фолиева киселина

  • 1 786
  • 36
  •   1
Отговори
Момичета, по колко фолиева киселина пиете дневно. Аз съм в 12 седмица и пия по една таблетка дневно - 0,4 мг.

# 1
  • София
  • Мнения: 672
По толкова се пие - няма нужда от повече. Започва се по-принцип още преди да забеменееш!!!
 Лека бременност Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 406
много е важно до постоянстваш с приема до края на четвъртия месец, когато се формират системите на бебето. полезна е и в по- късен етап, така, че можеш да я пиеш до края на бременността

# 3
  • Мнения: 206
По толкова се пие - няма нужда от повече. Започва се по-принцип още преди да забеменееш!!!
 Лека бременност Simple Smile

 Peace

# 4
# 5
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
По толкова се пие - няма нужда от повече. Започва се по-принцип още преди да забеменееш!!!
 Лека бременност Simple Smile

Можеш да продължиш да я пиеш и докато кърмиш, спомага за образуване на кърма Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 1 197
по една таблетка дневно

# 8
  • Мнения: 961
По толкова се пие, да. Добре е и ако преди забременяването също си приемала фолиева киселина.
Моята лекарка ми каза, че е добре да я приемам до края на 3 месец, началото на 4-тия. След това я спрях. Това, което мамите са ти писали по-горе, ме навежда на мисълта да попитам дали не трябва пак да започна да я приемам.

# 9
# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Peace

# 11
  • Мнения: 864
Аз пък пиех по 1 таблетка 3 пъти на ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
По колкото ти е изписал лекарят. В повечето случаи се пие по 1 таблетка дневно.
Аз пиех 3 пъти по две до края на бременността, защото така се налагаше. Peace

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 00:00 от passion

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
По толкова се пие, да. Добре е и ако преди забременяването също си приемала фолиева киселина.
Моята лекарка ми каза, че е добре да я приемам до края на 3 месец, началото на 4-тия. След това я спрях. Това, което мамите са ти писали по-горе, ме навежда на мисълта да попитам дали не трябва пак да започна да я приемам.

обикновенно се спира ако почнеш да взимаш витамини за бременн защото в състава им има.
иначе си я пиеш до края....

# 14
  • Мнения: 3 478
Аз най-често по 0.4 като теб , но съм имала витамини ( взимам моята с мулти витамин) и с повече в тях. Но по принцип 0.4 е нормалната доза. Също така е хубаво да си я пиеш и за напред ако плануваш още деца Peace

Общи условия

Активация на акаунт