"Второкласници"3

  • 24 150
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
  Нова тема,момичета! Hug
С пожелание за успешна учебна година
     2007г.-2008г.  bouquet

   Архива също е важен!
Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни
Първолачето на мама, втора седмица подхвана!
Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.
Буквички и цифри смело пишат вече малките ръчички
Плюс и минус, А, Б, В, учи нашето дете
Първолаче смело крачи напред към трудните задачи
Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак
Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи
Празникът на буквите отмина, свършва скоро първата година
Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

Начало на втората учебна година:
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2
Хич не е проблем за нас този Втори клас!Голям проблем за нас e т … и 1Второкласници2

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 10:51 от ptica

# 1
# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Джуди, да ти е жив и здрав. Милото тръгнало на 6 год.

# 3
# 4
  • Мнения: 24 467
Джуди, да ти е жив и здрав. Милото тръгнало на 6 год.

Хич не е за оплакване, без друго изглежда по- голям и от приятели, които има в ІІІ и ІV клас.  Laughing Мога да пратя довечера снимки на тези, които искат да му се насладят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
http://www.2fukli.net/butikovi.aspx?ppv=43

Ей с тази избрах да почерпя, закото днес синът ми има рожден ден- и той най- после навърши осем!
Всеки може да си избере.


Джуди, да  ти e жив и здрав, да те радва!
 newsm38 nbirthday

# 6
  • Мнения: 4 447
Джуди, да е здраво и умно детето! Весело изкарване!

Моя второлак от днес ще живее като в казарма.
В сряда се прибра без читанка и без тетрадка по литература. Накарах се и му казах да я търси навсякъде, да попита навсякъде, да не ми се прибира без учебници. Той търсил навсякъде, не намерил и ... се прибра на следващия ден без маратонките (имаха физкултура и ги носи отделно). Като капак, бях му казала от една седмица да научи таблицата за умножение до 5 и той и това не свършил. Почнал е да пише неразбираемо, допуска грешки. Направо е ... (извинете) затъпял. Притеснен, че скандалът ще е по-голям ме посреща легнал в хола, завит, че много го заболяла главата.
Изтървах си нервите. Сещате се, за една книга и едни обувки няма да си травмирам детето. Ама то не е за първи път. Това е постоянно. Това химикалки, моливи, четки за рисуване - ползваме ги като за еднократна употреба. Учебници и тетрадки също.
Крещях, сигурно се чувах в целия блок, даже се разревах, обидих го в тази си безпомощност и на всичкото отгоре страдах, че съм постъпила така.
Е, мое си е, ще го вкарам в правия път.
Без компютър за неопределено време. Дори да го поглежда не му е разрешено.
Да става и да си прави сутрешния тоалет преди брат си (досега глезанът се излежаваше до последно, събуждах го едва ли като спящия принц). Днес се изстреля като войник.
И много четене и решаване на задачи.
Малееее, колко съм му насъбрала, лошо му се пише.
Да ви е минавало през ум, че при някои хора с думи не се получават нещата. Ох, изпростявам, ама ми се иска да му тегля един бой. Sad

# 7
  • Мнения: 3 209
Judy, да ти е жив и здрав рожденника! Много здраве и щастие му пожелавам  Hug
камъче, и аз съм изпадала в такива състояния, после даже тайно си поревавам за това, което съм наговорила  Confused Но определено изпушва понякога човек, особено като си говориш, а насреща никой не слуша  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Камъче, все едно а зъ съм писала поста. Simple Smile
Дани досега е загубил един марков анцунг, маратонки /намерени след 3 месеца, вече малки Joy/, безбройколичество писалки /пишат с писалки/ и други "дребни канцеларски материали".Ужасно е разсеян, мислех, че е от зодията му - близнак, но знам ли, може да е от възрастта.
До скоро с не бях си изпускала нервите и винаги съм избягвала да го обиждам, но май с раждането на бебето нервите са ми опънати, за първи път си позволих обида като се върна от ски...напишан. Embarassed Тренира от четири години с Мачирски, познава учителите, не се сетил да каже по-рано... Mr. Green Казах му, че смотани мъже в къщата няма, после ми стана много мъчно, но...Иначе случката е тайна, разбира се.
Не се укорявай, има моменти, в които и от стомана да си, не издържаш. за съжалени, според мен разсеяността при момчетата се "разсейва" чак към 20 и нещо...

# 9
  • Мнения: 1 937
Честит рожден ден на Калоян на Джуди!
Да е здрав, упорит и весел.

Тези дни положението е ужасяващо поради непочистените пътища.
До училище стигаме за около час, още толкова за прибиране. Мъглата по нашите географски ширини и дължини, не се е вдигала от около седмица.
Във вторник и четвъртък, за да се включи и Британика, Ралица излиза в 9 сутринта (втора смяна е този месец). Представете си какво време остава за домашните...
Всичко това ни опъва нервите до краен предел.
Щерката се опитва и да тарикатства - онази вечер намерила елка и набързо направила домашното по математика. То хубаво, ама поне да не си беше признавала. И да лъже не може като хората Simple Smile
Подължавам да недоволствам от факта, че се справя по-добре с английския, отколкото с българския. За съжаление отсъствам повече напоследък и нищо не мога да направя по въпроса.

Камъче, не се тревожи, Велева - ти също! Мисля си, че понякога преекспонираме проблемите, а децата са си деца - осем годишни! (това последното го казвам и на себе си!)

Молба към пловдивските майки - сериозно издирвам пенсионирана учителка (не е задължително), която би се съгласила (срещу заплащане), да поеме дъщеря ми в дома си.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 12:15 от Verdad

# 10
  • Мнения: 24 467
Благодаря, ама моят Иванчо е в същност Калоянчо!  Laughing Ние му казваме "Коко", а малкото от месец насам "Боко". Когато е сърдит- може и "Козльо" /От "Клан, клан..."/

Този срок, след като се разделихме с един телефон и една шуба, уж сме по- внимателни. За телефона не съм викала, ама за шубата- малей! Освен това още не съм купила учебника по Домашен кит, от който сме изрязвал от първа страница, понеже не били разбрали...

# 11
  • Мнения: 1 937
Джуди, извинявам се, извинявам се... Embarassed

# 12
  • Мнения: 4 447
... учебника по Домашен кит, ...
Не знаех, че ме изучават в училище. Да се снимам за корицата? Grinning

А колко шапки сме загубили, сега като почна да се сещам - ми аз съм била много търпелива досега.

# 13
  • Мнения: 1 030
Молба към пловдивските майки - сериозно издирвам пенсионирана учителка (не е задължително), която би се съгласила (срещу заплащане), да поеме дъщеря ми в дома си.
Тук из форума няма ли да се намери.
Има доста потребители от Пловдив! Peace
Ако трябва и тема пусни.

# 14
  • Мнения: 24 467
... учебника по Домашен кит, ...
Не знаех, че ме изучават в училище. Да се снимам за корицата? Grinning

А колко шапки сме загубили, сега като почна да се сещам - ми аз съм била много търпелива досега.

Моят син така си му казва. Той обича да си съчинява какво ли не. Домашният кит си е негово и на класа изобретение. О, за корицата има бая кандидати, издателството да си реши. Laughing Та, китът не е грешка. Подобни са, напр., глупости от типа на "Стани космат" с Ники Кънчев.
Verdad , няма защо, аз винаги като черпя на Ивановден тези, които не ни познават добре мислят същото. Пък то Калоянчо нали си е Иванчо с едно отгоре?! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт