Кажете ми моля истината!

  • 3 411
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Хора кажете ми истината. Правих ин витро. На 20.11.2007 ми беше трансфера. На 04.12.2007 направих тест-положителен. На 17.12 ме гледаха под ултразвук и се видя плоден сак с един ембрион но сърдечни пулсации все още нямаше. Казаха ми да отида след 15 дни. Ходих на 03.01 и установиха следното: ембрио със сърдечни пулсации големина на плодния сак 20мм големина на ембриона 5мм Това нормално ли е според вас като размери и време. Първи ден на последна менструация 02.11.2007 Нямам кървене нямам болки за сега. Имам ли място за притеснение. Моля ви кажете ми истината.

# 1
  • Мнения: 58
Хора кажете ми истината. Правих ин витро. На 20.11.2007 ми беше трансфера. На 04.12.2007 направих тест-положителен. На 17.12 ме гледаха под ултразвук и се видя плоден сак с един ембрион но сърдечни пулсации все още нямаше. Казаха ми да отида след 15 дни. Ходих на 03.01 и установиха следното: ембрио със сърдечни пулсации големина на плодния сак 20мм големина на ембриона 5мм Това нормално ли е според вас като размери и време. Първи ден на последна менструация 02.11.2007 Нямам кървене нямам болки за сега. Имам ли място за притеснение. Моля ви кажете ми истината.
 
 
 

# 2
  • Мнения: 1 335
Успокой се! Hug
Всичко ще е наред! Щом имате пулс, значи няма място за притеснения. Излишните притеснения вредят и на теб, и на бебчо. Това е истината.
За размерите от личен опит не мога да кажа, защото губя бременността преди да прескоча 7г. с. От прочетеното знам, че няма точен до милиметър еквивалент за всички бебчовци. Някои избързват в началото, после забавят, някои обратно; абе не всички вървят като по учебник.
Успокой се, наистина!   bouquet

# 3
  • Мнения: 58
Ох, наистина ли е така вдъхваш ми доверие. Много се притеснявам защото лекарката каза че размерите отговаряли за 6-7 г.с. а аз реално съм била в 9г.с.но имаше пулс. Тук във форумите чета че разминаване може да има ама по-напреднала бременност,а не в началото. Дали всичко ще е наред. Искам поне 2 седмици да минат и тогава да отида пак да ме погледнат. Ще бъда благодарна и на др.да се включат.

# 4
лично не мога да отговоря на въпросите ти, но ако ще се успоикош - на твое място бих потърсила и друго мнение от специалист. от сърце ти желая всичко да е наред и здраво бебче на финала. Praynig

# 5
  • Мнения: 1 247
лично не мога да отговоря на въпросите ти, но ако ще се успоикош - на твое място бих потърсила и друго мнение от специалист. от сърце ти желая всичко да е наред и здраво бебче на финала. Praynig
подкрепям Peace

# 6
  • Мнения: 445
Честито и не се притеснявай излишно! Има голямо разминаване и неточност при определянето с УЗ и в началото на бременността. Само че в началото притесненията ни са по-големи, защото ембриончето се развива с часове. Ей сега си погледнах една от УЗ снимките. Между 6 и 8 г.с ми дава 10 ! дни отклонение при определяне на г.с чрез ехография.

# 7
  • Мнения: 58
ама lianka с вагинален УЗ ли са те гледали?

# 8
  • Мнения: 4 324
Не помня какви трябваше да са размерите на ембриона по това време, но наличието на пулс е добре поне на този етап!
Успех, стискам ти палци!

# 9
  • Мнения: 7 716
Всичко е наред. Laughing

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
И аз мисля, че всичко е наред. Важното е, че има сърдечна дейност.
Виж тази таблица, но са дадени размерите от 8г.с. нагоре: http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=c … AdInfo%403a790558

Сега погледнах моите снимки от ехографа - размерите на бебетата в 9 г.с. и 1 ден са 2,37 и 2,47 см.

# 11
  • Мнения: 445
Гледаха ме с какво ли не и ми бръкнаха къде ли не  Grinning Не съм сигурна точно тази снимка от къде е, защото имам цяла купчинка. Само че на всички снимки ми пише какво може да е отклонението и е горе - долу между 6 и 10 дни.
Ако искаш сканирай снимката ти и я пусни във форума да я огледаме.

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Честно казано, предпочитам да не го правя... Съжалявам, но изгубих и двете бебета и някак не върви.
Виж на твоите снимки къде пише CRL и какъв е посоченият размер срещу него. Там някъде до него има и гестационна възраст в дни и седмици. На моите снимки е долу вдясно.

# 13
  • Канада
  • Мнения: 264
Мила Дейли, ние не можем да ти кажем истината, защото тя е много относителна, особено в тази материя.

Аз те посъветвах в предишния си постинг да отидеш отново на преглед, а не да тръпнеш цели две седмици, но ти си знаеш

Погледнах един уеб сайт, където въведох данните ти и ето какво излезе:

Според датата на трансфера на 3 Януари си била в 8 с и 6 дена, от друга страна 5 мм размер на ембриона според този сайт отговаря на 6 седмица и 6 дена, значи излиза 2 седмици разминаване. Сега аз не съм лекар и моето мнение не е меродавно.
Отиди на добър специалист да те погледне, щом има пулс, мисля, че при размерите може да има разминаване.
Между другото, казаха ли колко беше пулса?

Поздрави

# 14
  • Мнения: 323
лично не мога да отговоря на въпросите ти, но ако ще се успоикош - на твое място бих потърсила и друго мнение от специалист. от сърце ти желая всичко да е наред и здраво бебче на финала. Praynig
Peace

Общи условия

Активация на акаунт