Прокървяване в средата на цикъла

  • 20 726
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 692
Притеснена съм ходя по лекари.И сякаш не желаят да видят проблема ми.Цикълът ми започна да спира.Последния беше един ден със черно кървете.А следващия го няма въобще.Може би влизам във мено пауза. Родителите ми починаха и двамат за една година.Мисля,че проблема ми е двързан на психическа основа.Но ходя на лекар правят прегледи и нищо не ми казват конкретно. Кажете нещо за успокоение. Зная,много добре ,че ликар трябва да се изкаже по този въпрос.Но не мога да попадна на подходящ
мила незнам какво да ти кажа а и ти самата знаеш,че само лекар може да ти каже....потърси други лекарски мнения...и съжалявам за родителите ти Sad

# 31
  • Мнения: 98
Притеснена съм ходя по лекари.И сякаш не желаят да видят проблема ми.Цикълът ми започна да спира.Последния беше един ден със черно кървете.А следващия го няма въобще.Може би влизам във мено пауза. Родителите ми починаха и двамат за една година.Мисля,че проблема ми е двързан на психическа основа.Но ходя на лекар правят прегледи и нищо не ми казват конкретно. Кажете нещо за успокоение. Зная,много добре ,че ликар трябва да се изкаже по този въпрос.Но не мога да попадна на подходящ

Ванческа, ако е удобно да попитам на колко години си? Къде си ходила на лекар?
Възможно е проблемите ти да са на стресова основа. Не се притеснявай, за всеки проблем има решение. Важно е спокойствието.
Нередовният или липсата на МЦ може да е в следствие на завишени нива на пролактин. А тези нива скачат, ако си подложена на стрес.  Hug

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 17:32 от marinakapina

# 32
Здравейте и от мен!
Както всички които пишат в тази тема и аз имам същия проблем.Цикъла ми идва на 30-ден винаги точно на време.Миналия месец ми закъсня с около 17-18 дни,като посредата на цикъла/ по време на овулацията/ ми се случи 2-3 дни кафяво леко червено кървене.Този месец отново.Точно на деня на овулацията-пак същото-кръв,но не толкова колкото е на цикъл,но вече продължава около 5 дни.Притеснена съм от какво може да е и ме е страх от нещо страшно и опасно.Днес имам час при дерматолог-венер.,но по друг повод-пъпки по лицето,които не минават вече 3-4 месеца.Ако някой може нека даде съвет
Предварително благодаря

# 33
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен!
Както всички които пишат в тази тема и аз имам същия проблем.Цикъла ми идва на 30-ден винаги точно на време.Миналия месец ми закъсня с около 17-18 дни,като посредата на цикъла/ по време на овулацията/ ми се случи 2-3 дни кафяво леко червено кървене.Този месец отново.Точно на деня на овулацията-пак същото-кръв,но не толкова колкото е на цикъл,но вече продължава около 5 дни.Притеснена съм от какво може да е и ме е страх от нещо страшно и опасно.Днес имам час при дерматолог-венер.,но по друг повод-пъпки по лицето,които не минават вече 3-4 месеца.Ако някой може нека даде съвет
Предварително благодаря

# 34
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета,
Никъде не мога да намеря подобен случай, като моя и се надявам тук да намеря отговор. За втори месец получавам зацапване и то еднократно, това не ме притеснява, странното е че е на 2ден след овулация, както и да го смятам. Миналия месец правих тестове за овулация и я засякох на 17ден имах и страхотни болки цял ден тогава и на 19 рано сутринта видях, че съм получила зацапване коте не продължи повече през деня. Сега се получи същото на 16ден силните болки и силно разтеглива ЦС и рано сутринта на 18ден видях пак, че ми е зацапало докато съм спяла.
Някак не мога да си обясня, защо се получава така, предполагам че ако е зацапване от овулация то трябва да е на другия ден, а не на по-следващия. Има ли някой с подобен на моя случай или да е чел нещо подобно ?

# 35
  • София
  • Мнения: 118
Момичета и аз като вас този месец незнам какво става.Цикъла ми е абсолютно редовен,идва ми винаги между 24 и 26 ден.Преди 7-8 месеца прокървих в средата на цикъла,оказа се че имам киста.Пих Фемоден 1 месец и се беше махнала.От тогава нито съм имала кисти,нито закъснение.Този месец обаче около Великден се наложи да местим едни неща и вдигах тежко.Няколко дни след това прокървих-ту розово,ту кафеникаво зацапване,което продължи 3 дни.Два дни след това  отидох на гинеколог и той ми каза че не вижда нищо нередно,от кървенето нямало и помен,но съм имала фоликул 19 мм ,който щял да се спука може би след няколко дни.Правихме усилени опити за бебе,но ОВУ не съм засичала.Днес ми е 27 ден от цикъла,а от неко няма и помен.Имам симптоми,но слабо изразени.Само корема ме боли много.Нямам подути гърди,никакви симптоми на бременност.Ще си направя тест,но се чудя ако е отрицателен,възможно ли е от вдигането да ми закъснява и да съм прокървила и изобщо какви може да са причините за това?

# 36
  • Мнения: 1 131
Момичета и аз като вас този месец незнам какво става.Цикъла ми е абсолютно редовен,идва ми винаги между 24 и 26 ден.Преди 7-8 месеца прокървих в средата на цикъла,оказа се че имам киста.Пих Фемоден 1 месец и се беше махнала.От тогава нито съм имала кисти,нито закъснение.Този месец обаче около Великден се наложи да местим едни неща и вдигах тежко.Няколко дни след това прокървих-ту розово,ту кафеникаво зацапване,което продължи 3 дни.Два дни след това  отидох на гинеколог и той ми каза че не вижда нищо нередно,от кървенето нямало и помен,но съм имала фоликул 19 мм ,който щял да се спука може би след няколко дни.Правихме усилени опити за бебе,но ОВУ не съм засичала.Днес ми е 27 ден от цикъла,а от неко няма и помен.Имам симптоми,но слабо изразени.Само корема ме боли много.Нямам подути гърди,никакви симптоми на бременност.Ще си направя тест,но се чудя ако е отрицателен,възможно ли е от вдигането да ми закъснява и да съм прокървила и изобщо какви може да са причините за това?

Не мисля,че е от вдигането на тежест.Направи си тест със сътришна урина и те чакаме да се похвалиш.

# 37
  • Мнения: 629
Момичета, използвам темата за да ви попитам и да споделите опит. Този месец за първи път ми се случи да ми прокърви в средата на цикъла и след това имах бледорозово течение. На какво се може да се дължи това??
Чела съм за "розова" овулация, но никога не ми се е случвало. А наистина прокървяването беше по време на предполагаемата овулация.Казвам предполагаема, защото този месец не съм я засичала.Определям е по цервикалната слуз.

# 38
  • Мнения: 100
извинявам се за невежеството,но как точно си засичате овулацията?и дали има такава?

# 39
  • Мнения: 2 617
извинявам се за невежеството,но как точно си засичате овулацията?и дали има такава?

Ориентировъчно - с тестове за овулация, мерене на базална температура (БТ) и следене на цервикалната слуз.

Дали има такава - единственият абсолютно достоверен метод е с ултразвуков преглед при гинеколог.

Така обяснено с две думи надали ще ти е от голяма полза. Виж в Библиотеката и Важно!Прочети преди да попиташ в закованите теми най-отгоре в този подфорум.

# 40
  • Мнения: 100
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт