Още сме на осемкратно хранене

  • 1 344
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 488
За алергии от прехранване не съм чула Rolling Eyes може ли да го проета някъде  Hug бебетата по принцип не могат да се прехранят, просто някои имат нужда от повече ядене  Laughing моето беше от тях във фазите на бърз растеж (на тях май не им се обръща много внимание  newsm78) изяждаше невероятни количества и до 450 мл. е стигала на 1 хранене  Whistling в зависимост от възрастта сами си регулират режима, може да стане така, че на 3 месеца количеството да е по-голямо от това на 7 месеца, различни потребности, няма как ние да ги предвидим обаче Peace

... после реве та се къса от видими стомашни неразположения, явно не правя нещо като хората и го прехранвам ...

Едва ли е от прехранване, но ти си знаеш  Wink

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Храня я през 3 часа. Ако обаче реши да заспи не я будя ами като се събуди тогава. Не мисля че я прехранвам. Тя като се наяде започва или да заспива или  да мода шишето из устата и й го махам. Яде различно - понякога 150 изяжда друг път пък 90 и й стига. Незнам онази вечер като се събуди 12 без 15 през нощта й дадох 50 мл чай изпи и заспа пак до 2.00. Така че не мисля че се буди от глад или преяждане. Явно още я мъчат коликите. Но много често се буди. Дори като я нахраня да речем в 2.00 в 4.00 пак е будна.....Незнам какво да я правя... И незнам като се буди да я храня ли или вода да й давам и след 1.30-2.00 пак да ставам....Няма сън и това си е.

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Ами явно наистина са коликите. дано ви минат скоро  Peace

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Гладът и коликите се различават...или поне така мисля аз.
Не се притеснявай, че бебето яде 8 пъти на ден. Колкото му се яде толкова му давай..води се по него. Моят син до скоро беше на 5-6 пъти на ден хранене като първото и последното са АМ....на годинка беше 10 510кг.
Коликите Слави го държаха до почти 4 месец.    Вода не е пил никога вместо мляко.
А като я гушнеш спира ли да плаче?

# 19
  • Мнения: 493
Ние в момента сме на 5 хранения с нощна пауза.Но Тони сам си определи режима,не съм му отказвала нощното хранене,той сам започна да спи по цяла нощ от 2-я мес.Единствено можеш да разредиш храненията,аз така му ги бях разредила горе долу на 3.5-4часа PeaceМисля,че щом коликите отминат ще започне да спи по цяла нощ,така че не се притеснявай  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 430
Не знам какво значи да разредиш храненията на бебето. Ако си поиска след 3 часа не чакам часовника да удари следващия час, за да увелича паузата, а през това време той да е посинял от рев.
Бебетата не се будят само от глад. Моето заспива към 22 и се буди понякога в 3, друг път в 5. Но в 3 часа аз пъхам бибата и ако му е трудно да заспи давам малко чай, който го успива. Разликата между бибата и чая е, че чая пуска нещо и както е казвала моята баба на майка ми "бебето има нужда да "цокне" нещо. Веднага след това пъхам бибата и той заспива и се буди примерно в 5.30, когато вече давам АМ. Понякога просто искат компания през нощта. Случва се да се събуди в 4 или 5 часа и замрънква. В момента, в който го махна от кошарата и го сложа на моето легло (там го храня) той вече е усмихнат и се заиграва без изобщо да се сети за храна. Което не ми прилича на глад..Най-важното е да не се следват стереотипи, защото всяка майка познава бебето си. Затова не искам и никой да ме сменя и да спи при бебето ми, защото не знае "какво да го прави"  Peace Иначе щях да дам книгата с упътването.

# 21
  • Мнения: 16
В момента сме на 4-ри хранения.Сам си направи този режим.
От нощното хапване се отказа на 5 месеца,спря да се буди-спинкаше си сладко...
Като навършихме 6 месеца-започна да се буди към 8 часа и съответно отпадна и храненето в 6 часа.

# 22
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. Проблема ми е следния: Храня бебето на три часа но тя толкова е свикнала вече че и през нощта е като часовник. Буди се често защото имахме ужасни колики сега като чели понамаляха но още ги има. Надявах се че като поотшумят  коликите ще спре да се буди толкова често. Миналата седмица вечер като заспеше към 8 вечерта и се будеше чак към 1-2, но сега е като часовник - яде в 8 после, се буди в 11 после в 2 и т.н. И незнам дали вече не се буди просто защото вече има някакъв биологичен часовник който я кара да се буди и да иска да яде на 3 часа. Струва ми се че яде много вече незнам дали някога ще спре да се буди през нощта, явно не прави разлика че е нощ и трябва да спи.....Кажете как беше при вашите бебета и кога спряха да се будят толкова начесто да папкат!

И ние имаме същият "проблем". Педиатърката каза, че след като стане на 40 дни ще махне храненето в 3, но е то че вече сме почти на три месеца, а още се будим нощем.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 76
От 3 вечери я залъгвам с чай. Обаче мисля че през нощта не се буди защото е гладна. Или нещо я мъчи или е някакъв навик. Снощи се събуди в 12.00, изпи 20 мл. чай и спа до 2,00. Дори да я нахраня пак се буди най-много на 2.30. Явно не спи много спокойно, а аз си мисля че е гладна.

# 24
  • Мнения: 521
Здравей моят син се хранеше по 8 пъти до 2 месеца след това храненията станаха 7 , на три месеца пък се хранеше 5 пъти а сега от 4 месечна възраст се храни 4 пъти. Всяко дете е индивидуално но най вероятно просто има стомашен дискомфорт детето и затова се буди дано скоро започне да спинка по повече да може и вие да си поспивате Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 757
Никол , наистина може детето да е неспокойно от прехранване. Като има колики и реве и си мислим че са гладни и храним, но някои бебета не знаят кога да спрат да ядат и често преяждат, защото биберонът или цицата ги ползват и за успокоение и като тече си го гълтат. Аз съм кърмила и съм прехранвала нощем и става страшен рев, детето повръща, иска да се оригне и изобщо не може да спи и пищи. Затова родителите понякога се налага да контролират храненето. Колкото и да казват, че с кърма не се преяжда не е така - наистина цица  е най-лесния начин за успокояване на бебето, но може да доведе до проблеми. По-добре ако знаеш, че се е нахранило да го носиш и успокояваш по други начини

Общи условия

Активация на акаунт