Температура при 2-месечно бебе

  • 5 357
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Нашето бебе е на 2 месеца и 5 кг и вече трети ден поддържа температура 37-37.2, а днес достигна и до 37.4 . Даваме Панадол по 2 мл, при което температурата спада за известно време. Детската лекарка я прегледа и установи, че гърдичките са чисти, само гърлото е леко зачервено. Бих казала, че не кашля и не киха, най-много 2-3 пъти на ден. Днес лекарката настоява да започнем приема на антибиотик Сумамед - първи ден 2 мл и още по 1 мл за 2 до 5 дни. Притеснява ме даването на антибиотик на толкова малко бебе при тази ниска температура, но пък се притеснявам и да не се влоши състоянието й.
Решихме да пробваме с Нурофен, но на кутията пише, че е за деца на 3 месеца. Имаме и свещички Ефералган от 80 мг, но и на тях пише, че са за бебета над 3 месеца. Някой ползвал ли е тези лекарства за 2-месечно бебе?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 46 437
Къде я мериш?

Повечето педиатри ще ти кажат, че това е нормална Т за бебе (тяхната е по-висока от нашата). До 37.5 се приема за нормална. Още повече, че при вас няма кашляне, кихане и др. симптоми.

И как ще изпише антибиотик, ами ако е вирусно? Трябва да пусне изследвания, за да види от къде идва проблема, щом смята, че има такъв.

По-добре се потърси второ мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Къде я мериш?

Повечето педиатри ще ти кажат, че това е нормална Т за бебе (тяхната е по-висока от нашата). До 37.5 се приема за нормална. Още повече, че при вас няма кашляне, кихане и др. симптоми.

И как ще изпише антибиотик, ами ако е вирусно? Трябва да пусне изследвания, за да види от къде идва проблема, щом смята, че има такъв.

По-добре се потърси второ мнение.
Напълно подкрепям. Най вероятно на бебето нищо му няма. И е прекалено малко за антибиотик. Най добре да спрете да давате и панадол.

# 3
  • Мнения: 44
Благодаря ви за отговорите!
Температурата меря под мишничката с два различни термометъра. Досега винаги е била до 36.8 градуса, затова си мисля, че все пак има някакъв проблем. Sad

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не му давай АБ на това малко бебе. Температурата при толкова малките е нормално да е такава.  Не се притеснявай.

# 5
  • софия
  • Мнения: 257
Ние сме на същото положение - 2 месеца и половина и от около седмица меря температура 37-37,2 гр. Нашият педиатър го преглежда и според него няма нищо. Единствено отвреме на време киха. Така че аз не давам нищо. Ако се храни и си е бодро няма смисъл да се бърза.

# 6
да не сте ходили на имунизация че вдигате температура? защото ние като бяхме на 2 месеца имахме Т, но тя се получи от имунизацията. ако е така сложи реванол на имунизациите и редуваш панадол със свещички през 2 часа и половина

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тази температура няма нужда да се смъква нито с панадол нито със свещички. Няма нужда детето да се тъпче с лекарства.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 106
В никакав слу4аи не взимаите антибиотик особенно този тои е много силен,ние сме на 1г. и го пихне за гноината ангина на 12 4аса.а за тази температура не се дажа ни6то,дори до 38 тмемпература не се дава ни6то,оставя се организама сам да се пребори с вируса

# 9
  • Мнения: 3 406
имаше някакъв бабин метод май за сваляне на Т,май беше нещо сода с още нещо на стъпалцата и се увиват,ама какво беше другото?

# 10
  • Мнения: 1 809
Аз също знам,че на бебетата Т до 37.5 е нормална за тях  Wink
Не знам защо  трябва да  сваляш Т Rolling Eyes
Заведи детето и при друг педиатър за още едно мнение ,според мен е много крайно  да се дава АБ,още повече,че детето няма нито сополи,нито кашлица ... newsm78
Желая ви здраве   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт