.

# 7
  • Мнения: 18
Когато дадох двегодишната си дъщеря за пръв път на ясла и моето сърце се късаше, но пред нея се държах така, сякаш това е най-хубавото място на света, а децата са много по-добрата компания от моята. Мисля, че тя се адаптира много по-бързо от мен. А с ДГ нямахме апсолютно никакъв проблем. Е, известно време и на мен не ми се разминаха сутрешните сцени "на раздяла". Но, тъй като съм педагог и имам наблюдения над хиляди такива сцени - не поддадох. И, всичко си дойде на мястото.
Съветвам те да поработиш върху себе си, първо ти самата да се убедиш, че няма нищо страшно в дневната раздяла с детето. Рано или късно тя се налага. И повярвай ми, по-добре да е рано. Кризата и от двете страни се преодолява много по-лесно, отколкото на 6г, когато е неизбежно.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз съм ЗА !
Първо ,защото децата са на една възраст и съответно общуват с връстници.Аз нямам това търпение постоянно да си играем.
Второ,защото имат занятия и занимателни игри,с които аз също се изчерпвам бързо.
Трето ,защото се учат на дисциплина и самостоятелност.След това преходът към училище е много по-естествен!

Въобще мога да изброявам много от предимствата на децата да посещават ДГ.Аз бях доволна и големият ми син беше доволен,когато посещаваше ДГ.
Надявам се така да е и за другото ми дете ,което живот и здраве ще тръгне през септември.

Единственият недостатък са болестите,но...тях така или иначе ги има навсякъде.  Peace

# 9
  • Мнения: 3 622
Аз съм ЗА
Синът ми бързо свикна и сега си спомня често за децата. Всеки път като минем покрай нея иска да влизаме вътре да види госпожите си.

# 10
  • Мнения: 1 715
Аз гледах дъщеря ми до 5 годинки и половина.От септември сме на градина ,тръгна направо в трета група.Аз не работя и имам възможност да я гледам вкъщи,но виждам ,че общуването с децата и се отразява много добре,а и научи доста неща,които вкъщи не би научила.Харесва й,не съжалявам ,че я дадох,но не бих я дала по -рано от 5 години когато вече разбира и осъзнава,че градината не е раздяла с мама,а среща с приятели и научаване на интересни неща.Батко и е ходил една година на ДГ и като забременях го спрях после тръгна чак на предучилищна.

# 11
  • Мнения: 4 399
Не се сещам за нито един аргумент против детската градина за дете което е навършило 3 години. Дъщеря ми тръгна на 20 месеца и аз също имах много притеснения от подобен характер. Но ела да видиш как се преобрази това дете за 4 месеца. Стана контактно, започна да се сработва с деца и да се оправя сама в различни ситуации. Всички, които я виждат намират че е много променена в положителна насока. Каква е храната и колко ги извеждат е маловажно в сравнение със социалните умения които децата придобиват в колектив и аз съм категорично за детската градина независимо дали майката работи.


Малкият ще е на 3,2 като тръгне септември.Но той е много привързан към мен,чувствителен ,бих казала `нежен и раним`.не е общителен и на детската площадка си играем пак двамата,а другите деца го плашат особено по-буйните.
Много се притеснявам как ще му се отрази голямата промяна!


Според мен точно по тази причина е абсолютно наложително да тръгне на детска градина и да се измеша с връстници.

# 12
  • Мнения: 51
По принцип и аз съм ЗА детските градини. Но всяко дете приема нещата по различен начин и докато при едни градината действа в положителна посока, то при други оставя дълбоки травми. Всичко е толкова относително - зависи от детето, от госпожите, от другите деца. Голямата ми дъщеря е вече в трети клас и стреса от детската градина още се проявява. До ден днешен не мога да си простя, че не я спрях навреме  Banghead

# 13
  • София
  • Мнения: 903
Аз съм категорично ЗА детските градини. Там децата се научават много неща - да общуват с връстниците си, да се защитават (понякога и това се налага), да са по-самостоятелни, а освен това и научават много повече неща - пеят, танцуват, научават цифри, букви и други подобни много по-бързо, отколкото  у дома.
Поради често боледуване бях спряла от градина малката от януари миналата година до септември - през това време тя много се промени - беше й скучно вкъщи, започна да се инати , и т.н. и т.н. След като тръгна на градина вече е съвсем друго дете - вечер е весела, усмихната, непрекъснато танцува, пише думички, брой цифри, срички, английски и т.н.

единственото ми притеснение относно детските градини е много честото боледуване(за съжаление в нашия случай е така).

# 14
  • Мнения: 5 577


Аз лично съм против: лоша храна, неподходящ режим, неизвеждане на чист въздух, гледане на конвейр ...

макар, че сме в много добра градина, и нямаме никакви проблеми, тук съм съгласна с Никол, като цяло. 

Общи условия

Активация на акаунт