Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 ян. 2008, 14:42 ч.

кръвна картина

• 2 266
  • 7
  •   1
Отговори
Днес  взех резултатите от кръвни изследвания и не знам дали са в норма. Моля, ако някои може да ми обясни, че докато ги занеса на д-ра ще мине време,а аз се притеснявам.Благодаря ви предварително!

урея 6.5
ASAT 13.0
ALAT 15.0
креатинин 75.0
кр.захар 7.0
холестерол 6.5
TG 2.4

# 1
  • Мелбърн, Австралия
Креатинина е в норма, урея също (44-134 µmol/l, 1,7-8,2 mmol/l).

Мисля че и ASAT и ALAT са в норма (до 35 U/l, до 40 U/l).

Глюкоза и холестерол мисля че са завишени (2,78-5,55 mmol/l, до 5,0 mmol/l). TG предполагам че е триглицериди също е леко завишен (до 2,0 mmol/l).

Изследванията на гладно ли са правени ?

# 2
На гладно ги правих,глюкоза е завишена така ли,съмнения за диабет ли означава това?Ами завишените триглицериди,какво значи?

# 3
  • Мелбърн, Австралия
Ами Мони не съм лекар миличка, но да, сигурно ще ти направят допълнителни изследвания за диабет.

А иначе завишените триглицериди не знам какво значат, но са в една група като изследване с холестерола, ако тази информация може да ти даде все пак някаква насока  Thinking

# 4
ritka,благодаря за иформацията!Много ми е притеснено,утре ще ходя при д-ра,да видим какво ще каже.

# 5
  • Мелбърн, Австралия
Стискам палци всичко да е наред  Heart Eyes

# 6
  • varna
кр.захар и холестерола са завишени,най-вероятно ще трябва да повториш изследването,лекаря ти ще ти обясни

# 7
Да ,наистина са завишени стойностите на кр.захар и холестерола,ще трябва след 20 дена да повторя изследванията.А до тогава диета :да огранича сладкото и мазнините,както и пълномаслените млечни продукти.Аз мазно не ям,но сладко,без него не мога!Ама сега съм наплашена ,така ,че трябва да свикна.Благодаря на тези ,който се включиха!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт