Кръщаване на дете на починал роднина

  • 29 723
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 929
И аз разбрах това от свекърите. Казаха ми, че първо дете не се кръщава на починали роднини, но второто - можело. Така мъжът ми, който е второ дете, е кръстен на починалата му отдавна баба.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 023
И според мен това е суеверие, но лично аз не бих кръстила детето си на починал близък.

# 62
  • Мнения: 64
Аз също мисля, че е суеверие, но въпреки това не бих го направила.

# 63
  • Мнения: 17
И аз съм чувала че не е хубаво. Моя свекър е починал и аз няма да кръстя детето си на него .

# 64
С таткото имахме противоречия как ще се казва синчето. Аз лично също се притеснявах да го кръстя на баща ми и измислих близко до това име, но нямах одобрението му. После споделих с него притеснението ми, суеверията и тн. Но се указа, че и той харесва името на баща ми, и вече е решено,(уви роднините незнаят) но това е нашето дете и ние си решаваме как и на кого ще бъде кръстено.

# 65
  • Мнения: 84
Аз лично никога няма да кръстя дете на починал близък, по причина, че по хубаво на жив за да може да се радват на името си.
Моите родители са ме кръстили на техните си баби, които са били починали. Rolling Eyes

# 66
  • по света
  • Мнения: 1 587
Още не сме решили,но аз бих искала да кръстя детето с буквата на починалата ми майка.Не страдам от такива суеверия.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 247
 Naughty
Не бих и не съм кръстила децата си на умрял човек. Peace

# 68
  • Мнения: 223
а този светец нали е умрял в крайна сметка  newsm78 ???

Самият факт, че е канонизиран за светец по църковно му автоматично го изважда от статута на покойник. Т.е. светците са Божии помощници на небето, а не са обикновени мъртъвци според християнството.

Иначе не бих кръстила детето си на починал близък, защото едва ли бих помогнала с нещо на починалия споменавайки ежедневно името му като наричам така детето си. И нека си почиват в мир, тези чийто земен път е приключил, вместо да ги натоварваме с подобни задачи като да закрилят семействата ни (много егоистично от страна на живите  Peace).

# 69
Няма нищо лошо в това да кръстиш детето си на починал.Моят дядо лека му пръст беше най-страхотния човек който съм познавала и се замислям сериозно дали да не кръстя бебето което е на път на него,ако е момче.Дори да е така както казват,че взима неговата карма,нямам против.Защото животът му беше пълноценен и щастлив.

# 70
  • Мнения: 3 092
Аз не съм си кръщавала детето на починали роднини , но не от суеверие , така се стекоха обстоятелствата .

# 71
  • Мнения: 232
При нас,турците е точно обратното.80 процента от бебетата се кръстят на умрели роднини.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 271
Чисто суеверие, но аз не бих рискувала Tired

# 73
  • Мнения: 4 546
въпрос на усещане. аз лично не бих кръстила детето си на починал роднина, особено ако е починал наскоро. даже точно по тази причина се отказах от едно име, което много ми харесваше. някак все едно като прокоба го усещам.

# 74
  • Мнения: 600
не не бих....нека си носи своята карма ...
да и аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт