Лекарства в детската градина-НЕ!!!!! А Защо????

  • 3 918
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 761
Аз разбирам доректорката.Ако моето дете е в една група с твоето и поради грешка на персонала моето изпие лекарствата на твоето,ще я направя на пух и прах,че не си е дала сметка колко още деца са и поверени.
Възмущавам се на родители,които носят лекарства в градините.Хронично болните деца имат нужда от обучен персонал и други правила,но те са изключение.
Децата са деца и всичко може да се очаква от тях.Не можем да се сърдим на песонала,че не са в състояние да поемат повече грижи.Учителките са там,за да учат децата на игри,да ги възпитават, не да ги лекуват на своя глава.Сестрите са за реакция в екстремни моменти,но и те се обаждат на Бърза помощ,ако не са в състояние да се справят.


Отдавам го на липса на съзнание, че всички деца играят заедно по цял ден и всеки родител е до известна степен обвързан и с другите деца от групата и трябва да мисли и за тяхната безопасност.

# 46
  • София
  • Мнения: 415
Аз също съм против даването на лекарстава на децата в градината,защото заразно болните трябва да си стоят в къщи да се лекуват.Но пък щом не е заразно какво пречи да му го дават.Защото в нашата градина имаше случай,при който майката за да не се разбере,че детето пие лекарства,му ги беше оставила в шкафчето и то си ги беше извадило,за да си ги изпие само след като са обяда.Това май е по-лошия вариант.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Ако говорим за хронично заболяване, което не крие риск за другите деца, не може да се отрече нуждата от приема на лекарства в градината. В тези случаи, с представяне на съответните документи, съм съгласна да се внасят лекарства.

# 48
  • София
  • Мнения: 529
В нашето ОДЗ, въпросът е решен по най-разумният начин. Когато има дете, което трябва да получава лекарства в градината, родителят е длъжен :
- да представи документ от лекуващият лекар с диагноза и назначена терапия
- да даде лекарствата на медицинската сестра, която ги съхранява и дава лично на детето в определените часове
- уведомяват се учителките за това.
Действително, има деца с хронични заболявания, които не са заразни и няма смисъл да се изпада в крайности.

П.П. Нурофена има и противовъзпалително действие!
Peace
Eй така се прави!

Напълно съм съгласна! За мен това е златната среда- без да се изпада в крайности от рода на "Всички лекарства вън", или обратния вариант "Аз си го водя и там му дават антибиотика". При толкова деца, винаги ще има вариант, който налага да се направят изключения. И когато това е, както в цитата по-горе, аз лично нямам нищо против лекарствата в градината.
Между другото моето дете също беше получило реактивен артрит, лечението също беше с Нурофен, в големи дози. Трябва да ви кажа, че на третия ден от лечението по нищо не си личеше, че е болен или нещо го боли. Така че разбирам защо баница йованица е решила да заведе детето си на градина. При нас Нурофенът се даваше В 6,14 и 22 часа, което прави малко трудно избягването на даването му в градината. Аз лично не съм го и водила, но при нас реактивния артрит беше тежък (с болничен престой) и вследствие на скарлатина, което автоматично изключва градината  Stop Иначе самият артрит НЕ е заразно заболяване.
Малко дълго стана, но се ядосвам, когато чета крайни мнения, в повечето случаи без необходимата аргументация.

Общи условия

Активация на акаунт