Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 257 отговора

На 20 км от София, с тенденция към повече!

Пускам това, провокиран от темата за градския транспорт. Накоро мой познат - малък фабрикант с цех за сувенири в малко грдче с когото не се бях виждал от години ми се оплака че бизнеса върви страхотно, само дето няма работна ръка. "Всичко избяга в София и чужбина" ми вика, и циганите вече не искат да бачкат. А дава заплати от по 1000 лева и нагоре - цените там са доста по ниски от София. Та в тая връзка се чудя - защо всички дойдоха тук, защо не помислят да се върнат по родните си места? Не искам темата да се обръща в спор "София-провинция" ама наистина тука вече не се живее... Ако трябва да плащам наем, да се тъпча като сардела по рейсовете, каква е файдата от това че си в София и ти е голяма заплатата - като всичко е по скъпо и живота ти е скапан?
Цитирай

Пловдив

Ъ?! Що да сме дошли? Бяхме, поучихме и после по-живо, по здраво към по тихи и приятни места за живеене. София никак не ми понесе Sick
Цитирай

Браво, поздравявам ви!
Обаче има един милион други които не мислят така.
Цитирай

Germany

Ще следя темата. И аз имам наблюдения като твоя познат.
Цитирай

на село

А не сме всички в СФ.
И тук се живее, макар не по -лесно, но поне транспорта не ми е проблем, ходя си пеш за здраве и раздвижване, прибирам се от работа в 23 часа  и не ме е страх.

Мога да си оставя и колата пред дома без да я заключа.
Другите предимства са за децата, докато са малки е добре, после е сложно,
все пак трябва да се развиват на някъде, а в малкия град - не става.

Абе много може да се пише по темата и ще повторим казани неща, но въпреки всичко имам колежка /много добро дете/, която напусна преди 2-3 години и отиде в Сф. точно заради работа, заплата и развитие.
Цитирай

Щото това, което работи мъжа ми, може да го работи само в София. И не, няма желание за преквалификация, много труд, учене и усилия е вложил дотук, печели добре.
А ти Демби, защо си тук?
Цитирай

...
Другите предимства са за децата, докато са малки е добре, после е сложно,
все пак трябва да се развиват на някъде, а в малкия град - не става.

Защо да не става? Когато града(селото) се развива и за децата ще е ОК!
Цитирай

Щото това, което работи мъжа ми, може да го работи само в София. И не, няма желание за преквалификация, много труд, учене и усилия е вложил дотук, печели добре.
А ти Демби, защо си тук?

Защото съм роден и израсъл тук, мила.
Макар че поизбягах в периферията.

Особено сега във века на интернет и технологиите съм се замислил че мога да си работя и от балкана и много сериозно мисля в тая насока. Същото важи и за теб - един VPN и може да си пускаш счетоводството отвсякъде!
Цитирай

На верандата, под ореха

И аз се интересувам! Very Happy
Имам приятелка с голям апартамент в центъра на Варна, където живее единствено майка й. Девойката завърши висше образование преди две години и сега работи на нископлатени места, извън специалността и живее с гаджето си на квартира в Дружба!
Друга приятелка - тя пък с два апартамента в центъра на Бургас! Същото положение като първата - живее под наем със съквартирантка и работи за мизерни пари.
Та какво им има на Варна и Бургас, аз не разбирам?
Като им го кажа следва контра-въпрос: Като ти харесва толкова иди ти там да живееш! И точка. Mr. Green
Цитирай

на село

Защо да не става? Когато града(селото) се развива и за децата ще е ОК!

Е, Dembi, в колко малки градове има специализирани средни училища,
 а за висши да не говорим.
Цитирай

Мъжът ми не е счетоводител и работата му е свързана с физическо присъствие, срещи и т.н. Не може да го работи от разстояние.
Иначе съм родена и израснала във Варна, ама ей на, във века на технологиите и интернет се залюбих на 500 км.

А ти Демби, защо си тук?

А и така като гледам твоята причина е по малко резонна от моята.
Дет се вика за мен животът в София не е на всяка цена, просто тук имам повече отколкото другаде.
Цитирай

София

Защото градът/селото не се развиват. И защото отпадна софийското жителство.
Цитирай

Пловдив

Демби, я дай на лични населеното място и телефона на твоя прител със заплатите над хиляда лева.   Mr. Green Че нещо може скоро да търся такава заплата Very Happy
Цитирай

София

Да, бе, кой вместо счетоводителите се размотава по данъчни, социално осигуряване, подаване на всякакви видове декларации и какво ли още не съвсем физически в разните учреждения? Това с виртуалния офис го знам като идея, но не е приложим за много голяма част професиите. И на всичко отгоре се оказва, че шефовете не са особено доволни от мераклиите да работят нейде от планината, защото така имат усещането, че губят контрола и не се изгражда екип.
Цитирай

А ти Демби, защо си тук?

Макар че поизбягах в периферията.

Особено сега във века на интернет и технологиите съм се замислил че мога да си работя и от балкана и много сериозно мисля в тая насока. Същото важи и за теб - един VPN и може да си пускаш счетоводството отвсякъде!

И аз за съжаление така...Но само малко да ни се стабилизира бизнеса,с мъжлето сме решили да  бягаме към Балкана...

А за работната ръка,и в София вече НЕ достига,та май ще трябва от Китай да вкарваме,за да можем да си позволим наистина да ни се стабилизира бизнеса,и да отидем на село... Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 257 отговора