Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 ян. 2008, 18:03 ч.

Възможно ли е?

• 285
  • 3
  •   1
Отговори
  • Ловеч
 Здравейте мами! Възможно ли е бебето да изсуче всичко от двете гърди за по-малко от 10 мин.? Ние имаме млечница и бебо до скоро не искаше да суче от мен. Сега е малко по-добре, но пак от време на време не иска да суче и се налага да се цедя. Знам, че вечер по-малко кърма има, но винаги го слагам да суче преди да му додам изцедено мляко с шише. Последното ни кърмене беше към 16:30 ч. за 9-10 мин. и бебо пак се дръпна (не знам дали от болка или защото няма нищо), а аз изцедих общо 30 мл. от двете и му додадох. С това цедене май малко ми понамаля кърмата и се притеснявам дали се е наял?
Изобщо не знам дали се изразих правилно  Embarassed

# 1
  • София, Младост 4
  Здравей отново  Simple Smile
  Бебчето е вече достатъчно голямо за да може да хапне за 10 мин  Simple Smile След като вече си суче от теб няма нужда изобщо да се притесняваш и дори може да спреш да се мъчиш с цеденето. След като суче дребното то само ще си изработи необходимото количество кърма. Дори да е изял по-малко, няма да остане гладно, а ще поиска малко по-скоро да яде отново. Кърмените бебета всъщност никога не изяждат еднакво количество кърма, едния път може да е 50грама, следващия 100 грама, но с по-малки или по-големи паузи те си набавят общото им необходимо за деня количество мляко.
  Бих те посъветвала ако проблема с млечницата е решен направо да премахнеш цеденето и шишетата или ако искаш да се цедиш и замразяваш, но да не предлагаш допълнително на бебчо от шише, защото има опасност постепенно да предпочете шишето и да не иска да суче от гърда. А няма нищо по-лесно от кърменето единствено от гърда  Simple Smile

# 2
  • Банско
Единствения начин да разбереш дали бебето хапва достатъчно е да следиш колко пишка, дали изглежда доволно, дали е жизнено, дали наддава добре. Да, възможно е да се нахранва за 10 мин., възможно е и за 5 мин. да изсуква достатъчно. Но също така е възможно и да започва да предпочита шишето и да си го чака. Но пък има доста бебета, които без проблем се хранят и от гърда и от шише, без никакви проблеми.
Т.е. мисълта ми е, че ти сама ще прецениш най-добре Hug

# 3
  • Ловеч
Ох, как искам да ги махна тия шишета  Sad , ама малкото още има млечница и понякога суче, понякога не иска и пищи! Дебна го нощем когато е сънен и денем, когато иска и не го боли. Съчувствам на всички мами, които се цедят  Hug
Явно наистина моето човече може да суче бързо  Laughing
Благодаря ви!
  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт