Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте искам да питам за информация за този вид херния защото преди малко приеха племеницата ми която е на 7месеца за операция но ннищо не ни обясниха. Моля ако някой знае каде има информация да ми прати линк. Благодаря предварително,   
Цитирай

София

...но нищо не ни обясниха.    
Помислете още веднаж - мисля че и аз и д-р Пенушлиев подробно говорихме с майката и с Вас. Обаче Вие нито зададохте въпрос, нито показахте че не сте доволна от обясненията.  А да се обръщате към форума за разяснение за такава специфична и сложна патология е просто смешно.
Когато дойдете на себе си, елате и пак ще поговорим. Разбирам Ви много добре (въпреки че сте лелята), но не мога да приема такива обвинения!
Цитирай

София

Срам ме  Embarassed е да попитам, но какво представлява диафрагмата и къде точно се намира?
Цитирай

София

Диафрагмата е широк и плосък мускул, който минава по средата на тялото и разделя белите дробове от коремните органи. Отдясно го подпира черния дроб, а отляво - далака. През неговия център минават хранопровода, аортата и голямата вена. Самата диафрагма подпира белите дробове и регулира тяхните дихателни движения.
Понякога при ембриона част от диафрагмата остава отворена, през нея навлизат много черва и притискат белия дроб. Когато бебето се роди, то трудно диша и може да изпадне в шок. Тогава се започва апаратно обдишване и след това се прави операция - червата се връщат в корема, а дефектът се зашива. От състоянието на недоразвитие бял дроб зависи оцеляването на бебето.
В някои случаи дефектът се оформя по-късно и белият дроб е узрял достатъчно, а червата по-бавно навлизат в гръдната кухина. Това може да се открие по-късно след раждането, което е благоприятен фактор.
Цитирай

София

Диафрагмата е широк и плосък мускул, който минава по средата на тялото и разделя белите дробове от коремните органи. Отдясно го подпира черния дроб, а отляво - далака. През неговия център минават хранопровода, аортата и голямата вена. Самата диафрагма подпира белите дробове и регулира тяхните дихателни движения.
Понякога при ембриона част от диафрагмата остава отворена, през нея навлизат много черва и притискат белия дроб. Когато бебето се роди, то трудно диша и може да изпадне в шок. Тогава се започва апаратно обдишване и след това се прави операция - червата се връщат в корема, а дефектът се зашива. От състоянието на недоразвитие бял дроб зависи оцеляването на бебето.
В някои случаи дефектът се оформя по-късно и белият дроб е узрял достатъчно, а червата по-бавно навлизат в гръдната кухина. Това може да се открие по-късно след раждането, което е благоприятен фактор.
Много благодаря за изчерпателния отговор.  bouquet
Цитирай
Здравейте доцент Бранков! Пише Ви Валя Стоянова лелята на Вики.Присъствах, когато приехте детето, но не съм автор на написаното на 09.01.2008г. Съвпадение, за което самата аз нямам обяснение и разбрах случайно. Благодара на Вас и на доктор Пенушлиев, за това че бяхте внимателни и любезни и ни обяснихте подробно и изчерпателно за заболяването и операцията. Не зададох въпроси, защото ви разбрах прекрасно. Благодаря, че спасихте живота на любимата ми племенница! Пожелавам Ви здраве и много успехи!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.