към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 217
  • 204
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2008-01-09&article=217260

няма да коментираме автора за стила му, а съгласни ли сте с предложението му.

# 1
  • Мнения: 7 837
Ех че хубаво звучи.
Някой се оплакваше, че такса смет била 150 лв. За град като София, сумата е смехотворна.

# 2
  • Мнения: 899
Съгласна съм. Ако това стане, ще съм първата, която ще се махне от София и ще идвам само, за да се видя с нашите. Ако мога да живея другаде и да имам нормална заплата, изобщо няма да ми пука, че не съм в столицата. И наистина ще се гордея, че е красива. И скъпа.

# 3
  • Мнения: 3 423
Каквото и да ми каже Карбовски,
съгласявам се, сляпа съм от любов.

# 4
  • Мнения: 677
Много ясно, че съм съгласен. Карбовски е циник-утопист, обаче. За съжаление тва няма как да стане. Амин.

# 5
  • Мнения: 516
Утопично, но логично. Харесва ми идеята.

# 6
  • Мнения: 7 107
Ще чакам да видя как и кога точно ще стане.
Очакванията ми са да видя София скъпа и още по-мръсна. Аз минавам за оптимист.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Абсолютно съм съгласна с Карбовски, обаче това на практика няма да сработи.
Ще стане, хем скъпа, хем грозна.

# 8
  • Мнения: 2 563
На пръв поглед добре звучи предложението.  Laughing

Човек храни куче от кофа и дава на кучето. Карбовски, сядай пред компютъра само трезвен.

# 9
  • Мнения: 1 470
София и сега е най-скъпият град за живеене,в България,но това го прави не най-красивият,а най грозният от всички други,защото всички идват тук,изкарват си парите,но след това бързат да си отидат в по-малките и подредени градчета и селца-имам в предвид уикендите,и празниците...А иначе в момента като цени на имотите,София се изравнява с ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ НА ЗАПАД...

А иначе идеята си я бива,но.....

# 10
  • Мнения: 3 423
А иначе в момента като цени на имотите,София се изравнява с ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ НА ЗАПАД...
Кажи-речи си права.

# 11
  • Мнения: 6 167
Много ясно, че съм съгласен. Карбовски е циник-утопист...

добавям и комплексар.
това може да стане, само ако има живот и извън софия. мигрантите към софия, показват, че извън града такъв няма.
предложението е популистко и насъскващо, баби хазяйки са собственици и на апартаментите на оксфордстрийт.
а софия е най-скъпия град в българия, така или иначе.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм съгласна ...циник- утопист е нещо като комунист или нацист .... няма такива неща като трябва да изчезнат бабичките - хазяйки от центъра   Laughing ...

Трябва но, не като се започне от София , а като се започне от провинцията...к'во са се вторачили всички в тая София ... Да стане Пловдив такъв град и заминавам моментално ..

# 13
  • Мнения: 1 835
Не ми хареса статията. Ама хич. Сам щял да отиде на село - да бе, да - иди го разправяй на някой друг! На всеки му харесва идеята, стига да не касае него самия. Къде е демокрацията - питам аз, с която ни залъгваха толкова време?! Къде ни е свободата?! Иронизирахме социализма заради жителствата, защото ни ограничаваше свободата да отидем да живеем там, където искаме. И сега какво? Пременил се Илия - пак у тия. Все по-натрапчиво започвам да си мисля, че се връщаме към социализма - само хубавите неща  от него отпаднаха.
А за пенсионерите - чак обидно ми стана. Всички ще станем като тях. Всички това ни чака. Лесно е, когато не ти предстои, да казваш - да, като стана пенсионер, ще направя това и това. Ама като станеш, дали ще мислиш по същия начин? Дали? Дали ще ти е лесно да си признаеш, че си "второ качество човек"? Ако си живял цял живот в София, ако това ти е родния град, на кого ще му бъде лесно да отиде да живее в провинцията?

За съжаление имам лошото предчувствие, че това, което той пише, не е никаква утопия, а картина на близкото бъдеще. Не е никак трудно да се изпълни - трябва само да поскъпне живота в столицата, за да не могат всички да издържат на "високата летва" и сами доброволно (доброзорно) да се отправят към провинцията, просто няма да се справят финансово.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хаха. Карбовски е пич, но понякога - удивително тъп пич.
Ако това стане, столицата ще се напълни с новобогаташи, голяма част от тях - какво да си говорим - измет. Ходи се гордей тогава, че била лъскава...

Общи условия

Активация на акаунт