Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси

  • 134 470
  • 346
  •   1
Отговори
# 30
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
И аз имам въпроси относно детските-Ще получавам ли детски при положение,че имам трудов стаж само 6 месеца досега и кои доходи ще се вземат предвид при положение,че нямаме сключен брак с бащата,но той ще припознае детето живот и здраве след месец като се роди?
А вторият въпрос е:Къде ще трябва да подам документи за детските-по постоянен адрес ли,където се водя или по настоящ,защото по лична карта съм родом от Свиленград,а по настоящ адрес от 9-10 месеца-в Бургас?С еднократната помощ е същото положение-по настоящ адрес или по постоянен?Много се извинявам за въпросите и ще съм благодарна,ако някой благоволи да ми отговори
Имаш право на детски, ако дохода ти е под 300лв. Дохода на бащата не се попълва, ако нямате брак, но ако е припознато детето не съм сигурна. Преди тези 6мес учила ли си, или си се водила безработна или друго?

По втория въпрос - Подаваш документи по адреса от Личната карта - тоест в Свиленград. Там подаваш документи и за детските и за еднократната помощ за раждане.

# 31
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
майчинството  пише ли се за доход
Майчинството, както и болничните по общо заболяване, болнични за бременност и за раждане са доход, който се пресмята за детските.

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
И аз имам въпроси относно детските-Ще получавам ли детски при положение,че имам трудов стаж само 6 месеца досега и кои доходи ще се вземат предвид при положение,че нямаме сключен брак с бащата,но той ще припознае детето живот и здраве след месец като се роди?
А вторият въпрос е:Къде ще трябва да подам документи за детските-по постоянен адрес ли,където се водя или по настоящ,защото по лична карта съм родом от Свиленград,а по настоящ адрес от 9-10 месеца-в Бургас?С еднократната помощ е същото положение-по настоящ адрес или по постоянен?Много се извинявам за въпросите и ще съм благодарна,ако някой благоволи да ми отговори
Имаш право на детски, ако дохода ти е под 300лв. Дохода на бащата не се попълва, ако нямате брак, но ако е припознато детето не съм сигурна. Преди тези 6мес учила ли си, или си се водила безработна или друго?

По втория въпрос - Подаваш документи по адреса от Личната карта - тоест в Свиленград. Там подаваш документи и за детските и за еднократната помощ за раждане.

Пак не се пише неговия доход, ако не са сключили брак.

# 33
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ако майката е в заварено положение и е получавала болнични и майчинство от работодателя, а не от НОИ, то тогава бележка за доходите от болнични и майчинство се взима от работодателя.

Гита Ог, благодаря   bouquet

# 34
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349

Blush Помагам с каквото мога и знам.

# 35
  • Мнения: 90
аз миналата цяла година съм била по майчинство какво трябва да представя ако някой знае,мисля утре да ходя ,да проверя и бележка съм взела от мъжа ми ,но аз незнам какво да нося за 2007 г съм взимала само майчинство 180 лв.

Вие какво мислите

# 36
  • София
  • Мнения: 6 169
Sisss, ти трябва да си от майките в заварено положение и да си си получавала обезщетението от работодател. При това положение трябва пак от него да си вземеш служебна бележка за доходите.

# 37
благодаря за инфото Sunglasses

# 38
Polu4avam redovno detskite nadbavki kato sum podal neobhodimite dokumenti, deteto mi hodi redovno na u4ili6te, no detskite nadbavki bqha sprqni za 5 meseca, poneje ne sum podal slujebna belejka!Vuprosut mi e imam li pravo da si vuzstanovq parite?

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 225

.........
При промяна на обстоятелствата изплащането на семейни помощи започва или се прекратява от месеца, следващ настъпването на новите обстоятелства.
Ако през периода, за който е отпусната помощта, през някой от месеците доходът надвишава 300 лв. на член от сем., това счита ли се за промяна на обстоятелствата? И съответно спира ли се отпуснатата помощ /детските/?
Благодаря педварително!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Момичета на мен ми предстои да подавам нова молба за детски чак през август.Чули ли сте дали се налага някакво преподписване заради промяната в размера на детските?

# 41
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
suzi_a, доколкото знам не се налага. Автоматично увеличават размера.

Била съм в грешка. Добавям:

При промяна на сумата пари, дирекцията издава нови заповеди и майката трябва да отиде да си я получи.


Извинявам се  Embarassed

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 17:05 от Томасе

# 42
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ако през периода, за който е отпусната помощта, през някой от месеците доходът надвишава 300 лв. на член от сем., това счита ли се за промяна на обстоятелствата? И съответно спира ли се отпуснатата помощ /детските/?
Благодаря педварително!

Да допуснем, че детските са отпуснати на база дохода от 2007г. Те ще се изплащат през цялата 2008г. Ако през 2008 за някой месец надвишите доход от 300лв на член от семейството, то няма да бъде спряна отпуснатата помощ. Този надвишен доход би се отразил евентуално при следващата декларация и за помощите за 2009. Не трябва да декларирате промяна на обстоятелствата.

# 43
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Polu4avam redovno detskite nadbavki kato sum podal neobhodimite dokumenti, deteto mi hodi redovno na u4ili6te, no detskite nadbavki bqha sprqni za 5 meseca, poneje ne sum podal slujebna belejka!Vuprosut mi e imam li pravo da si vuzstanovq parite?
Не съм съвсем сигурна, но мисля, че не можете да си възстановите парите  Confused

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ако през периода, за който е отпусната помощта, през някой от месеците доходът надвишава 300 лв. на член от сем., това счита ли се за промяна на обстоятелствата? И съответно спира ли се отпуснатата помощ /детските/?
Благодаря педварително!

Да допуснем, че детските са отпуснати на база дохода от 2007г. Те ще се изплащат през цялата 2008г. Ако през 2008 за някой месец надвишите доход от 300лв на член от семейството, то няма да бъде спряна отпуснатата помощ. Този надвишен доход би се отразил евентуално при следващата декларация и за помощите за 2009. Не трябва да декларирате промяна на обстоятелствата.
Страшно много ти благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт