към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 225
  • 204
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
Ами, че то тогава няма да остане никой в града - колкото селяни-несофиянци, толкова селяни-софиянци. Нещо Карбовски в този случай се изживява като аристократ. А ако трябва да стане това прочистване, то трябва и половината му рода да се махне, защото или ще са от село, или ще са пенсионери.
Както се случва често напоследък, Радостина ми е облякла част от мислите в езикова форма.  bouquet

# 76
  • Мнения: 1 072
Също така, съгражданите ми, не оценяват каква услуга ни правят "селяните". Кой ще строи, продава и обслужва "Наши Величества- Софиянци"?
Така че, да им бъдем благодарни и толерантни. Единствената мисия, която ще е "Мисия невъзможна", ще е да ги научим на хигиена, култура и да ги върнем в първите им 7 години....

Може би трябва да ни отворите тема в Красива мама, където дани обясните как да се вчесваме, колко пъти трябва да се мием, колко често да си изрязваме ноктите........
Явно не четеш често Клю-то. Тук сме предприели кампания "Не на обобщенията", колкото и да ни се вписват в теорията........

# 77
  • Мнения: 4 668
Съгласна съм и още как . Не харесвам София в последните години , не харесвам категорията пришълци , които я напълниха ...
Особено тази част - да стане скъпо , за да не може всеки да си позволи да живее тук най ми хареса ...Бих пробвала ... но това са мечтииии ... и утопия наистина , за жалост .

# 78
  • София
  • Мнения: 1 783
Също така, съгражданите ми, не оценяват каква услуга ни правят "селяните". Кой ще строи, продава и обслужва "Наши Величества- Софиянци"?
Така че, да им бъдем благодарни и толерантни. Единствената мисия, която ще е "Мисия невъзможна", ще е да ги научим на хигиена, култура и да ги върнем в първите им 7 години....
 
Браво, та къде ви спи слугинчето, казваш? Не я бий, изкъпи я!
На теб трябва да ти дадат още 7 години и по- силни лекарства.

# 79
  • Мнения: 1 294
Палачинке, предлагаш на бабите, които са си някакъв вид коренячки - софиянки, израснали в тези къщурки в центъра и нямащи вина, че целия град изведнъж се е разрастнал около тях и те са се озовали в центъра, да си продадат къщите и да се отправят към провинцията ли ?
Предлагам по някакъв начин да конвертират парите си в по-добър стандарт за себе си. Било наемотдаване, като с разликата плащат за нещо по-малко. Било в продажба и покупка на нещо по-малко. Тези имоти имат феноменални цени и наеми а целия център е задръстен с баби. Другото е, че като си собственик, имаш и задължения, примерно да поддържаш фасадата. Ако не можеш то тогава се налага да намериш друго решение. Това, че си се родил и израстнал в един имот, не те освобождава от тези задължения. Не става дума за това кои има или няма вина изобщо. Нямам нищо против да си живеят както и където си искат, стига да си изпълняват отговорностите на собственици.
И не знам от къде се заразяват хората с тези конспиративни теории. Кой бил поръчал, кой бил диктувал.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде стига, и величества се появиха вече! Я си спомнете с какво население са били пълни комплексите преди 30 години. Напливът и образуването на селско-работническа-столичанска класа, живееще в бетонните комплекси. Не са били студенти със сигурност. По-скоро са напълнили софийските заводи, градския транспорт и други дейности. Барабар с кокошките и прасето на терасата и киселото зеле в мазето. Минаха 30-тина годинки, тогавашните деца сега веят байряка и се пишат софиянци. А по същия начин са ходили на село да си гледат бабите и дядовците.

Карбовски тук яко е оцапал пейзажа. Мечтае си той да кара летни кънки на жълтите павета. Свърши, брато! Край!

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Палачинке, предлагаш на бабите, които са си някакъв вид коренячки - софиянки, израснали в тези къщурки в центъра и нямащи вина, че целия град изведнъж се е разрастнал около тях и те са се озовали в центъра, да си продадат къщите и да се отправят към провинцията ли ?
Предлагам по някакъв начин да конвертират парите си в по-добър стандарт за себе си. Било наемотдаване, като с разликата плащат за нещо по-малко. Било в продажба и покупка на нещо по-малко. Тези имоти имат феноменални цени и наеми а целия център е задръстен с баби. Другото е, че като си собственик, имаш и задължения, примерно да поддържаш фасадата. Ако не можеш то тогава се налага да намериш друго решение. Това, че си се родил и израстнал в един имот, не те освобождава от тези задължения. Не става дума за това кои има или няма вина изобщо. Нямам нищо против да си живеят както и където си искат, стига да си изпълняват отговорностите на собственици.
И не знам от къде се заразяват хората с тези конспиративни теории. Кой бил поръчал, кой бил диктувал.

За някои хора не всичко е пари и стремежи към по- висок стандарт ...в тези къщи живее младостта на бабите

# 82
  • София
  • Мнения: 1 783
Другото е, че като си собственик, имаш и задължения, примерно да поддържаш фасадата. Ако не можеш то тогава се налага да намериш друго решение. Това, че си се родил и израстнал в един имот, не те освобождава от тези задължения. Не става дума за това кои има или няма вина изобщо. Нямам нищо против да си живеят както и където си искат, стига да си изпълняват отговорностите на собственици.
 
Съгласна съм с тези редове.

# 83
  • Мнения: 4 668
palachinka e права ...
Да не говорим , че голяма част  пенсионери , които се ширят в тези централни апартаменти са били настанени там на времето и после са ги придобили с обстоятелствени проверки по давност , защото 20 г. са живели там  и хоп - готово ... Както знаете тези апартаменти са отнети от други хора , също голяма част от тях ...
Но така или иначе - щом си собственик освен права имаш и задължения .

# 84
  • София
  • Мнения: 1 783

За някои хора не всичко е пари и стремежи към по- висок стандарт ...в тези къщи живее младостта на бабите
Ама когато фасадата на младостта и падне на нечия глава, какво правим?  Общината ли ще е виновна? Собствеността е отговорност.

# 85
  • Мнения: 1 294
Палачинке, предлагаш на бабите, които са си някакъв вид коренячки - софиянки, израснали в тези къщурки в центъра и нямащи вина, че целия град изведнъж се е разрастнал около тях и те са се озовали в центъра, да си продадат къщите и да се отправят към провинцията ли ?
Предлагам по някакъв начин да конвертират парите си в по-добър стандарт за себе си. Било наемотдаване, като с разликата плащат за нещо по-малко. Било в продажба и покупка на нещо по-малко. Тези имоти имат феноменални цени и наеми а целия център е задръстен с баби. Другото е, че като си собственик, имаш и задължения, примерно да поддържаш фасадата. Ако не можеш то тогава се налага да намериш друго решение. Това, че си се родил и израстнал в един имот, не те освобождава от тези задължения. Не става дума за това кои има или няма вина изобщо. Нямам нищо против да си живеят както и където си искат, стига да си изпълняват отговорностите на собственици.
И не знам от къде се заразяват хората с тези конспиративни теории. Кой бил поръчал, кой бил диктувал.
За някои хора не всичко е пари и стремежи към по- висок стандарт ...в тези къщи живее младостта на бабите
Абе ако на твоята глава се трясне мазиклката, подозирам, че друга песен ще запееш. Ако изобщо можеш.
Пък иначе, като става дума колко са им ниски пенсиите и как не могат да си плащат парното и лекарствата, не съм чула да говорят нещо за спомени, все за левове говорят.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз съм твърдо ЗА такова място, на което да можеш да платиш повече и да получиш повече... Не държа да е София. Хубаво би било административния център на България да стане едно "сити", от което да не се срамуваме, но уви.. няма как да стане.  Но може да се направи един такъв луксозен град, където стандарта на живот да е по-висок. Сещам се за Монте Карло, например - нещо такова... Естествено, в Бг такъв град е утопия, колкото и пари да се влеят там, предвид закоренелия български манталитет и култовата поговорка - "Не е важно аз да съм добре, важно е Вуте да е зле". Винаги ще се намери кой да гледа в чуждата чиния, вместо да погледне в собствената си кочинка...
Иначе това със селяните и гражданите е малко относително, защото живея в краен квартал на София, който е част от столицата от 1957 г.  и хората са кореняк-столичани по произход, но са си абсолютни селяни (не в лошия смисъл на думата) - отглеждат си кокошчици, прасенца, садят си картофи пред входа на къщата, в магазина ме питат - Ти на кой беше?
И така...

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Но тези пенсионери си имат достатъчно много деца и друга рода, която само чака погребението. Защо никое от децата им не се сбърка да плати ремонтите? Там, където живяхме преди много години имаше случай един дядо си умря сам. Мислехме, че няма живи роднини. Наложи се да се вика полиция да се разбие вратата, че се беше вмирисал вече. Познайте, обаче колко маймуни се появиха после за апартамента. Оказа се, че има 3 живи и здрави деца, че и внуци. Все столичани.

# 88
  • Мнения: 4 916
Не знам как да го кажа без да обидя някого, но... ако се приемат идеите на Карбовски, може да се окаже, че доста от софиянците н-то поколение ще трябва да ходят тепърва на село. Познавам хора, които са родени в "Златния триъгълник" - Раковска, Графа и Дондуков, но едва преживяват със заплатите си. Навремето родителите им били "по-така", та забърсали по някой голям апартамент, ама сега децата не са се адаптирали към капитализма и живеят с вятър в дограмата, едва си покриват данъците и таксите и пр.
И обратното - в т.нар. провинция има доста богати хора, които с основание вече ще могат да гледат кореняк-софиянците от високо.

# 89
  • Мнения: 4 916
Аз съм твърдо ЗА такова място, на което да можеш да платиш повече и да получиш повече... Не държа да е София. Хубаво би било административния център на България да стане едно "сити", от което да не се срамуваме...

Луковит - столица на България  Peace
Аз съм ЗА!

Общи условия

Активация на акаунт