Много странно кашля!

  • 4 491
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
От 3-4 дни ни мъчи зъбче,имахме т,сега нямаме,но си имаме сополки и  от вчера кашля.Това,което ме притеснява е че кашля,когато е легнала,при предишния ни такъв случай мислех че е алергия и махнах всичко около нея,между другото давам синекод,от който има ефект чак след около 10-тия ден,а дотогава милата се е измъчила,капя й в нослето виброцил,но пак се запушва,слагам й възглавница под матрака,пак никакъв ефект,някой има ли идея какво да правя?
П.П.Утре ще я заведа да я преслушат,дано няма нищо,миналия път нямаше нищо сериозно,само кашлицата.

# 1
В повечето случаи след сополките идва и кашлищата-тя от секретите които се стичат отзад.Но може и да е от слюнка-така кашляше малката като и поникваха зъбите.Но заведи малечка на лекар -за твое успокоение.Успех Grinning

# 2
  • Мнения: 1 320
Какво е синекод? roll:

# 3
  • Мнения: 1 983
Цитат на: vessi
Какво е синекод? roll:

ами капки за кашлица,сега ще ти цитирам ако намеря нещо"Синекод се използва за симптоматично лечение на непродуктивна кашлица,за потискане на кашлицатапреди и след хирургични намеси..." и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 320
Малкия е в същото положение - избиват му две зъбчета едновременно, но от два дни ..... хъркаща хрема , която все още не е преминала в кашлица / и се надявам да я излекувам преди да се стигне до този етап/ . Аз също капя виброцил , като преди това слагам физиологичен разтвор , бебо спи на доооста висока възглавница, та и аз се чудех какво още?
Температура не е имал.
Утре и ние сме на лекар , ще пиша като минем.
Успех във ваденето на зъбчета!

# 5
  • Мнения: 1 983
дано не ви звуча смешно,ама вече съм опитвала какво ли не и като чуя бебе да кашля и сърцето ми се обръща(прекарахме пневмония на 5 месеца) и затова питам,утре сме при педрото,дано нищо й няма по-сериозно,сега се сетих че й давам и едни хомеопатични хапчета за хремата,коразалия се казват,веси

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
"Коризалия"-та дава ефект само,ако се дават при първите симптоми на хремата.Да не се чудиш,ако няма ефект

# 7
  • Мнения: 1 383
Синекод е сироп, потискащ кашлицата, сигурна ли си че него трябва да даваш, лекар ли ви го изписа? Най-доброто лечение е да лекуваш сополите и да даваш нещо за отхрачване, защото те засядат на гърлото и дразнят. Но сиропът за отхрачване да не е много силен, като  Солволан или АСС защото много втечнява секретите и ще започне да се дави още повече. Може например Проспан. Много е важно да я чуе лекар, за да се изключи бронхит. Антиалергичните капки или сироп също помагат да намалее секрета.
Моят син много често страда точно от това - хрема, мъчителна кашлица, без зачервено гърло или бронхит. Обикновено го лекувам с капки за нос, антиалергични капки и отхрачващ сироп, в краен случай, при някой нощен пристъп давам Синекод. Но задължително идете на лекар! Само той може да определи схемата и дозировките.

Общи условия

Активация на акаунт