Лекарства в детската градина-НЕ!!!!! А Защо????

  • 3 909
  • 48
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 593
Здравейте!Искам да ви попитам имали повсеместно в детските градини такова нещо,като да не се носят лекарства за децата.Случаят е такъв:Преди 3 седмици детето ми се разболя от някакъв вирус,УНГ,естествено,прихванат от детската градина.Аз,разбира се,го гледах в къщи 7 дни,докато оздравее.Обаче като последица получи някаква артропатия на ставите на краката-имунна реакция на организма .В това състояние,са възпалени ставите,без да е налице вече вируса,или да е заразноопасен за околните.Личната изписа Нурофен в по-висока,от обичайната доза,за да се повлияе възпалението.Аз го държах един ден в къщи,обаче,той е много комуникативно дете и си търси децата от детската.И реших да го заведа с идеята мед.сестрата да му дава там лекарството,което естествено щеше да бъде държано не в групата при децата,а в залючен шкаф в мед.кабинет.Обаче,директорката,като чу разговора ми със сестрата,се развика,че била издала заповед,да не се носят никакви лекарства в градината,нито за децата там,нито за персонала.Детската градина била само за здрави деца.А сега,когато детето ми не е заразно болно и директорката не ще да поеме отговорност да му се дава лекарството по безопасен за другите деца начин,аз питам:Не е ли това дискриминация по отношение на моето дете?И ако,според повечето от вас,които ще ми отговорят ,Е,тогава къде да се оплача?

# 1
  • Мнения: 4 668
Проблемът е деликатен , защото и персонала вече не знае на кой да угоди ...
Разбирам те , но в същото време е трудно да докажеш , защо точно даваш Нурофен  Confused
Да не говорим за случая с натровените деца намерили лекарството и още са афектирани по градините и се пазят .
Просто стана историята с лъжливото овчарче - 90 % от родителите си водеха болните деца с лекарства и разправяха , че имат алергия ...  Sick големи алергии , голямо чудо , големи лъжи ...
Затова сега си потърпешва .
Не мога да ти дам съвет как да постъпиш , а съм и много песимистично настроена към всякакви оплаквания .

# 2
  • Мнения: 6 029
Чак пък дискриминация... Възпаление на ставите не звучи безопасно за твоето дете, не за другите. Дръж го вкъщи докато отмине. Аз никога не съм носила лекарства в ДГ.

# 3
  • Мнения: 2 614
В нашата ясла, също не дават лекарства, освен хомеопатични, или за поддържане на състояние при алергии. Не мога да те посъветвам нищо, но и за теб и за детето ти ще е по-спокойно, ако не се изнервяте и си останете още малко вкъщи.  Peace
Според мен, самият факт, че лекарството е Нурофен, което е Т-понижаващо, е стресиращ за персонала.
А и както ти е казала Пипинка, щом забраната е и за персонала на яслата, то явно доста са се стреснали от случката с натровените деца!  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз също съм против лекарства в градината.Каква е гаранцията,че казваш истината за болестта на детето(не говоря специално за теб,не го приемай лично).При нас има едно такова дете,което два месеца ходи на ясла с ужасна кашлица и с лекарства в шкафчето.Съответно носеше и бележка от доктор че не е заразно болно.Накрая се получи така,че повечето деца се изпонатръшкаха от вирус,въпросното дете влезе в болница,а майката вдигна ръце и каза че няма кой да го гледа в къщи.Кажи ми после как да се доверя,така че моето мнение с лекарствата в къщи.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Въпросът не е дали детето е болно или здраво.
По принцип когато се приемат лекарства,някой трябва да носи отговорност за това.Не дай се боже се случи нещо ... реакция на организма или каквото и да е ,отговорността ще я търсят от този ,който се е съгласил да приеме това лекарство в ДГ.
Да не говорим пък за случая с отровените деца преди месеци в ДГ с лекарство.
Персонала си е напълно прав.
Аз съм против всякакви лекарства,които се внасят в ДГ!

# 6
  • Мнения: 8 999
От едната крайтност се скача в другата. Както след случая с падналата сграда и загиналите момичета в София от общините започнаха да забраняват дори да си остъклиш балкона, така и сега в детските градини сигурно ще гледат зорко и ще забранят дори и витамини да се носят. От една страна са прави, защото, ако наистина се съблюдава това нареждане на директорката, ще се предпазят децата ни, от друга страна обаче, понякога се взимат лекарства, които са необходими за детето, без то да е заразно болно. Може би една бележка от личната ви лекарка с описание на заболяването би помогнало.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Подкрепям решението на директорката.Още повече диагнозата на детето ти(дано бързо се оправи) не ми звучи безобидна.

 Малко извън темата, но като гледам мои познати как си водят децата болни на градина и се ужасявам.Даже нямат никакви угризения, че ще заразят другите.Даже и се възмущават, че учителките отказват да им приемат лекарствата.

  Според мен който има дете което е болно и на лекарства, да си го държи вкъщи.Ето за това се радвам, че синът ми не ходи на градина.Сигурно всеки ден щях да вихря скандали на майки пепукистки.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Може би една бележка от личната ви лекарка с описание на заболяването би помогнало.

И разговор най-напред с директора, а след това със сестрата...

# 9
  • Мнения: 3 268
След случая с децата в Лозенец,в нашата градина не дават не само лекарства да се внасят,ами сокове,вафли и тем подобни от родители.Мисля,че е правилно.

# 10
  • Мнения: 4 668
.Ето за това се радвам, че синът ми не ходи на градина.
А аз се радвам ,ч е синът ми ходи в градина , където има правила и не се допускат болни деца , както и такива с лекарства ...

# 11
  • Мнения: 967
Правилата са си правила... Никъде не разрешават лекарства в ДГ.
Говори с лекаря да даваш дозите, така че (например сутрин, следобед, вечер и през нощта) да не трябва да му ги дават в ДГ.

Аз съм го правила с антибиотици, когато са 10 дена, а след 7ия ден дъщерята можеше да ходи вече на ДГ (при не вирусна ангина).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Аз съм го правила с антибиотици, когато са 10 дена, а след 7ия ден дъщерята можеше да ходи вече на ДГ (при не вирусна ангина).
Сори за спама,но и не вирусната(демек бактериалната) ангина е силно заразна

# 13
  • Мнения: 967

Аз съм го правила с антибиотици, когато са 10 дена, а след 7ия ден дъщерята можеше да ходи вече на ДГ (при не вирусна ангина).
Сори за спама,но и не вирусната(демек бактериалната) ангина е силно заразна

За  не се разрази дискусия за това, това съм го правила винаги след изрична консултация с лекарката (ние бяхме царици на ангините), просто тя тогава каза, че при вирусната е хубаво да си останат всичките 10 дена, докато при обикновената децата са ОК нормално след 3ия ден и в този случай без усложнения ни разрешаваха след 7ия ден да я пускам на ДГ.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,за 7-мия ден съм съгласна,че детето вече не е заразоносител,аз се хванах само за скобите Hug

Общи условия

Активация на акаунт